Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ste se že vpisali v register?

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2692739] 14.01.18 18:56
Odgovori   +    1
Zakaj aplikacija eRDL ne dovoli vpis lastnikov poslovnih deležev v d.o.o., ki imajo manj kot 25% poslovni delež? To se pravi, da manjšinske lastnike poslovnih deležev ni potrebno vpisati? Kaj je z vpisom 20 lastnikov poslovnih deležev v d.o.o., ki imajo po 5% delež?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2692748] 14.01.18 19:38 · odgovor na: (#2692743)
Odgovori   +    1
[rename]
Ne bom trdil, a kot sem povrsno sledil, se v takem peimeru vpise poslovodstvo.
Pa ne me vprasati, kje je logika v tem, jaz je namrec ne vidim.
Npr. društvo je na ustanovni skupščini ustanovilo 50 ustanoviteljev, dejanski lastnik društva pa naj bi bil predsednik društva, ki sploh ni ustanovitelj!!!!??? Kdo je dejanski lastnik zveze društev? Predsednik zveze!? Križana gora, nekom se je v zmešani Cerarjevi popolnoma odtrgalo. Torej, Janez Sušnik predsednik zveze društev upokojencev je lastnik zveze!!!!!!!!?????
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2692755] 14.01.18 20:02 · odgovor na: (#2692750)
Odgovori   +    1
[rename]
Ja, tako je.
In pazi se vecjo neumnost: sedez drustva (ali zveze drustev) je na naslovu predsednika.
Menjas predsednika, menjas statut, vpis sedeza v AJPES, obvescati vse o novem naslovu drustva ali zveze....itditd :-)))
Registracija društev, zvez društev, prav tako spremembe statutov se urejajo na upravnih enotah in zakaj le-te ne bi opravile vpis sprememb v ajpesov register? Edini odgovor je, da upravne enote ne morejo plačati glob.
0513ANITO sporočil: 10.786
[#2692756] 14.01.18 20:05 · odgovor na: anon-317028 (#2692755)
Odgovori   +    1
Sem hotel preveriti, če sem vpisan kot lastnik podjetja v registru, da ne bom nekaj dupliciral/bil v strahu...Pa se ne da.

Če sem v zmoti, naj me nekdo poduči.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2692758] 14.01.18 20:18 · odgovor na: 0513ANITO (#2692756)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-317028 14.01.2018 20:27
[0513ANITO]
Sem hotel preveriti, če sem vpisan kot lastnik podjetja v registru, da ne bom nekaj dupliciral/bil v strahu...Pa se ne da.

Če sem v zmoti, naj me nekdo poduči.
Na računalniku moraš imeti nameščeno digitalno potrdilo in se moraš registrirati na ajpesovom portalu, potem se prijaviš, poiščeš eRDL vpišeš priimek in ime ter davčno, klikneš išči in ko te iskalnik najde, vpišeš še poslovni delež in odstotek tega deleža in je to to. Če imaš v podjetju zaposlene delavce in je računovodja pošiljal mesečna poročila o plačah na Ajpes, potem zaprosi njega, naj opravi registracijo.

V bistvu je celotna registracija veliko sranje, saj namesto, da bi Ajpes, že avtomatsko potegnil podatke iz svojega Poslovnega registra država šikanira podjetnike in podjetja. Verjetno v 99% primerov so podatki, ki jih moramo vpisati popolnoma enaki tistim iz Poslovnega registra in bi pravzaprav le tisti 1%, ki ima nekakšne tihe ali skrite lasnike moral vpisati spremembo. Sicer, še enkrat smo dobili dokaz, da če obstajajo najmanjše od najmanjših možnosti bo Cerarjeva vlada šikanirala podjetnike in zasebno gospodarstvo.
0513ANITO sporočil: 10.786
[#2692760] 14.01.18 20:33 · odgovor na: anon-317028 (#2692758)
Odgovori   +    3
[FIN-311684]
> [0513ANITO]
> Sem hotel preveriti, če sem vpisan kot lastnik podjetja v registru, da ne bom nekaj dupliciral/bil v strahu...Pa se ne da.
>
> Če sem v zmoti, naj me nekdo poduči.

