Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V ZDA revščina kot v podsaharski Afriki

Strani: 1 2

anon-159528 sporočil: 4.450
[#2692408] 12.01.18 07:37
Odgovori   +    20
"Nove davčne in socialne reforme utegnejo revščino še povečati."

Potem pa Walmart 1.000.000 zaposlenim izplača nekaj čez 2000USD bonusa.

Revščina, ja - v glavah SJW aktivistov, ki se imajo za novinarje
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2692416] 12.01.18 08:24 · odgovor na: anon-159528 (#2692408)
Odgovori   +    6
Če delaš za 11 dolarjev na uro (netto), potem ti tista božičnica od 2.000 USD ni ravno v uteho.

Problem je, ker so USA v povprečju 40% dražje za živet kot pri nas in potem teh nekaj fičnikov več, ki jih tam zaslužiš, ne pomeni, da imaš bistveno več kot pri nas.

Realnost USA je, da 80 mio ljudi dela za bagatelo, za preživetje, 80 mio ljudi pa za normalen, človeka vreden zaslužek. Ostalih 140 mio pa je upokojencev, mladih, invalidov... ki imajo tudi nemalo težav v življenju, delijo pa usodo tiste prve razdelitve na 50 / 50.

Skratka, razlike so take, da ne govorimo ravno o obljubljeni deželi za vsakogar. Če pa upoštevamo še stopnjo kriminala, potem... je vse jasno.

Primeri strašne revščine pa so prisotni in ne ravno v ponos državi... ampak to je lahko tudi predmet daljše razprave... in hitrejšega ukrepanja.
macon sporočil: 12.861
[#2692419] 12.01.18 08:54 · odgovor na: FIN-379669 (#2692416)
Odgovori   +    30
Zadnja sprememba: macon 12.01.2018 09:01
[]
Če delaš za 11 dolarjev na uro (netto), potem ti tista božičnica od 2.000 USD ni ravno v uteho.

Problem je, ker so USA v povprečju 40% dražje za živet kot pri nas in potem teh nekaj fičnikov več, ki jih tam zaslužiš, ne pomeni, da imaš bistveno več kot pri nas.

Realnost USA je, da 80 mio ljudi dela za bagatelo, za preživetje, 80 mio ljudi pa za normalen, človeka vreden zaslužek. Ostalih 140 mio pa je upokojencev, mladih, invalidov... ki imajo tudi nemalo težav v življenju, delijo pa usodo tiste prve razdelitve na 50 / 50.

Skratka, razlike so take, da ne govorimo ravno o obljubljeni deželi za vsakogar. Če pa upoštevamo še stopnjo kriminala, potem... je vse jasno.

Primeri strašne revščine pa so prisotni in ne ravno v ponos državi... ampak to je lahko tudi predmet daljše razprave... in hitrejšega ukrepanja.
Na hitro mi je jasno, da 11 USD neto na uro ob 22 delovnih dneh ali 176 urah prinese precej več kot 40% več od naše povprečne plače, ki je okoli 1000 EUR neto. Ja, seveda, nič ni v uteho, tudi 2000 USD božičnice ne, medtem ko lahko tukaj samo sanjamo o takih zneskih. Ob tem, da je v ZDA povprečna plača čez 3000 USD, pomeni, da primerjajmo njihovih 11 USD na uro (čez 1900 na mesec) z naših 600 EUR minimalca.

40% višji stroški v ZDA so statistična laž, ker imajo vse cene v trgovinah nižje od nas (od hrane do tehnike), veliko cenejše energente (bencin in elektrika, videl sem, kako izgleda njihov račun za elektriko, ki je brez naših sijajnih paradavkov trošarin) ter veliko cenejše nepremičnine. Pri energentih in nepremičninah so razlike brutalne, ne za par odstotkov, temveč do 70% nižje kot pri nas.

Verjamem, da imajo višje najemnine, predvsem pa raznorazne usluge, ki se jim lahko tudi izogneš, ker pretežno niso nujne za življenje.

Smešna je zgornja fotografija "revnega" belca, ker se revščina ne izraža v kupu nametanih smeti in predmetov na verandi. Lahko si reven, pa imaš čisto in pospravljeno. Eno je biti reven, drugo pa zapit in zblojen primerek, ki še zase ne ve in ni sposoben niti za sabo pospraviti. V normalnih družbah so taki tudi revni.
bc123a sporočil: 48.253
[#2692426] 12.01.18 09:13 · odgovor na: FIN-379669 (#2692416)
Odgovori   +    14
[]
Če delaš za 11 dolarjev na uro (netto), potem ti tista božičnica od 2.000 USD ni ravno v uteho.

Problem je, ker so USA v povprečju 40% dražje za živet kot pri nas
Nihce ne zivi v povprecju. Tisti, ki nimajo denarja, zivijo tam, kjer so nepremicnine cenejse. Revni penzionisti v stanovanjih v centru mest so precej tipicno slovenski fenomen.

ZDA ni tako draga, ce upostevas stroske nujnih stvari (no izjema, in to velika je zdravstveno zavarovanje, ki je tudi v okviru Obamacare bilo zelo drago ali pa zanic).

Kot je ze macon napisal, ZDA precej manj skrbijo za lenuhe, torej za ljudi, katerih revscina je posledica lastnih odlocitev, zato najdes res skrajne primere revscine in zanemarjenosti, ki je (zal) povezana tudi z dusevnim zdravjem. Po drugi strani pa americanom iz srednjega sloja niti na pamet ne pride, da bi ignorirali psihicne bolezni (vkljucno z depresijo), ker vidijo da te nezdravljena psihicna bolezen hitro uvrsti med klosarje, in se tam iz psihiatricnega obiska niti slucajno ne delajo taksni tabuji kot v sloveniji.

