Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.796
Zadnja sprememba: 0513ANITO 15.01.2018 22:24
[MarijanMacek]
> [0513ANITO]
> > [MarijanMacek]
> > > [1357]
> > >

> E moj Maček...
>
> Če bi vlada s predčasnim odplačilom ali zamenjavo kakega kredita z visokimi obrestni res prihranila kak denar bi se to hvalilo in obešalo na NAJVEČJI ZVON.
>
> Ker pa temu ni tako in ob vsakem poplačilu strega kredita vzamejo novega +20%, meni teh pravljic ne boš pravil.
>

ja, ja, tvoj maček. če bi ti kdaj pokukal v javno dostopne podatke ne bi pisal tako le brez veze. Poglej zadnje dostopne podtake (3. kvartal 2017, www.stat.si/StatWeb/...ndex/7176) in potem delaj famozne zaključke. Kako se lahko pri odplačilu vsakega kredita država zapufa za nadalnjih 20%, če pa so pravljice povsem drugačne.

Konsolidirani bruto dolg države ob koncu tretjega četrtletja 2017 znašal 33.285 milijonov EUR ali 78,4 % BDP

Konsolidirani bruto dolg države se je od konca drugega četrtletja letos povečal minimalno (za 17 milijonov EUR) in je konec tretjega četrtletja znašal 33.285 milijonov EUR ali 78,4 % BDP. Zaradi visoke gospodarske rasti v tretjem četrtletju 2017, se je njegov delež v BDP zmanjšal za 1,3 odstotne točke. Povečal se je dolg iz dolgoročnih vrednostnih papirjev, medtem ko se je dolg, ki izvira iz posojil, zmanjšal.


Takšna je pač resnica o pravljicah..... in nič drugačna.
www.stat.si/NiStrani...ndex/7176)

Stran ne obstaja...

Še to...Če bi moje podjetje poslovalo tako kot naša država..ki je imela v 25 letih 2x pozitivno bilanco proračuna, bi se zamislil nad sabo, ne pa branil te zavožene culukafrije.

in ja vsak Slovenec je dolžan 16.500€ tudi to je res...jaz se nebi hvalil s tem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2692987

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[0513ANITO]
> [MarijanMacek]
> > [0513ANITO]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [1357]

www.stat.si/NiStrani...ndex/7176)

Stran ne obstaja...
Se opravučujem, povezava www.stat.si/StatWebP...76&lang=sl ker si reden bralec foruma, bi pogledal moj post nekaj ur nazaj.Sicer pa se ukvarjaš s podjetništvom, ocenjuješ državne finance in bi lahko vedel, kje se najde podatke. Ampak ti raje pavšalno nakladaš o 20% dodatnega dolga na vsak izplačan dolg..... Uboga tvoja firma, če jo finačno tako vodiš od oka! Me spomi njaš na enega zavoženega mariborskega "podjetnika" Š. Iv..ka, ki je nekoč potencialnim ameriškim partnerjem utemeljeval naložbo z občutki v črevah.

Še to...Če bi moje podjetje poslovalo tako kot naša država..ki je imela v 25 letih 2x pozitivno bilanco proračuna, bi se zamislil nad sabo, ne pa branil te zavožene culukafrije.
Gospodinjstav in podjetja se vodi drugače kot državo. V primeru ko mora podjetje šparat, mora država običajno troši, da poveča potrošnjo. Še ni bilo krize, ki bi se jo rešilo z varčevanjem na makro nivoju. Najlepši primer ta zadnja, ko je ameriška država trošila in se hitro rešila krize, EU pa je šparala in se matrala po nepotrebnem, dokler končno niso politike malo spremenili.
in ja vsak Slovenec je dolžan 16.500€ tudi to je res...jaz se nebi hvalil s tem.
Vsekakor ne, ker se tudi Nemčija ne sme hvaliti z dolgom 32.600€ (2016) na prebivalca. Važno je razmerje napram BDP in ta je za dobro Nemčijo 68,1% in za zavoženo culukafrijo, tvoj izraz oprosti, pa nazarenskih 78,4%. Res ni daleč od junaka do bedaka.

Strani: 1