Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> > [vickibedi]
> > > [0513ANITO]
> > > Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
> > >
> > > Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
> >
> > Jaz poznam obratni primer, pred leti mi je sodelavec pravil zgodbo svojega dedka, namreč se je hotel stari lisjak še enkrat oženiti na stara leta in si je v rojstnem listu popravil letnico rojstva (takrat se je to še dalo), tako da je bil videti mlajši.
> > Zdaj si pa predstavljaj razočaranje dame v zrelih letih, ki je nasedla na ta trik :)
>
> Kaj pa če mu je še vedno dobro stal in bil v voznem stanju?

Kaj pa če ne ? Pa nimaveze, ne gre za to, kupec ima pravico vedeti kaj kupuje. Tudi delodajalci preverijo kandidata podolgem in počez. Kdor laže o svojih izkušnjah, izobrazbi ipd lahko računa na neljube posledice, če ga dobijo.
Tudi delodajalci, kljub pogovorom in psiho testom ter zdravniškim pregledom, lahko zaposlijo slabega kandidata, ki ga v času poskusnega dela lahko odpustijo pa tudi kasneje mu lahko odpovejo pogodbo o zaposlitvi. Pri nakupu rabljenih vozil, vozila ne moreš kar tako »odpustiti«, sicer, bi kupci želeli bianco menico npr. da avto v enem mesecu vrnejo in dobijo denar nazaj z obrestmi vred...Prodajalec mora le paziti, da on ne ponareja podatkov o vozilu in je to pravzaprav vse, kupljeno – videno in tako kot je napisal gegiZero, vlada (pa tudi prodajalec) res ne more biti kriva za prevrtene kilometre, kajti običajno je tisti, ki je zajlo vrtel ali števec reprogramiral, globoko v ozadju.