Na računalniku moraš imeti nameščeno digitalno potrdilo in se moraš registrirati na ajpesovom portalu, potem se prijaviš, poiščeš eRDL vpišeš priimek in ime ter davčno, klikneš išči in ko te iskalnik najde, vpišeš še poslovni delež in odstotek tega deleža in je to to. Če imaš v podjetju zaposlene delavce in je računovodja pošiljal mesečna poročila o plačah na Ajpes, potem zaprosi njega, naj opravi registracijo.

V bistvu je celotna registracija veliko sranje, saj namesto, da bi Ajpes, že avtomatsko potegnil podatke iz svojega Poslovnega registra država šikanira podjetnike in podjetja. Verjetno v 99% primerov so podatki, ki jih moramo vpisati popolnoma enaki tistim iz Poslovnega registra in bi pravzaprav le tisti 1%, ki ima nekakšne tihe ali skrite lasnike moral vpisati spremembo. Sicer, še enkrat smo dobili dokaz, da če obstajajo najmanjše od najmanjših možnosti bo Cerarjeva vlada šikanirala podjetnike in zasebno gospodarstvo.
Hvala...Bom preveril jutri moj status.

PS...Se strinjam..O meni vejo vse in je bolano, da moram jaz za njimi laufat.

PPS. Valda ne bom nosil gesla od Ajpeas domov..za to imam ja zaposlene...
0329Softb sporočil: 3.757
[#2692789] 15.01.18 09:23
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 0329Softb 15.01.2018 09:24
Še eden v nizu birokratskih kretenizmov od katerega ima korist (vrednost par 10 evrov, račun je bil verjetno višji) le tisti, ki je dodal na ekran par polj, ki jih moramo sedaj izpolnjevati. Drugič predlagam, da se izstavi vsaki firmi račun za 10 evrov s tekstom : "taksa proti mučenju podjetnikov" in bomo vsi manj žalostni.
FIN-366791 sporočil: 1.267
[#2693142] 16.01.18 15:29
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: FIN-366791 16.01.2018 15:29
Sami registri in evidence za nadzor davkoplačevalcev in državljanov.
Kje so evidence in registri za nadzor porabnikov davkoplačevalskega denarja, državnih proračunov in skladov, državnih bank in podjetij,.. ?
Ljudstvo je res neumno, da tolerira takšen državni teror.
TejaGrapulin sporočil: 78
[#2693150] 16.01.18 15:58 · odgovor na: (#2693145)
Odgovori   +    1
[rename]
Več registrov in evidenc, večja zmeda.

Sedaj imamo:
1- AJPES, kjer so podatki o vseh lastnikih
2- Ta novi register, kjer so podatki o "dejanskih" (?!!!) lastnikih.

In pozor: v 2- se v primeru večjega števila solastnikov, kjer nihče nima več kot 25%, vpiše samo poslovodeče osebe, ki so torej dejanski lastniki??!!!
A ostali so pa razlastninjeni ali kako???!!!

In potem si zamislimo situacijo: poslovodeče osebe postanejo dejanski lastniki in kako bodo potem dokazovali, da obstajajo še solastniki???!!!
Aja, izpisali bodo evidenco 1- iz taistega AJPES portala???

KDO JE TU NOR!!!???

Namesto, da bi se Služba za preprečevanje pranja denarja ukvarjala z IranskoNLB in ugotavljala, kdo so Miki Miške in Jaka RAcmani, ki so dobivali nakazila, so zakuhali tole nepotrebno evidentiranje, pri čemer je že naziv "dejanski lastnik" popolnoma neresničen.

Zakaj vsaj Finance ne zagnjative državne birokrate, če smo že podjetniki nemočni?
In vpis tudi ni zastonj.
Izvajajo ga po pooblastilu računovodski servisi!
hvala za vse pripombe, bomo pogledali, kaj je s tem

Strani: 1