Skratka, ameriska druzba je tako hudo razlicna da tezko povrsno primerjas revscino. Ravno zadnjic sem se krohotal, ko sem videl na twitterju da je nekdo Neilu DeGrasse Tysonu ocital "white privilege". Pa saj ne mores verjet.
bc123a sporočil: 48.253
[#2692432] 12.01.18 09:40 · odgovor na: bc123a (#2692426)
Odgovori   +    13
[bc123a]
Skratka, ameriska druzba je tako hudo razlicna da tezko povrsno primerjas revscino.
Pa se to. V ZDA se tezko zgodi (tam kjer imajo urejeno socialno skrbstvo, ni vsepovsod) da bi vlekel razne otroske benefite in otroke zanemarjal (v sloveniji je tega ful). Ti preklemano hitro otroke poberejo in jih dajo v posvojitev, ce se jim zazdi da nisi primeren stars. Izsiljevanje "jaz imam otroke, zato hocem xyz privilegije" marsikje tam odpade.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2692433] 12.01.18 09:44
Odgovori   +    29
Kaksen neverjeten load of crap. Spominja na nedeljske clanke na rtvslo.si, kjer delovno ljudstvo strasijo pred grozotami amerike.

Vnaprej zavracam vsakrsen poziv k argumentiranju, zakaj je jug zda popolnoma neprimerljiv z revscino podsaharske afrike. Tudi z bebci ki trdijo da je zemlja ploscata ali pa da jo je bog ustvaril 7000 let nazaj, ne argumentiram.

Ce bi social justice warriorji bili kaj vredni, bi to sranje obsodili kot relativizacijo res hudih tezav in trpljenja ljudi v podsaharski afriki.

Finance me s svojimi ostudnimi naslovi clankov zelo redko presenetijo - clovek se pac navadi. Tokrat vam je po dolgem casu uspelo. Ne dajte se, gotovo gre se nizje.
najobj sporočil: 31.870
[#2692434] 12.01.18 09:49 · odgovor na: macon (#2692419)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 12.01.2018 09:53
[macon]
> []
> Če delaš za 11 dolarjev na uro (netto), potem ti tista božičnica od 2.000 USD ni ravno v uteho.
>
> Problem je, ker so USA v povprečju 40% dražje za živet kot pri nas in potem teh nekaj fičnikov več, ki jih tam zaslužiš, ne pomeni, da imaš bistveno več kot pri nas.
>
> Realnost USA je, da 80 mio ljudi dela za bagatelo, za preživetje, 80 mio ljudi pa za normalen, človeka vreden zaslužek. Ostalih 140 mio pa je upokojencev, mladih, invalidov... ki imajo tudi nemalo težav v življenju, delijo pa usodo tiste prve razdelitve na 50 / 50.
>
> Skratka, razlike so take, da ne govorimo ravno o obljubljeni deželi za vsakogar. Če pa upoštevamo še stopnjo kriminala, potem... je vse jasno.
>
> Primeri strašne revščine pa so prisotni in ne ravno v ponos državi... ampak to je lahko tudi predmet daljše razprave... in hitrejšega ukrepanja.
Na hitro mi je jasno, da 11 USD neto na uro ob 22 delovnih dneh ali 176 urah prinese precej več kot 40% več od naše povprečne plače, ki je okoli 1000 EUR neto. Ja, seveda, nič ni v uteho, tudi 2000 USD božičnice ne, medtem ko lahko tukaj samo sanjamo o takih zneskih. Ob tem, da je v ZDA povprečna plača čez 3000 USD, pomeni, da primerjajmo njihovih 11 USD na uro (čez 1900 na mesec) z naših 600 EUR minimalca.

40% višji stroški v ZDA so statistična laž, ker imajo vse cene v trgovinah nižje od nas (od hrane do tehnike), veliko cenejše energente (bencin in elektrika, videl sem, kako izgleda njihov račun za elektriko, ki je brez naših sijajnih paradavkov trošarin) ter veliko cenejše nepremičnine. Pri energentih in nepremičninah so razlike brutalne, ne za par odstotkov, temveč do 70% nižje kot pri nas.

Verjamem, da imajo višje najemnine, predvsem pa raznorazne usluge, ki se jim lahko tudi izogneš, ker pretežno niso nujne za življenje.

Smešna je zgornja fotografija "revnega" belca, ker se revščina ne izraža v kupu nametanih smeti in predmetov na verandi. Lahko si reven, pa imaš čisto in pospravljeno. Eno je biti reven, drugo pa zapit in zblojen primerek, ki še zase ne ve in ni sposoben niti za sabo pospraviti. V normalnih družbah so taki tudi revni.
... čuj, z boldanim se strinjam s tabo, če pa v Google vtipkaš "poverty usa", ti izpljune tole www.google.si/search...4&dpr=1.25 ...
no, potem pa o lažeh levičarskih novinarjev lahko lepo po vrsti začneš prebirat članke ameriških katoličanov zbranih v The Catholic Campaign for Human Development (CCHD) , tukaj www.google.si/search...44&bih=724 pa za ilustracijo lahko pogledaš še slike, ki jih ob tekstu "poverty usa" na ogled ponudi Google ...

P.S.: ne vem, če je 13,5% revnih v letu 2015 relativno dosti ali relativno malo, ampak absolutna cifra več kot 43 milijonov revnih ljudi v najboljši državi na svetu je po mojem skromnem mnenju kar precej in je cifra presenetila tudi mene forumskega komunajzarja ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2692438] 12.01.18 10:00 · odgovor na: bc123a (#2692426)
Odgovori   +    17
Stanje razslojenosti v zda je siroko dokumentirano in vsem na oceh.

Meni je dosti bolj fascinantno vprasanje, kaka je veriga odlocanja in razumevanja uredniske politike, da se ta norost pojavi na Financah?

Zakaj bi to storili? Ker to ni pomota - futranje SJW idiotizmov in antiameriskih zavajanj je odlocitev, ker ne mores bit tako zabit, da tega ne bi opazil in vseeno prilezti do polozaja odlocevalca. (Tukaj se spet skriva moja teorija, da jansa noce zmagat volitev :-))

Res ne razumem, kaj imajo Finance od tega - kje tak ideoloski zmazek prinasa nove bralce v vecji meri, kot odganja obstojece?

