Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V ZDA revščina kot v podsaharski Afriki

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: V ZDA revščina kot v podsaharski Afriki
[#2692495] 12.01.18 14:52 · odgovor na: anon-186196 (#2692486)
Odgovori   +    9
[mrkolice]
> [NemirniTujec]
> Kaksen neverjeten load of crap. Spominja na nedeljske clanke na rtvslo.si, kjer delovno ljudstvo strasijo pred grozotami amerike.
>
> Vnaprej zavracam vsakrsen poziv k argumentiranju, zakaj je jug zda popolnoma neprimerljiv z revscino podsaharske afrike. Tudi z bebci ki trdijo da je zemlja ploscata ali pa da jo je bog ustvaril 7000 let nazaj, ne argumentiram.
>
> Ce bi social justice warriorji bili kaj vredni, bi to sranje obsodili kot relativizacijo res hudih tezav in trpljenja ljudi v podsaharski afriki.
>
> Finance me s svojimi ostudnimi naslovi clankov zelo redko presenetijo - clovek se pac navadi. Tokrat vam je po dolgem casu uspelo. Ne dajte se, gotovo gre se nizje.


meni sta naslov in vsebina povsem na mestu. ze dolgo spremljam te zda statistike glede neenakosti in so srhljive. velika vecina zivi iz rok v usta. velika vecina jih ima prihranjenih manj kot 500$. na kaksno starost lahko racunajo, ob danem penzionerskem in zdravstvenem sistemu?

vprasaj normalno situiranega evropejca okrog 30 ce bi sel v zda zganjat kariero in v +95% bo odgovor ne. tudi baladicni beg mozgan se ne steka tja. zakaj ne? pa ce smem intimno pocohat, zakaj si ti v angliji in ne v zda?

zda so ratale kot francoska tujska legija. nikakrsen risk reward ratio, razen za hude subspecializacije. samo se ubrisani in na smrt obsojeni se grebejo tja, kloaka clovestva so postali.
Me veseli da budno spremljas statistike. Daj vrzi mi na brzino en bdp/cap za alabamo in ugando, pa se odstotek ljudi pod pragom 2 usd in pragom 1 usd na dan, (ko ravno spremljas), pa pricakovano zivljenjsko dobo, da vidim ce je alabama res tako kot podsaharska afrika.

Priporocam en samostojen trip v centralnoafrisko republiko, lahko celo v njihovo glavno mesto, potem pa v Alabamo (ce bos iz Banguia prisel ziv, seveda).

Sem bil v ZDA pol leta, edini razlog zakaj sem v Angliji je enostavna papirologija zaradi EU. Ce boso ameri kadarkoli oladili in ne bo treba lih fejkat poroke z americanko, greva z zeno prec tja, je pa dodatna jeva priblizno 20K stroskov za nostrifikacijo v cehovskih dejavnostih (dohtarji odvetniki in podobne zbornicno zascitene dejavnosti). Biti pol leta v centralnoafriski ali v Nigeriji ali v Ugandi si sploh ne predstavljam. Ne da se mi sploh argumentirat.

Mimogrede imam brata v francoski tujski legiji in moram rect, da je risk reward tudi tam zelo zelo udoben, ce si pripravljen sprejeti vojaski nacin zivljenja za 5 ali 10 let.

Enkrat sva mela sanso za tolele v Texasu, pa so se pokregal med seboj psihopati karieristicni: en.m.wikipedia.org/w...cer_Center

Ampak itak kurc gleda, afriska scena vseskupaj, lahko gremo froce cepit v liberijo, nas bodo z odprtimi rokami sprejeli, ko jebe ZDA.