Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bo osemurnemu delovniku kmalu odklenkalo?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

lea1 sporočil: 834
[Glavni forum] Tema: Bo osemurnemu delovniku kmalu odklenkalo?
[#2692911] 15.01.18 17:10 · odgovor na: bc123a (#2692777)
Odgovori   +    4
To je vse res, kar praviš, birokracije je ogromno preveč v oš, delno so krivi tudi starši, ki jih npr. vse preveč zanima, kakšne ocene ima sosedov Jure, pa sodelavkina Meta. In naš otrok je tako ali tako bolj sposoben in tudi bolj priden od njiju, zato mora imeti boljše ocene...
Ampak kljub temu je vsega preveč. Po drugi strani večina tega dela pade na razrednike (kaj vse računajo, za vsak predmet % uspešnosti po ocenah, po spolu, skupaj,... namesto, da, če že to prinese kakšne osupljive rezultate, dajo vse podatke v eno excel tabelico, ki sama zračuna, vsaj večina tistih ki so nad 50 in jih poznam, računajo peš, s kalkulatorjem!!!), razredniki imajo za to delo priznane ravno 0,5 ure tedensko, kar je res malo.
Po drugi strani imajo npr. priznane ure za priprave, za pisanje testov ipd, pa vsi vemo, da teste v večini primerov (če niso skregani) sestavi eden od učiteljev predmeta, tako da npr. odvisno od števila učiteljev/testov, prideš v najslabšem primeru enkrat letno na vrsto za test.
Nekatere založbe pri izdaji učbenikov dodajo komplet delovnih zvezkov za učence, knjig za učitelje, tudi s pripravami. Se pravi, če bi ministrstvo namesto nekaj priznanih ur na teden učiteljem v začetku leta nabavilo te priprave, bi lahko dejansko privarčevalo, saj bi zaposleni učitelji morali narediti več, ampak seveda tukaj trčimo na sindikate, ki se borijo za čim več zaposlenih učiteljev, ne za stroškovno učinkovitost naše šole.
V OŠ je ogromno možnosti varčevanja, najbolj jih poznajo seveda zaposleni, ker pa bi to vplivalo lahko na njihovo zaposlitev, so vsi tiho, rajši bodo štrajkali za večje plače.
Škoda je le, da bi verejetno ostali brez služb ravno mlajši, ki bolj razumejo, želijo razumeti sedanje učence in imajo željo, jih nekaj naučiti, ne le hoditi v službo. Tisti z deset let in manj do penzije, ki ravnatelja že nekaj let prosijo, da jih da v popoldansko bivanje nimajo nobene take želje več. Moje izkušnje, žal.