Saj mi je jasno, da obstaja velik bazen, ki te traparije zeli brati - ampak hkrati imajo finance dobro pokrit bazen, ki mu gredo te traparije na zivce. Ali bodo to porihtali algoritmi in bo isti medij na koncu ponujal vse, ampak ciljano na uporabnike.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2692449] 12.01.18 11:02 · odgovor na: FIN-379669 (#2692416)
Odgovori   +    11
[]
Če delaš za 11 dolarjev na uro (netto), potem ti tista božičnica od 2.000 USD ni ravno v uteho.
A da ne? Meni podari 2 jurja USD, pa bom izredno vesel..
Problem je, ker so USA v povprečju 40% dražje za živet kot pri nas in potem teh nekaj fičnikov več, ki jih tam zaslužiš, ne pomeni, da imaš bistveno več kot pri nas.
Daj ne seri. Jebeš povprečje, tam je tako zaslužek kot življenjski stroški zelo odvisno od lokacije. So vmes že drugi kaj povedali, ampak v manj fancy regijah/mestih/delih mesta lahko dobiš zelo poceni bajto. Kdor več zasluži, se preseli v boljšo sosesko, kjer je pač dražje. In kdor ima višje zaslužke, ima tudi višje "življenjske stroške" - hrana npr. ima različne cene, ali greš v navaden supermarket ali pa si privoščiš "organic free range" ipd zdravo (in "zdravo") hrano... bolje plačani si(odvisno od tega kako visoko pridejo) nakopljejo tudi nekatere dodatne stroške, brez katerih bi se sicer dalo preživeti - večkrat jedo v boljših restavracijah, kupujejo več gadgetov, pa čistilka, vzdrževalec bazena, vrtnar, nakup in vzdrževanje ter redno čiščenje Porscheja, pa članarine v golf klubih ipd.. (za približno ilustracijo si poglej lik Bena Afflecka v filmu The Company Men)
sopranos sporočil: 11.404
[#2692466] 12.01.18 12:07 · odgovor na: bc123a (#2692432)
Odgovori   +    6
[bc123a]
> [bc123a]
> Skratka, ameriska druzba je tako hudo razlicna da tezko povrsno primerjas revscino.

Pa se to. V ZDA se tezko zgodi (tam kjer imajo urejeno socialno skrbstvo, ni vsepovsod) da bi vlekel razne otroske benefite in otroke zanemarjal (v sloveniji je tega ful). Ti preklemano hitro otroke poberejo in jih dajo v posvojitev, ce se jim zazdi da nisi primeren stars. Izsiljevanje "jaz imam otroke, zato hocem xyz privilegije" marsikje tam odpade.
Mislim, da imaš dokaj romantično predstavo o ZDA. Amerika je ogromna in tudi razlike so ogromne. Tako med zveznimi državami, kot med mesti, okrožji. In potem še znotraj tega. Ne govorim samo v premoženju, tudi po pravni varnosti, zdravju, čistem okolju itd.

Zgolj propagandi in zelo kompliciranemu sistemu volitev se imajo zahvaliti, da ljudje ne popizdijo. Ker revnih tam je ogromno. Samo so lepo črtani iz statistik. Če seveda hočeš to videti.

Razlika v premoženju je res ogromna. Tudi socialna mobilnost je tam sedaj nižja kot v evropskih državah.

Še sedaj se spomnim tistih treh grafov, ki so prikazovali kako si Američani želijo, da bi bilo premoženje razpršeno. Kakšno je po njihovem mnenju dejansko stanje. In kakšno je dejansko stanje. Skratka, stanje tam je bistveno bistveno slabše kot si ljudje mislijo.

Za nekaj 10.000 družin so ZDA raj na Zemlji. Za nekaj 10 milijonov je življenje lepo. Za polovico ljudi je pa vsakodnevna borba. In ta spodnja polovica ima slabšo kvaliteto življenja kot ljudje v Sloveniji in Zahodni Evropi.

Ko gledaš opustošenja v kakšnih mestih, ko so se tovarne umaknile, je kot bi res gledal tretji svet. Recimo Detroit. Pa jug ZDA.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2692486] 12.01.18 14:18 · odgovor na: anon-207617 (#2692433)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Kaksen neverjeten load of crap. Spominja na nedeljske clanke na rtvslo.si, kjer delovno ljudstvo strasijo pred grozotami amerike.

Vnaprej zavracam vsakrsen poziv k argumentiranju, zakaj je jug zda popolnoma neprimerljiv z revscino podsaharske afrike. Tudi z bebci ki trdijo da je zemlja ploscata ali pa da jo je bog ustvaril 7000 let nazaj, ne argumentiram.

Ce bi social justice warriorji bili kaj vredni, bi to sranje obsodili kot relativizacijo res hudih tezav in trpljenja ljudi v podsaharski afriki.

Finance me s svojimi ostudnimi naslovi clankov zelo redko presenetijo - clovek se pac navadi. Tokrat vam je po dolgem casu uspelo. Ne dajte se, gotovo gre se nizje.

meni sta naslov in vsebina povsem na mestu. ze dolgo spremljam te zda statistike glede neenakosti in so srhljive. velika vecina zivi iz rok v usta. velika vecina jih ima prihranjenih manj kot 500$. na kaksno starost lahko racunajo, ob danem penzionerskem in zdravstvenem sistemu?

vprasaj normalno situiranega evropejca okrog 30 ce bi sel v zda zganjat kariero in v +95% bo odgovor ne. tudi baladicni beg mozgan se ne steka tja. zakaj ne? pa ce smem intimno pocohat, zakaj si ti v angliji in ne v zda?

