Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[kzupanc]
> [bc123a]
> > [sopranos]
> > Ekonomisti pravijo, da je nenormalno visok dvig minimalne plače v času krize odnesel 25.000 delovnih mest. Primerjalne študije tudi kažejo, da če je minimalna plača previsoka (in v Sloveniji glede na povprečno plačo je) to povzroči še večjo revščino in še težjo zaposljivost najbolj ranljivih skupin.
>
> Zastonj to govoris ljudem, ki se navdusujejo nad venezuelo.

To je res. Ampak trenutno delavcev manjka. Bolj problem je, ker mi, inženirski kader, ne zahtevamo, da se nam plača dvigne enako kot minimalna plača, za enak %. Pa si nihče ne upa, ker smo v privatnih firmah. Kljub temu, da vemo, da bi zmanjšanje dobička na račun višjih plač tehničnega kadra ne bil noben problem za lastnika.
Čuj, ko si očevidno eden od inženirjev v gospodarstvu. Ravno včeraj so imeli nekakšen sestanek pri Batagelju, bojda vsemogočni Slovenian Business Club, vsaj tako poroča Dnevnik, www.dnevnik.si/10427...zne-davke-

In v članku lepo piše, da imajo inženirji v Sloveniji plače 7.500-10.000€ bruto in požrešna država jim pobere 300-600€ več na mesec kot v Avstriji. Zdaj pa ne vem, ali si tako zanič inženir, ali tu nekaj ne štima. Bolj se nagibam k temu, ker so ob uvedbi mini davčne reforme jamrali, da inženirji pri njih ni majo bruto plače, ki bi jih postavila v nov davčni razred (20,4-48k€ letno) z 34% obdavčitvijo na davčno osnovo in da so taki samo v javnem sektorju. Res mi ni čisto nič jasno vsako leto 180°drugačne trditve, kot da bi bili vneti forumaši.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2693129

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[MarijanMacek]
In v članku lepo piše, da imajo inženirji v Sloveniji plače 7.500-10.000€ bruto
kva...
kzupanc sporočil: 10.518
[MarijanMacek]
> [kzupanc]
> > [bc123a]
> > > [sopranos]
> > > Ekonomisti pravijo, da je nenormalno visok dvig minimalne plače v času krize odnesel 25.000 delovnih mest. Primerjalne študije tudi kažejo, da če je minimalna plača previsoka (in v Sloveniji glede na povprečno plačo je) to povzroči še večjo revščino in še težjo zaposljivost najbolj ranljivih skupin.
> >
> > Zastonj to govoris ljudem, ki se navdusujejo nad venezuelo.
>
> To je res. Ampak trenutno delavcev manjka. Bolj problem je, ker mi, inženirski kader, ne zahtevamo, da se nam plača dvigne enako kot minimalna plača, za enak %. Pa si nihče ne upa, ker smo v privatnih firmah. Kljub temu, da vemo, da bi zmanjšanje dobička na račun višjih plač tehničnega kadra ne bil noben problem za lastnika.
>

Čuj, ko si očevidno eden od inženirjev v gospodarstvu. Ravno včeraj so imeli nekakšen sestanek pri Batagelju, bojda vsemogočni Slovenian Business Club, vsaj tako poroča Dnevnik, www.dnevnik.si/10427...zne-davke-

In v članku lepo piše, da imajo inženirji v Sloveniji plače 7.500-10.000€ bruto in požrešna država jim pobere 300-600€ več na mesec kot v Avstriji. Zdaj pa ne vem, ali si tako zanič inženir, ali tu nekaj ne štima. Bolj se nagibam k temu, ker so ob uvedbi mini davčne reforme jamrali, da inženirji pri njih ni majo bruto plače, ki bi jih postavila v nov davčni razred (20,4-48k€ letno) z 34% obdavčitvijo na davčno osnovo in da so taki samo v javnem sektorju. Res mi ni čisto nič jasno vsako leto 180°drugačne trditve, kot da bi bili vneti forumaši.
Sem slišal včeraj neke prazne marnje ja. Lepo, da navijajo za znižanje davkov na teh nivojih. Bistveno pa bi bilo, da bi bolj realno plačali v privatnih podjetjih tudi večino dobrih, ne samo par izstopajočih. Moja pripomba je predvsem to, da bi vsakomur morlao biti jasno, da naj bo povprečna plača nekega univerzitetno izobraženega zaposlenega, brez posebnih funkcij, vsaj 3-kratnik minimalne plače (neto), oz. ne manj kot tretjina direktorjeve plače (bruto). Za ilustracijo recimo.

Strani: 1