Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.823
[]
No, ta igra višje plače je zame absolutno sprejemljiva, če v zameno končno dobimo zakonsko določeno odgovornost zaposlenega v javni upravi!

Tale s stavkajočimi Fursovci in njihovo zahtevo po plačilu za konkurenčno prepoved je najboljša.

Kolikor vem, danes najmanj vsaka druga Fursovka ali Fursovec v prostem ali delovnem času svetujejo ali kaj "rihtajo" bližnjim ali bivšim zaposlenim prijateljem, ki so sedaj nekje na pol privat.

Nekateri na Furs imajo še popoldanski s.p. (računovodstvo), mnogi pa zakonskega partnerja, ki ima s.p. ali d.o.o. ali prijatelja, ki kasira namesto njih.

Torej vsaj 50 % zaposlenih že danes ne spoštuje stroke in konkurenčne prepovedi!

OK. Ni problema. Sem za to, da Fursovcem dvignejo plačo za 15%, ampak naj se v zakon zapiše, da ko jim prva odločba, "težja" od 4.000 eur pade na ministrstvu ali sodišču, preidejo (padejo) na staro plačo, če pa jim pade v roku 1 leta na višji instanci še druga odločba, tokrat težja od 10.000 eur, pa izgubijo službo.

No, še enkrat: Ta igra višje plače je zame absolutno sprejemljiva, če v zameno končno dobimo zakonsko določeno odgovornost zaposlenega v javni upravi! Naj se torej igre začno!
Ajde ne seri...ne nasedaj tem barabam.

Kdo bo pa razsodil kaj je "napačna odločba"?...Ja sodniki vendar...Iz javnega sektorja.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2692934

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.965
Če bi poznal davčne postopke, bi vedel, da je nekje treba začeti. Tudi za sodnike velja isto: Če kiksnejo 2x ali 3x na veliko, naj izgubijo togo in postanejo aka sodniški pomočniki ali fejst izgubijo pri plači. Za vse naj veljajo podobni vatli!

Jebeš to. Če bi vedeli, koliko sem se sam presekiral, ko sem delal v delovnem razmerju v privat firmi, pa je grozila škoda in sem cele dneve in noči tuhtal, kako ne bom kriv za škodo firmi. In potem sem cel izmozgan - uspel. In to se je zgodilo večkrat.

Sedaj sem že lep cajt privat in nosim vsak dan odgovornost za svoje početje, čeprav je ta zavarovana. A sam odločam, ne pa da me drugi vodijo kot cucka in potem rečejo, ko zagusti - reši.

Klinc, naj se začno v javni sferi sekirati za svoje napake, sicer se bo ta drek vseenosti kar naprej nadaljeval in poglabljal.

Strani: 1