zda so ratale kot francoska tujska legija. nikakrsen risk reward ratio, razen za hude subspecializacije. samo se ubrisani in na smrt obsojeni se grebejo tja, kloaka clovestva so postali.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2692495] 12.01.18 14:52 · odgovor na: anon-186196 (#2692486)
Odgovori   +    9
[mrkolice]
> [NemirniTujec]
> Kaksen neverjeten load of crap. Spominja na nedeljske clanke na rtvslo.si, kjer delovno ljudstvo strasijo pred grozotami amerike.
>
> Vnaprej zavracam vsakrsen poziv k argumentiranju, zakaj je jug zda popolnoma neprimerljiv z revscino podsaharske afrike. Tudi z bebci ki trdijo da je zemlja ploscata ali pa da jo je bog ustvaril 7000 let nazaj, ne argumentiram.
>
> Ce bi social justice warriorji bili kaj vredni, bi to sranje obsodili kot relativizacijo res hudih tezav in trpljenja ljudi v podsaharski afriki.
>
> Finance me s svojimi ostudnimi naslovi clankov zelo redko presenetijo - clovek se pac navadi. Tokrat vam je po dolgem casu uspelo. Ne dajte se, gotovo gre se nizje.


meni sta naslov in vsebina povsem na mestu. ze dolgo spremljam te zda statistike glede neenakosti in so srhljive. velika vecina zivi iz rok v usta. velika vecina jih ima prihranjenih manj kot 500$. na kaksno starost lahko racunajo, ob danem penzionerskem in zdravstvenem sistemu?

vprasaj normalno situiranega evropejca okrog 30 ce bi sel v zda zganjat kariero in v +95% bo odgovor ne. tudi baladicni beg mozgan se ne steka tja. zakaj ne? pa ce smem intimno pocohat, zakaj si ti v angliji in ne v zda?

zda so ratale kot francoska tujska legija. nikakrsen risk reward ratio, razen za hude subspecializacije. samo se ubrisani in na smrt obsojeni se grebejo tja, kloaka clovestva so postali.
Me veseli da budno spremljas statistike. Daj vrzi mi na brzino en bdp/cap za alabamo in ugando, pa se odstotek ljudi pod pragom 2 usd in pragom 1 usd na dan, (ko ravno spremljas), pa pricakovano zivljenjsko dobo, da vidim ce je alabama res tako kot podsaharska afrika.

Priporocam en samostojen trip v centralnoafrisko republiko, lahko celo v njihovo glavno mesto, potem pa v Alabamo (ce bos iz Banguia prisel ziv, seveda).

Sem bil v ZDA pol leta, edini razlog zakaj sem v Angliji je enostavna papirologija zaradi EU. Ce boso ameri kadarkoli oladili in ne bo treba lih fejkat poroke z americanko, greva z zeno prec tja, je pa dodatna jeva priblizno 20K stroskov za nostrifikacijo v cehovskih dejavnostih (dohtarji odvetniki in podobne zbornicno zascitene dejavnosti). Biti pol leta v centralnoafriski ali v Nigeriji ali v Ugandi si sploh ne predstavljam. Ne da se mi sploh argumentirat.

Mimogrede imam brata v francoski tujski legiji in moram rect, da je risk reward tudi tam zelo zelo udoben, ce si pripravljen sprejeti vojaski nacin zivljenja za 5 ali 10 let.

Enkrat sva mela sanso za tolele v Texasu, pa so se pokregal med seboj psihopati karieristicni: en.m.wikipedia.org/w...cer_Center

Ampak itak kurc gleda, afriska scena vseskupaj, lahko gremo froce cepit v liberijo, nas bodo z odprtimi rokami sprejeli, ko jebe ZDA.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2692502] 12.01.18 15:08 · odgovor na: anon-207617 (#2692495)
Odgovori   +    0
ok, ma zakaj bi clovek hodil iz evrope v zda? to mi nikakor jasno. zakaj bi sel nek x norvezan v zda? tam je perspektiva na neko za evropske standarde "normalno" starost brez nenehnih samomorilskih misli zaradi zdravstvenih in financnih tegob glih kot v keniji ali juzni afriki. cemu?
bc123a sporočil: 48.253
[#2692503] 12.01.18 15:10 · odgovor na: sopranos (#2692466)
Odgovori   +    6
[sopranos]
Zgolj propagandi in zelo kompliciranemu sistemu volitev se imajo zahvaliti, da ljudje ne popizdijo. Ker revnih tam je ogromno. Samo so lepo črtani iz statistik. Če seveda hočeš to videti.

Razlika v premoženju je res ogromna. Tudi socialna mobilnost je tam sedaj nižja kot v evropskih državah.
Ne vem sicer kaksna je kolicina revnih, ampak komot priznam da je revscina tam, kjer je, izjemna. V apalaciji recimo, kjer ze itak ni bilo nikoli prav fajn, potem so pa se premogovnike zaprli. Te slike ki jih v glavnem vidis kot revscino so iz apalacije, urban decay pa iz detroita.

Sem mislil tudi prebrati knjigo JD Vancea o odrascanju v tistih krajih (ko je trump zmagal so knjigo vsi nekaj casa navajali kot eye opener). No, pa kot vidim se se americani sami ne znajo sporazumeti, kako tocno je z revscino.

www.washingtonpost.c...story.html
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2692504] 12.01.18 15:12 · odgovor na: anon-186196 (#2692486)
Odgovori   +    11
Tudi v sloveniji lahko po ciganskih naseljih vidis standard iz "tretjega sveta."

V Angliji imamo za to prirocno poimenovanje "irish travelers" - ovekoveceni s serijo peaky blinders in boksarskim prvakom Furyjem.

Ponavadi gre za kombinacijo odlocitve in mentalnih tezav. V nesocialni ameriki je tega seveda vec.

Folk nima predstave, kaj je to afriska revscina. Kaka so naselja banguia, lagosa, kak je sever nigerije, kak je denimo svazi in podobno.

