Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[0513ANITO]
> [MarijanMacek]
> > [0513ANITO]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [1357]

www.stat.si/NiStrani...ndex/7176)

Stran ne obstaja...
Se opravučujem, povezava www.stat.si/StatWebP...76&lang=sl ker si reden bralec foruma, bi pogledal moj post nekaj ur nazaj.Sicer pa se ukvarjaš s podjetništvom, ocenjuješ državne finance in bi lahko vedel, kje se najde podatke. Ampak ti raje pavšalno nakladaš o 20% dodatnega dolga na vsak izplačan dolg..... Uboga tvoja firma, če jo finačno tako vodiš od oka! Me spomi njaš na enega zavoženega mariborskega "podjetnika" Š. Iv..ka, ki je nekoč potencialnim ameriškim partnerjem utemeljeval naložbo z občutki v črevah.

Še to...Če bi moje podjetje poslovalo tako kot naša država..ki je imela v 25 letih 2x pozitivno bilanco proračuna, bi se zamislil nad sabo, ne pa branil te zavožene culukafrije.
Gospodinjstav in podjetja se vodi drugače kot državo. V primeru ko mora podjetje šparat, mora država običajno troši, da poveča potrošnjo. Še ni bilo krize, ki bi se jo rešilo z varčevanjem na makro nivoju. Najlepši primer ta zadnja, ko je ameriška država trošila in se hitro rešila krize, EU pa je šparala in se matrala po nepotrebnem, dokler končno niso politike malo spremenili.
in ja vsak Slovenec je dolžan 16.500€ tudi to je res...jaz se nebi hvalil s tem.
Vsekakor ne, ker se tudi Nemčija ne sme hvaliti z dolgom 32.600€ (2016) na prebivalca. Važno je razmerje napram BDP in ta je za dobro Nemčijo 68,1% in za zavoženo culukafrijo, tvoj izraz oprosti, pa nazarenskih 78,4%. Res ni daleč od junaka do bedaka.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2693015

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.813
[MarijanMacek]
> [0513ANITO]
> > [MarijanMacek]
> > > [0513ANITO]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > > [1357]

>
> www.stat.si/NiStrani...ndex/7176)
>
> Stran ne obstaja...

Se opravučujem, povezava www.stat.si/StatWebP...76&lang=sl ker si reden bralec foruma, bi pogledal moj post nekaj ur nazaj.Sicer pa se ukvarjaš s podjetništvom, ocenjuješ državne finance in bi lahko vedel, kje se najde podatke. Ampak ti raje pavšalno nakladaš o 20% dodatnega dolga na vsak izplačan dolg..... Uboga tvoja firma, če jo finačno tako vodiš od oka! Me spomi njaš na enega zavoženega mariborskega "podjetnika" Š. Iv..ka, ki je nekoč potencialnim ameriškim partnerjem utemeljeval naložbo z občutki v črevah.
>
> Še to...Če bi moje podjetje poslovalo tako kot naša država..ki je imela v 25 letih 2x pozitivno bilanco proračuna, bi se zamislil nad sabo, ne pa branil te zavožene culukafrije.
>

Gospodinjstav in podjetja se vodi drugače kot državo. V primeru ko mora podjetje šparat, mora država običajno troši, da poveča potrošnjo. Še ni bilo krize, ki bi se jo rešilo z varčevanjem na makro nivoju. Najlepši primer ta zadnja, ko je ameriška država trošila in se hitro rešila krize, EU pa je šparala in se matrala po nepotrebnem, dokler končno niso politike malo spremenili.

> in ja vsak Slovenec je dolžan 16.500€ tudi to je res...jaz se nebi hvalil s tem.
>

Vsekakor ne, ker se tudi Nemčija ne sme hvaliti z dolgom 32.600€ (2016) na prebivalca. Važno je razmerje napram BDP in ta je za dobro Nemčijo 68,1% in za zavoženo culukafrijo, tvoj izraz oprosti, pa nazarenskih 78,4%. Res ni daleč od junaka do bedaka.
Glede na to, da ima moje podjetje najvišjo boniteto se zgleda res ne spoznam na vodenje firme... Verjetno gre za čisto srečo..blagor mi.

Pa ne mi spet predavat, kako je vodenje države čist drugačno od vodenja firme...
Ja res je...V majhni firmi ti nihče ne odpiše dolga (in tudi narod ti ga ne vrača), zato se ne pufaš preko vseh mej, ker že jutri lahko pride dan, ko kreditodajalci naenkrat zahtevajo VSE nazaj.

Pa še to...kako mora država v krizi trošit, podjetja pa šparat....zdejle, ko pa kar na enkrat zgleda ni krize, pa država spet troši kot nora. Koga maš ti za budalo?

Pa še to..tist link sem seveda najdu brez problema (je bil pa res po letih in ne po kvartalih)...stanje za zadnjih 25 let, odkar smo samostojni...Čista katastrofa..vmes je kar nekaj let ko nam je dolg skočil za cca 5 milijard € letno...Kdaj ti misliš, da ga bomo vrnili, ka smo v 21 letih samo 2 x imeli pozitiven proračun (pa še to se je leta 2007 v parlamentu problamatiziralo) pa še to za ušivih par 100-200 miljonov €.

Strani: 1