Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako je Cerar zapravil milijardo evrov

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2692938] 15.01.18 18:40
Odgovori   +    22
Učitelji naj kar štrajkajo in za cajt štrajka, daljšega od 14 dni, naj ne dobijo plače. Bodo vsaj otroci malo razbremenjeni balasta.

In potem se bomo končno začeli pogovarjati o programu šolstva, za katerega vsi vsemo, da je 40% neustrezen, za otroke neprimeren in na koncu tudi za starše obremenjujoč.

Če bi kdo začel pri začetku, bi potem ugotovil, da starši plačujemo, da nam učitelji s svojim neumnim programom (krivi so vsi, ker so tiho ob FDV-jevih maestrih, ki program pišejo) otežujejo življenje, saj naši otroci prihajajo izmučeni in polni nalog domov, mi pa imamo še en šiht doma. Torej plačamo, da dobimo še en šiht, ki ga opravljamo namesto - učiteljev.

Torej, davkoplačevalec ima za povprečno plačo 1.060 eur 1,5 šiht (8 ur v služžbi in še 4 ure za naloge in travne lastnih otrok), hkrati pa opravlja delo učitelja, ki realno dela 6 ur na dan.

Ko vse to premlejem, si mislim: Jeb.. vam oholost, štrajkajte, boli me patak. Jaz ne vidim škode za to državo! se bomo začeli vsaj pogovarjati o problemih šolstva, ki so mnogo večji kot teh klinčevih 10% povišice.

Vzgojiteljice v vrtcih pa naj ne štrajkajo (naj jim dajo 10% več), ker njihovo delo ocenjujem za zelo koristno. Same dobre izkušnje imam z njimi in le njihovo delo me je kot starša razbremenjevalo.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2692962] 15.01.18 20:42 · odgovor na: FIN-379669 (#2692938)
Odgovori   +    10
[]
Učitelji naj kar štrajkajo in za cajt štrajka, daljšega od 14 dni, naj ne dobijo plače. Bodo vsaj otroci malo razbremenjeni balasta.

In potem se bomo končno začeli pogovarjati o programu šolstva, za katerega vsi vsemo, da je 40% neustrezen, za otroke neprimeren in na koncu tudi za starše obremenjujoč.

Če bi kdo začel pri začetku, bi potem ugotovil, da starši plačujemo, da nam učitelji s svojim neumnim programom (krivi so vsi, ker so tiho ob FDV-jevih maestrih, ki program pišejo) otežujejo življenje, saj naši otroci prihajajo izmučeni in polni nalog domov, mi pa imamo še en šiht doma. Torej plačamo, da dobimo še en šiht, ki ga opravljamo namesto - učiteljev.

Torej, davkoplačevalec ima za povprečno plačo 1.060 eur 1,5 šiht (8 ur v služžbi in še 4 ure za naloge in travne lastnih otrok), hkrati pa opravlja delo učitelja, ki realno dela 6 ur na dan.

Ko vse to premlejem, si mislim: Jeb.. vam oholost, štrajkajte, boli me patak. Jaz ne vidim škode za to državo! se bomo začeli vsaj pogovarjati o problemih šolstva, ki so mnogo večji kot teh klinčevih 10% povišice.

Vzgojiteljice v vrtcih pa naj ne štrajkajo (naj jim dajo 10% več), ker njihovo delo ocenjujem za zelo koristno. Same dobre izkušnje imam z njimi in le njihovo delo me je kot starša razbremenjevalo.
Imam frišno gimnazijsko, tako, da lahko vse tvoje besede le potrdim.

PS Učiteljica matematike uči matematiko za "študente" na zahtevnostnem nivoju, ki pritiče zahtevnosti matematike, ki se predava na tehničnih fakultetah, na pa prvem letniku gimnazije. Nivo enostavno ni za neizkušene učence, pač pa za osebe, ki imajo vsaj malo kilometrine v matematiki. Takle mamo.
premza sporočil: 4.276
[#2692965] 15.01.18 20:51
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: premza 15.01.2018 21:10
Ko se cigan s ciganom pogoja o tem, kako razdeliti kmetov krompir.
MF-546559 sporočil: 61
[#2692967] 15.01.18 20:55
Odgovori   +    2
Zadnjih 26 let se v Sloveniji nikdar ni slišalo, katere so tiste gospodarske panoge, ki imajo v izvoznem smislu v EU potencial za trajnostno uspešnost. Tudi dandanes redkpokdo o tem razmišlja in seveda v letu volitev ne pričakujem, da bi kdo od resnih politikov načel to temo. Seveda pa je za politiko (=/& negospodarstvo) v letu, ko se je gospodarska rast popravila, najenostavneje razmišljati., kako porabiti dodatno milijardo €. Zopet pa nihče v naši edini državi ne izusti nikakršne besede, ki bi vsem slovencem (Gospodarstvo&Negospodarstvo) pokazačla na možne prihranke oziroma nižanje stroškov v negospodarstvu. Kje so rezerve ? Ali pa bomo v letu 2018 dobili nove in nove direktorate, ker je preveč nezaposlenih družboslovcev, ki imajo pravico do dela in plače, ki jim jo mora financirati gospodarstvo... Za povrh pa imamo še negativne demografske trende, kjer bi morali v skladu z njimi vsako leto zmanjšati število zaposlenih v javni upravi za 4000. Če že ne zamo poskrbeti za pogoje, ki bi našim izobraženim mladim dala vizijo za nadaljevanje odraslega življenja v tej državi in jih opogumila, da bi imeli 3 ali 4 otroke. Tako mi pravi moja kmečka pamet. Kaj pa pravi vam ?
premza sporočil: 4.276
[#2692970] 15.01.18 21:09 · odgovor na: MF-546559 (#2692967)
Odgovori   +    11
[MF-546559]
Tako mi pravi moja kmečka pamet. Kaj pa pravi vam?
Da je treba zapustit ladjo preden pridemo do Grčije.
Endimion sporočil: 10.251
[#2693019] 16.01.18 08:13 · odgovor na: premza (#2692970)
Odgovori   +    3
Nekaj ne štima.

Glede na tole:

www.mf.gov.si/si/delovna_podrocja/javne_fin ance/tekoca_gibanja_v_javnih_financah/konsolidiran a_bilanca_javnega_financiranja/

So javne blagajne vsaj do konca oktobra bile konsolidirano za 136 mio v celotnem plusu in za 990 mio v primrnem plusu. Razlika so netto obresti. Nekaj povisanih pobranih dajatev je ze slo v povecane apetite JS. Ne pa celota.

Dejansko zdaj plačujemo za stvari KI SMO JIH ZE KUPILI!

Grehi za nazaj. Tekoce je to zdaj v nekem ravnovesju.

Da pa se js stavkovno dvigne vskic ko so volitve.. pa ni lih novica :)

Men je sicer kr vsec ona ideja... Da bi vlada odstopila. In bila Gjoerkes. (Tekoci posli). Oni bi sicer se vedno hoteli met vecje place. Sam oblast jih dat ne bi smela.
vrac sporočil: 11.068
[#2693106] 16.01.18 13:53 · odgovor na: Endimion (#2693019)
Odgovori   +    4
Jasno, Vlada naj odstopi in vodi tekoče posle do rednega roka volitev. Tako dejansko ostane JS glede svojih zahtev na suhem. To bi malo ohladilo razgrete glave sindikalnih voditeljev.

Strani: 1