Ena storija mojega brata: na obhodu izven vojasnice moras koscenega froca prijeti v roke, mu zatlaciti hrano v usta in cakati da poje pred teboj. Ker tudi v lakoti je hierarhija in mali kosceni otrocic ki vzbuja usmiljenje je pravzaprav v sluzbi, kjer ima svojega sefa, ki mu mora prinesti dobrote, ki padajo iz oblozenih miz mednarodnih vojakov in raznih atasejev, svetovalcev, novinarjev in nevladnikov.

Ampak ja, v Alabami odpadne vode kar po plasticnih ceveh tecejo v jarke, nobene kanalizacije! Grozljivo!

Gre za podobno ideologijo kot pri primerjanju izkoriscanja delavcev s suzenjstvom.
bc123a sporočil: 48.253
[#2692510] 12.01.18 15:34 · odgovor na: anon-207617 (#2692504)
Odgovori   +    5
[NemirniTujec]
V Angliji imamo za to prirocno poimenovanje "irish travelers" - ovekoveceni s serijo peaky blinders in boksarskim prvakom Furyjem.
Ampak oni so dejansko zahodnjaki - cigana opazis v sloveniji da je "tuj", "njihov", teli travellerji so pa cisti anglezi oziroma irci, a ne? Se pravi, ce bi se odlocili drugace ziveti, bi jih na podlagi izgleda nihce ne mogel diskriminirati, right?
Ena storija mojega brata: na obhodu izven vojasnice moras koscenega froca prijeti v roke, mu zatlaciti hrano v usta in cakati da poje pred teboj. Ker tudi v lakoti je hierarhija in mali kosceni otrocic ki vzbuja usmiljenje je pravzaprav v sluzbi, kjer ima svojega sefa, ki mu mora prinesti dobrote, ki padajo iz oblozenih miz mednarodnih vojakov in raznih atasejev, svetovalcev, novinarjev in nevladnikov.
Ljudje znajo povedati da so bili sokirani, da tudi po indiji naletis na truplo kaksnega nesrecnika, ki ga je pobralo kar na cesti, pa ga noben ne spuca. Kaj sele v afriki.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2692511] 12.01.18 15:35 · odgovor na: anon-186196 (#2692502)
Odgovori   +    11
[mrkolice]
ok, ma zakaj bi clovek hodil iz evrope v zda? to mi nikakor jasno. zakaj bi sel nek x norvezan v zda? tam je perspektiva na neko za evropske standarde "normalno" starost brez nenehnih samomorilskih misli zaradi zdravstvenih in financnih tegob glih kot v keniji ali juzni afriki. cemu?
Najprej prirocni kenija in jar... to sta seveda kalifornija in francija podsaharske afrike.

Lej, zakaj bi clovek hodil iz eu v zda, ni debata. Debata je, da neki delov opran mozgan tukaj razlaga, da je v "ZDA revscina kot v podsaharski afriki", in po tem trobezlja o profesorju, ki je na terenu videl bajte brez kanalizacije.

O tem je debata. Da tako gospod dopisnik kot gospod profesor govorita iz svojih polnih riti, Pedro Opeka pa se vedno zbira prispevke za Madagaskarske bolnice in sole.

----

Povsem locena debata, zakaj bi nekdo sel v ZDA iz Evrope, pa je vprasanje za vsakega posameznika.

Jaz bi sel zaradi velikosti, narave, neomejenih bivanjskih moznosti v razlicnih druzbah znotraj iste drzave. To so moji osebni razlogi. Ko z rentanim pickupom in bencinom za 60 centov na litrr izgubis vso civilizacijo nekje v mainu ali montani, in se pac odlocis da bos vozil proti jugu dokler ne bo spet telefonski signal... in to traja nekaj ur... tega v evropi ni.

Nekdo bi sel zato, ker lahko zivis v multikulti naftarskem houstonu, pederskem new age sanfranciscu, kariernem new yorku, filmskem las vegasu, ali pa kakem pozabljenem zaspanem Portland, Oregon.

Kjerkoli hoces biti, samo hop na letalo in si tam, davki na tvoje delo so nizki, sales tax nizek, gorivo poceni.

Nihce te ne sili, da si "proud Detroit steelworker".

No, nekdo pa pac ne bi sel. Nobenga se ne sili, zadnje cajte se niti vabi vec ne. Saj z evropo ni nic narobe - evropa je raj na zemlji. Razen ko se ji naenkrat odfuka, pol pa ni vec.
m.youtube.com/watch?...WL89f8F-m0
bc123a sporočil: 48.253
[#2692512] 12.01.18 15:40 · odgovor na: anon-186196 (#2692502)
Odgovori   +    10
[mrkolice]
ok, ma zakaj bi clovek hodil iz evrope v zda? to mi nikakor jasno. zakaj bi sel nek x norvezan v zda?
Zato ker bo na norveskem v srednjem sloju, v ZDA pa morda v visjem, ker ima taksna znanja in sposobnosti? Zakaj ne bi univerzitetni profesor ki zivotari na kaksni zakotni univerzi za polarnim krogom sel na MIT ali Caltech in tam dobil ekipo 20 zagnanih raziskovalcev (made in china), ki bodo pomagali uresnicevati njegove sanje? Mogoce ga pa ne briga to, da mu norveska garantira hisko z 150 m2, udobno starost in 150 dni dezja na leto?

Ejga, saj ne pravimo naj gre norveski klosar v zda, ker bo 100% najebal totalno.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2692513] 12.01.18 15:48 · odgovor na: bc123a (#2692510)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-207617 12.01.2018 15:52
[bc123a]
Ampak oni so dejansko zahodnjaki - cigana opazis v sloveniji da je "tuj", "njihov", teli travellerji so pa cisti anglezi oziroma irci, a ne?
Anglezi so verjetno najbolj izurjeni rasisti na svetu. Po par minutah dobro vedo, da ai iz maribora in torej ena zahojena sirotinja ki je v ljubljano prisla s trebuhom za kruhom (da pokazem po slovensko).

Kaj sele ce si gipsy. Lahko se ti napravljas kolikor hoces, znamo mi vas...

