Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
[Glavni forum] Tema: Tri leta od 'padca' franka: kje smo zdaj?
[#2693499] 18.01.18 13:17 · odgovor na: carnium (#2693474)
Odgovori   +    8
Stvar pocasi ratuje komicna.

Od onega da so banke zavajale ker so sluzile s pricakovanimi eur prihodki, ker so VEDELE kam bo tecaj sel...

Do tega da je folk sklepal slabe naložbene odlocitve ker mu te iste banke niso na celo vtetovirale da NIMAJO POJMA kam bo tecaj sel.

To je lep salto mortale.

In jaz si v zivo predstavljam Katarino ki recimo da dobi izracun kam vse lahko tecaj gre. Oni osnovni eur kredit je tako ze v kanti ker si ga privoščit ne more. Njeni dve vprasanji bi bili:

1. Kako pa se je gibal tecaj v zadnjih desetih letih? In edini tocen in pravilen odgovor bi bil da med 1,4 in 1,6.

2. Kolikšna je pa možnost da CHF porase na 1? In pravilen odgovor je "Ne vemo".

99,9999% Katarin niti slucajno ob pogledu na tabelico ne bi vstalo in zapustilo banke, ter se naprej le sanjalo o lastni nepremicnini.

Ze 35 let se strizem v istem frizerskem salonu. In spomnim se debate s frizerko leta 2006, kako so sosedje zasluzli z vlaganjem v vzajemne sklade. In da so kupli sinu avto p da so skor za eno garsonjero ze v plusu. In da sta z mozem vlozila 7000 € k sta mela od neke dediscine.

Leta 2011 mi je ta ista frizerka pihala da so ju na KD ju ntegnil da sta dala dnar v balkanske delnice pavda ziher ne bi dala vce bi vedela da gre lah to na nulo. Pa kurc pa taka drzava.

Nazadnje sem bil tam predno sem sel na terapije v terme in evo ti nje o bitkojnu. Vprašal sem a ji lekcija s balkanskimi skladi ni bila dovolj. Vse kar je se zinila je blo "xy €, hvala, nasvidenje."

Oziroma. Katarina je uspela povedat da je del njihovega clanstva opravilno nesposoben.

In ja. Ko ti 15.000 ljudi uleti na nepremičninski trg pa so pogojno kreditno sposobni so huda disrupcija trga. Ker jih pod EUR pogoji ne bi bilo. Ali pa bi imeli manjse nepremičnine. Ali pa cene VSEM kupcem ne bi sle tako visoko.

Skratka "nepostena" CHF klavzula v njihovih kreditnih pogodbah je omogocila njihov "neposten" vstop na nepremičninski trg, in "neposten" dvig cen, "nepostene" anuitete vsem ostalim kreditojemalcem.

In to je edina resna nepostenost. Da imajo zdaj nekaj kar si sicer kupit ne bi mogli.