Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2693485] 18.01.18 12:14
Odgovori   +    13
Če še dodamo, da je ta sreča plačana z visokim javnim dolgom v višini od 33 milijard (uradna statistika) do 35 milijard (raziskovalni novinarji) prav srečni ne moremo biti, če pa slabotna Cerarjeva vlada v kakršni koli obliki popusti milijardni zahtevi zaposlenih v javnem sektorju bodo le-ti imeli veliko razlogov za srečo, drugi iz zasebnega gospodarstva z upokojenci vred pa veliko razlogov za nesrečo, ki jih bo udarilo Cerarjevo davčno kladivo zla.
sopranos sporočil: 11.404
[#2693497] 18.01.18 12:58 · odgovor na: anon-317028 (#2693485)
Odgovori   +    24
[FIN-311684]
Če še dodamo, da je ta sreča plačana z visokim javnim dolgom v višini od 33 milijard (uradna statistika) do 35 milijard (raziskovalni novinarji) prav srečni ne moremo biti, če pa slabotna Cerarjeva vlada v kakršni koli obliki popusti milijardni zahtevi zaposlenih v javnem sektorju bodo le-ti imeli veliko razlogov za srečo, drugi iz zasebnega gospodarstva z upokojenci vred pa veliko razlogov za nesrečo, ki jih bo udarilo Cerarjevo davčno kladivo zla.
Jaz že 25 let spremljam kako sprejemajo butaste odločitve. Si rečeš, da to dolgo ne more iti. Pa je država še vedno tukaj. Javni sektor je močnejši kot kadarkoli. Razlika v plačah tudi.

Davki ves čas samo rastejo. Prav tako tudi dolg. Birokracija je postala neznosna. Pa nekih resnih sprememb ni videti.

Včeraj sem moram sam sebi napisati pooblastilo s katerim sem sebe pooblastil, da sem lahko vpisal podatke v Ajpes - to o dejanskih lastnikih. Vpisal sem pa podatke, ki jih že imajo. In kje jih imajo? Na Ajpesu. :) Res nas jebejo v glavo.

Tako, da vedno bolj spoznavam, da smo neumni tisti, ki smo v zasebnem sektorju. Še nekaj desetletij pa bomo v situaciji kjer bo 9 ljudi zaposlnih v javnem sektorju in bo jebalo v glavo tistega enega zaposlenega v gospodarstvu. Delali bodo pa roboti.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2693511] 18.01.18 13:49 · odgovor na: sopranos (#2693497)
Odgovori   +    2
[sopranos]
> [FIN-311684]
> Če še dodamo, da je ta sreča plačana z visokim javnim dolgom v višini od 33 milijard (uradna statistika) do 35 milijard (raziskovalni novinarji) prav srečni ne moremo biti, če pa slabotna Cerarjeva vlada v kakršni koli obliki popusti milijardni zahtevi zaposlenih v javnem sektorju bodo le-ti imeli veliko razlogov za srečo, drugi iz zasebnega gospodarstva z upokojenci vred pa veliko razlogov za nesrečo, ki jih bo udarilo Cerarjevo davčno kladivo zla.
Jaz že 25 let spremljam kako sprejemajo butaste odločitve. Si rečeš, da to dolgo ne more iti. Pa je država še vedno tukaj. Javni sektor je močnejši kot kadarkoli. Razlika v plačah tudi.

Davki ves čas samo rastejo. Prav tako tudi dolg. Birokracija je postala neznosna. Pa nekih resnih sprememb ni videti.

Včeraj sem moram sam sebi napisati pooblastilo s katerim sem sebe pooblastil, da sem lahko vpisal podatke v Ajpes - to o dejanskih lastnikih. Vpisal sem pa podatke, ki jih že imajo. In kje jih imajo? Na Ajpesu. :) Res nas jebejo v glavo.

Tako, da vedno bolj spoznavam, da smo neumni tisti, ki smo v zasebnem sektorju. Še nekaj desetletij pa bomo v situaciji kjer bo 9 ljudi zaposlnih v javnem sektorju in bo jebalo v glavo tistega enega zaposlenega v gospodarstvu. Delali bodo pa roboti.
Težko je napovedovati, kaj bo čez nekaj desetletij. :) Morda marsikoga od nas ne bo več tukaj....

Ko spremljam tole zadevo, -komentarje; take in drugačne, napovedi in mnenja, razne analize in podobna razglabljanja, od tistih bolj laičnih do tistih akademsko priznanih pametovanj, mi v ospredje nekako najbolj prihaja misel, da smo se za silo celo nekako uspeli postaviti rahlo na noge .... vendar se bo o vsem pomembnem odločalo in dogajalo v naslednji (globalni ekonomski) krizi....

V kakšni kondiciji bo Slovenija takrat in kako hitro in sposobno bo lahko odreagirala....

Težko je napovedati, kadaj se bo pojavila ta kriza, ... morda čez nekaj let, morda kakšno desetletje dlje, .... zagotovo pa ne čez nekaj desetletij. TO bi bil že zelo optimističen in idealističen scenarij. :)
anon-217002 sporočil: 275
[#2693514] 18.01.18 14:00
Odgovori   +    4
Zdaj pa res ne vem kaj je "fake news". Ali statistično poročilo, ki ga z razliko od komentarjev Financ ocenjujem kot zelo dobro, ali pa najava stavkovnega vala, zaradi velikega nezadovoljstva zaposlenih. Izgleda, da je tistih 28% manj zadovoljnih iz javnega sektorja. Revčki nimajo ne telefona, ne avta, ne pralnega stroja, ne barvnega televizorja, ne počitnic, sesujejo jih nepredvideni izdatki, v stanovanju zmrzujejo in si ne morejo vsak drugi dan privoščiti mesa, pa še položnic ne plačujejo redno.

Strani: 1