Mam enga kolega ki je crn pa govori kot belc - po telefonu ga ne prepoznas. Za hrbtom se temu rece coconut: znotraj bel, zunaj crn. No need to guess, dela v poslu kjer se lahko vse po telefonu opravi :-)

Tak da ce nekdo iz liverpoola, Newcastla, Irske, gipsy skupnosti ali celo crn (narascajoce po ekstremnosti) postane uspesen posloven clovek, je poreklo njegov feature:

Bel angleski predsednik uprave je pac predsednik uprave ta in ta. Ce pa je nenavadnega porekla, pa se (na pol z zacudenjem, napol s ponosom in v dokaz moznosti nase multikulturne druzbe) doda "Liverpoodlian/nekaj na temo beatlov, Irish national, one of most prominent black brittons, one who is of nigerian descent i tako dalje.

Spoznavat vse te nianse in razlicne poglede na res bogato zgodovino in prepletenost je endless fun :-)

Upam stavit da vec kot polovica clankov o Tyaon Furyju nekje omeni, da je Irish traveler. Spredalckajo te - ampak vseeno ti dajo sanso. Ni tezko bit crn ali cigo zgornjega razreda - tezko je bit cist navaden iq 99-101 manjsinc.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2692514] 12.01.18 16:02 · odgovor na: anon-186196 (#2692502)
Odgovori   +    14
Pa da te ne bo prevec cudilo - jaz sem zelo zelo pro - usa biased, tak da pac moram branit svetinjo v vseh primerih. Neki tazga kot sdsovci in Jansa. Nema mi spasa, i love usa.

Meni je ravno ta divja raznolikost in razslojenost vsec - najboljsi stos, ki so ga ameriske elite prodale ovcam je, da tudi njim lahko rata.

In to je precej detrimental za ovce same, ampak hkrati ful blazi napetosti. Zelo zelo zelo veliko trpljenja je treba, da american na prisleka pogleda kot na nebodigatreba in na konkurenta v zero sum game. Veliko bolj v vsakem vidijo moznost in priloznost. Po 40 letih stagnacije srednjega standarda so meli dost in zdaj iscejo neke mehiske in kitajske scapegoate. 40 let!

Balkanu gladina ugodja neha rast za dve leti in se koljejo vsi vsepovprek.

In na koncu se bo amerika se enkrat pobrala in se enkrat zalaufala, balkan pa se bo se enkrat poklal in pozgal.
najobj sporočil: 31.870
[#2692528] 12.01.18 17:39 · odgovor na: anon-207617 (#2692513)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [bc123a]
> Ampak oni so dejansko zahodnjaki - cigana opazis v sloveniji da je "tuj", "njihov", teli travellerji so pa cisti anglezi oziroma irci, a ne?
Anglezi so verjetno najbolj izurjeni rasisti na svetu. Po par minutah dobro vedo, da ai iz maribora in torej ena zahojena sirotinja ki je v ljubljano prisla s trebuhom za kruhom (da pokazem po slovensko).

Kaj sele ce si gipsy. Lahko se ti napravljas kolikor hoces, znamo mi vas...

Mam enga kolega ki je crn pa govori kot belc - po telefonu ga ne prepoznas. Za hrbtom se temu rece coconut: znotraj bel, zunaj crn. No need to guess, dela v poslu kjer se lahko vse po telefonu opravi :-)

Tak da ce nekdo iz liverpoola, Newcastla, Irske, gipsy skupnosti ali celo crn (narascajoce po ekstremnosti) postane uspesen posloven clovek, je poreklo njegov feature:

Bel angleski predsednik uprave je pac predsednik uprave ta in ta. Ce pa je nenavadnega porekla, pa se (na pol z zacudenjem, napol s ponosom in v dokaz moznosti nase multikulturne druzbe) doda "Liverpoodlian/nekaj na temo beatlov, Irish national, one of most prominent black brittons, one who is of nigerian descent i tako dalje.

Spoznavat vse te nianse in razlicne poglede na res bogato zgodovino in prepletenost je endless fun :-)

Upam stavit da vec kot polovica clankov o Tyaon Furyju nekje omeni, da je Irish traveler. Spredalckajo te - ampak vseeno ti dajo sanso. Ni tezko bit crn ali cigo zgornjega razreda - tezko je bit cist navaden iq 99-101 manjsinc.
... čuj, zdaj pa še povej, kako se meri zahojenost, ker mersko enoto za sirotinjo že poznam ...

P.S.: pesniške figure ti niti ne zamerim, čeprav mi ni jasno, kako ne razumete istega pristopa v naslovu članka totega Sebastijana Kopušarja, da ste na reveža navalili kot mutavi na telefon ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2692546] 12.01.18 20:58 · odgovor na: najobj (#2692528)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [NemirniTujec]
> > [bc123a]
> > Ampak oni so dejansko zahodnjaki - cigana opazis v sloveniji da je "tuj", "njihov", teli travellerji so pa cisti anglezi oziroma irci, a ne?

> Anglezi so verjetno najbolj izurjeni rasisti na svetu. Po par minutah dobro vedo, da ai iz maribora in torej ena zahojena sirotinja ki je v ljubljano prisla s trebuhom za kruhom (da pokazem po slovensko).
>
> Kaj sele ce si gipsy. Lahko se ti napravljas kolikor hoces, znamo mi vas...
>
> Mam enga kolega ki je crn pa govori kot belc - po telefonu ga ne prepoznas. Za hrbtom se temu rece coconut: znotraj bel, zunaj crn. No need to guess, dela v poslu kjer se lahko vse po telefonu opravi :-)
>
> Tak da ce nekdo iz liverpoola, Newcastla, Irske, gipsy skupnosti ali celo crn (narascajoce po ekstremnosti) postane uspesen posloven clovek, je poreklo njegov feature:
>
> Bel angleski predsednik uprave je pac predsednik uprave ta in ta. Ce pa je nenavadnega porekla, pa se (na pol z zacudenjem, napol s ponosom in v dokaz moznosti nase multikulturne druzbe) doda "Liverpoodlian/nekaj na temo beatlov, Irish national, one of most prominent black brittons, one who is of nigerian descent i tako dalje.
>
> Spoznavat vse te nianse in razlicne poglede na res bogato zgodovino in prepletenost je endless fun :-)
>
> Upam stavit da vec kot polovica clankov o Tyaon Furyju nekje omeni, da je Irish traveler. Spredalckajo te - ampak vseeno ti dajo sanso. Ni tezko bit crn ali cigo zgornjega razreda - tezko je bit cist navaden iq 99-101 manjsinc.

