Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Nikec3 sporočil: 1.203
Stvar glede davkov je jasna. Države, kjer je kultura pobiranja davkov boljša imajo večjo blaginjo, kot države, kjer je kultura pobiranja davkov slabša. Tudi mene motijo visoki davki, ne moti pa me vestno pobiranje/plačevanje davkov. Iz tega vidika FURS dela dobro in nas vsaj na nivoju davčne kulture približuje Skandinavskim državam, ki so na tem področju vzor.

Manjka samo še ukrep, ki bi ob boljšem pobiranju davkov, znižal davčne stopnje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2693660

Strani: 1

carnium sporočil: 349
Davkarji imajo res nalogo pobiranja davkov. Ampak normalnemu človeku se v tej džamahiriji gravža, ko gleda kakšne spake potem ta denar mečejo skozi okno.
Froc sporočil: 1.999
Zadnja sprememba: Froc 19.01.2018 12:34
[Nikec3]
Stvar glede davkov je jasna. Države, kjer je kultura pobiranja davkov boljša imajo večjo blaginjo, kot države, kjer je kultura pobiranja davkov slabša. Tudi mene motijo visoki davki, ne moti pa me vestno pobiranje/plačevanje davkov. Iz tega vidika FURS dela dobro in nas vsaj na nivoju davčne kulture približuje Skandinavskim državam, ki so na tem področju vzor.

Manjka samo še ukrep, ki bi ob boljšem pobiranju davkov, znižal davčne stopnje.
Problem je, ker je zapravljanje tega denarja povsem brezumno in izven vsake kontrole. Ko bodo začeli porabljati denar z enako vestnostjo in skrbjo, kot ga želijo pridobiti, se bom pridružil temu mnenju, do takrat pa je to samo pravljica v oblačkih za lahko noč.
Bom rekel, da so države z urejeno kulturo pobiranja davka hkrati tudi države z urejeno kulturo porabljanja denarja.
anon-333107 sporočil: 8.271
[Nikec3]
Stvar glede davkov je jasna. Države, kjer je kultura pobiranja davkov boljša imajo večjo blaginjo, kot države, kjer je kultura pobiranja davkov slabša. Tudi mene motijo visoki davki, ne moti pa me vestno pobiranje/plačevanje davkov. Iz tega vidika FURS dela dobro in nas vsaj na nivoju davčne kulture približuje Skandinavskim državam, ki so na tem področju vzor.

Manjka samo še ukrep, ki bi ob boljšem pobiranju davkov, znižal davčne stopnje.
ODLIČNO si tole napisal!

Jasno, enostavno in kratko.

Človeku se kar zarosi oko in povrne upanje. :)

Profesor Lozar, odkriti oboževalec BB* - "ljubezni" njegove mladosti, bi ti za tako jasen, preprost in kratek odgovor na vprašanje: Kaj pa je tisto, od česa so odvisne in kar bi znižalo davčne stopnje!?? za zadovoljiv odgovor zagotovo na naslednjo učno uro prinesel lučko**.

*BB - www.dnevnik.si/10427...producenti

**lučka ... sladoled, oblit s čokolado na leseni palčki

Strani: 1