Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako je Cerar zapravil milijardo evrov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MF-546559 sporočil: 61
Zadnjih 26 let se v Sloveniji nikdar ni slišalo, katere so tiste gospodarske panoge, ki imajo v izvoznem smislu v EU potencial za trajnostno uspešnost. Tudi dandanes redkpokdo o tem razmišlja in seveda v letu volitev ne pričakujem, da bi kdo od resnih politikov načel to temo. Seveda pa je za politiko (=/& negospodarstvo) v letu, ko se je gospodarska rast popravila, najenostavneje razmišljati., kako porabiti dodatno milijardo €. Zopet pa nihče v naši edini državi ne izusti nikakršne besede, ki bi vsem slovencem (Gospodarstvo&Negospodarstvo) pokazačla na možne prihranke oziroma nižanje stroškov v negospodarstvu. Kje so rezerve ? Ali pa bomo v letu 2018 dobili nove in nove direktorate, ker je preveč nezaposlenih družboslovcev, ki imajo pravico do dela in plače, ki jim jo mora financirati gospodarstvo... Za povrh pa imamo še negativne demografske trende, kjer bi morali v skladu z njimi vsako leto zmanjšati število zaposlenih v javni upravi za 4000. Če že ne zamo poskrbeti za pogoje, ki bi našim izobraženim mladim dala vizijo za nadaljevanje odraslega življenja v tej državi in jih opogumila, da bi imeli 3 ali 4 otroke. Tako mi pravi moja kmečka pamet. Kaj pa pravi vam ?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2692967

Strani: 1

premza sporočil: 4.276
[Glavni forum] Tema: Kako je Cerar zapravil milijardo evrov
[#2692970] 15.01.18 21:09 · odgovor na: MF-546559 (#2692967)
Odgovori   +    11
[MF-546559]
Tako mi pravi moja kmečka pamet. Kaj pa pravi vam?
Da je treba zapustit ladjo preden pridemo do Grčije.

Strani: 1