... čuj, zdaj pa še povej, kako se meri zahojenost, ker mersko enoto za sirotinjo že poznam ...

P.S.: pesniške figure ti niti ne zamerim, čeprav mi ni jasno, kako ne razumete istega pristopa v naslovu članka totega Sebastijana Kopušarja, da ste na reveža navalili kot mutavi na telefon ...
Odvisno na katero stran neba gledaš npr. proti štajerski gre nekako takole: CE, MB, MS..
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2692555] 13.01.18 00:38
Odgovori   +    7
Odlični komentarji! Ja drago uredništvo Financ, ne vem no, ma res vam ni treba tega. Zavedajte se, da imate drugačno bralstvo. S tem člankom niste pridobili nobenega bralca Mladine/Dnevnika, potencialno pa ste koga spravili na mejo, da odpove naročnino.

Btw. drugače pa ne razumem te anti-ZDA histerije v Sloveniji. Zna kdo to razložiti?
najobj sporočil: 31.870
[#2692590] 13.01.18 12:17 · odgovor na: anon-204390 (#2692546)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> > [NemirniTujec]
> > > [bc123a]
> > > Ampak oni so dejansko zahodnjaki - cigana opazis v sloveniji da je "tuj", "njihov", teli travellerji so pa cisti anglezi oziroma irci, a ne?
>
> > Anglezi so verjetno najbolj izurjeni rasisti na svetu. Po par minutah dobro vedo, da ai iz maribora in torej ena zahojena sirotinja ki je v ljubljano prisla s trebuhom za kruhom (da pokazem po slovensko).
> >
> > Kaj sele ce si gipsy. Lahko se ti napravljas kolikor hoces, znamo mi vas...
> >
> > Mam enga kolega ki je crn pa govori kot belc - po telefonu ga ne prepoznas. Za hrbtom se temu rece coconut: znotraj bel, zunaj crn. No need to guess, dela v poslu kjer se lahko vse po telefonu opravi :-)
> >
> > Tak da ce nekdo iz liverpoola, Newcastla, Irske, gipsy skupnosti ali celo crn (narascajoce po ekstremnosti) postane uspesen posloven clovek, je poreklo njegov feature:
> >
> > Bel angleski predsednik uprave je pac predsednik uprave ta in ta. Ce pa je nenavadnega porekla, pa se (na pol z zacudenjem, napol s ponosom in v dokaz moznosti nase multikulturne druzbe) doda "Liverpoodlian/nekaj na temo beatlov, Irish national, one of most prominent black brittons, one who is of nigerian descent i tako dalje.
> >
> > Spoznavat vse te nianse in razlicne poglede na res bogato zgodovino in prepletenost je endless fun :-)
> >
> > Upam stavit da vec kot polovica clankov o Tyaon Furyju nekje omeni, da je Irish traveler. Spredalckajo te - ampak vseeno ti dajo sanso. Ni tezko bit crn ali cigo zgornjega razreda - tezko je bit cist navaden iq 99-101 manjsinc.
> ... čuj, zdaj pa še povej, kako se meri zahojenost, ker mersko enoto za sirotinjo že poznam ...
>
> P.S.: pesniške figure ti niti ne zamerim, čeprav mi ni jasno, kako ne razumete istega pristopa v naslovu članka totega Sebastijana Kopušarja, da ste na reveža navalili kot mutavi na telefon ...
Odvisno na katero stran neba gledaš npr. proti štajerski gre nekako takole: CE, MB, MS..
... čuj, pazi ti malo, na katero stran neba gledaš, če hočeš še kdaj v enem kosu priti čez Trojane ...

P.S.: žabari so sprihvatizirali celo Slovenijo, tako da ni čudno, da cela Slovenija rine v žabarijo ...
najobj sporočil: 31.870
[#2692592] 13.01.18 12:27 · odgovor na: Rokc5 (#2692555)
Odgovori   +    1
[Rokc5]
Odlični komentarji! Ja drago uredništvo Financ, ne vem no, ma res vam ni treba tega. Zavedajte se, da imate drugačno bralstvo. S tem člankom niste pridobili nobenega bralca Mladine/Dnevnika, potencialno pa ste koga spravili na mejo, da odpove naročnino.

Btw. drugače pa ne razumem te anti-ZDA histerije v Sloveniji. Zna kdo to razložiti?
... čuj, kaj ti vedno bereš samo tiste članke, s katerimi se strinjaš ? ... khmm, samo vprašam, ker ne razumem, kako veš, da se z njimi ne strinjaš, če jih ne prebereš ...

P.S.: ne vem, če je 13,5% revnih v letu 2015 relativno dosti ali relativno malo, ampak absolutna cifra več kot 43 milijonov revnih ljudi v Trumpovi "Let's Make America Great Again" najboljši državi na svetu je po mojem skromnem mnenju kar precej, čeprav je pesniški navdih Sebastijana Kopušarja v naslovu članka malo pretiran ...
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2692600] 13.01.18 13:50 · odgovor na: macon (#2692419)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: FIN-379669 13.01.2018 13:52
Dragi moji vsi zaslepljenci.

Če bi vprašali ljudi iz USA - ki so trezni ter middle wage workerji, bi vam znali povedati, da so zdravstvo (ki ga vsi potrebujemo, a ne?), šolstvo (vrtec), obrtne storitve in boljša hrana tako drage, da hitro nadoknadiš in presežeš cenejšo nafto.

Če pa upoštevaš, da delaš na dan 200 km vožnje z avtom, pri nas pa 50 km, si lahko hitro izračunaš, koliko si prišparal... ali pa morda nič??

Če pa upoštevaš, da je v 11 USD netto tudi strošek poti in prehrane, potem se morda počutiš(te) že luzerja(e), ker ste pozabili v matematični formuli še kaj vključiti.

Vsled zapisanega stojim za ugotovitvijo o appr. 40% dražjem življenju v USA in tem, da ko vržeš vse, o čemer pišem, na isti imenovalec, ugotoviš, da materialno middle man of USA živi malo bolje kot pri nas.

Se ne strinjaš? Odseli se in poskusi. :) (Bil tam, imam prijatelje, a lepo je biti tam 2 do 4 tedne ali pa služiti lepe dnarce, če imaš tam dober job.)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2692606] 13.01.18 14:15 · odgovor na: anon-207617 (#2692438)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Stanje razslojenosti v zda je siroko dokumentirano in vsem na oceh.

Meni je dosti bolj fascinantno vprasanje, kaka je veriga odlocanja in razumevanja uredniske politike, da se ta norost pojavi na Financah?

Zakaj bi to storili? Ker to ni pomota - futranje SJW idiotizmov in antiameriskih zavajanj je odlocitev, ker ne mores bit tako zabit, da tega ne bi opazil in vseeno prilezti do polozaja odlocevalca. (Tukaj se spet skriva moja teorija, da jansa noce zmagat volitev :-))

Res ne razumem, kaj imajo Finance od tega - kje tak ideoloski zmazek prinasa nove bralce v vecji meri, kot odganja obstojece?

Saj mi je jasno, da obstaja velik bazen, ki te traparije zeli brati - ampak hkrati imajo finance dobro pokrit bazen, ki mu gredo te traparije na zivce. Ali bodo to porihtali algoritmi in bo isti medij na koncu ponujal vse, ampak ciljano na uporabnike.
Ej, Nemirni predolgo si zunaj. In najbrž Frankla ne poznaš v globino.
Danas svako zna
da je glava samo jedna
danas svako zna
pred kim pasti na koljena
Danas je Dan Republike
www.youtube.com/watc...mvuEntNqBk
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2692611] 13.01.18 15:00 · odgovor na: najobj (#2692590)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [NemirniTujec]
> > > > [bc123a]
> > > > Ampak oni so dejansko zahodnjaki - cigana opazis v sloveniji da je "tuj", "njihov", teli travellerji so pa cisti anglezi oziroma irci, a ne?
> >
> > > Anglezi so verjetno najbolj izurjeni rasisti na svetu. Po par minutah dobro vedo, da ai iz maribora in torej ena zahojena sirotinja ki je v ljubljano prisla s trebuhom za kruhom (da pokazem po slovensko).
> > >
> > > Kaj sele ce si gipsy. Lahko se ti napravljas kolikor hoces, znamo mi vas...
> > >
> > > Mam enga kolega ki je crn pa govori kot belc - po telefonu ga ne prepoznas. Za hrbtom se temu rece coconut: znotraj bel, zunaj crn. No need to guess, dela v poslu kjer se lahko vse po telefonu opravi :-)
> > >
> > > Tak da ce nekdo iz liverpoola, Newcastla, Irske, gipsy skupnosti ali celo crn (narascajoce po ekstremnosti) postane uspesen posloven clovek, je poreklo njegov feature:
> > >
> > > Bel angleski predsednik uprave je pac predsednik uprave ta in ta. Ce pa je nenavadnega porekla, pa se (na pol z zacudenjem, napol s ponosom in v dokaz moznosti nase multikulturne druzbe) doda "Liverpoodlian/nekaj na temo beatlov, Irish national, one of most prominent black brittons, one who is of nigerian descent i tako dalje.
> > >
> > > Spoznavat vse te nianse in razlicne poglede na res bogato zgodovino in prepletenost je endless fun :-)
> > >
> > > Upam stavit da vec kot polovica clankov o Tyaon Furyju nekje omeni, da je Irish traveler. Spredalckajo te - ampak vseeno ti dajo sanso. Ni tezko bit crn ali cigo zgornjega razreda - tezko je bit cist navaden iq 99-101 manjsinc.

> > ... čuj, zdaj pa še povej, kako se meri zahojenost, ker mersko enoto za sirotinjo že poznam ...
> >
> > P.S.: pesniške figure ti niti ne zamerim, čeprav mi ni jasno, kako ne razumete istega pristopa v naslovu članka totega Sebastijana Kopušarja, da ste na reveža navalili kot mutavi na telefon ...

> Odvisno na katero stran neba gledaš npr. proti štajerski gre nekako takole: CE, MB, MS..

... čuj, pazi ti malo, na katero stran neba gledaš, če hočeš še kdaj v enem kosu priti čez Trojane ...

P.S.: žabari so sprihvatizirali celo Slovenijo, tako da ni čudno, da cela Slovenija rine v žabarijo ...
Jaz mislim, da vsa Slovenija sploh ne rine v žabarijo in to je v bistvu prednost Slovenije. Mislim SLO je, zgodovinsko gledano, ruralna skupnost in resna centralizacija bi bila totalna katastrofa. Ampak to meni ne spremeni filinga, da vsaki ko prečim Trojane res občutim, da diham en drug zrak, ki me spominja na štajersko ikebano..
nova24tv.si/slovenij...-20-minut/
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2692665] 13.01.18 22:36
Odgovori   +    7
bom odgovoril bolj na generalno intonacijo cele debate kot na posamicne hakljce, ceprav bi me na ustreznejsem mestu fejst zanimalo pomeniti se o teh receh. in ker je debata zasla v religiozno izpovednost, se bom pokesal se sam.

zdaj sem v srednjih letih, nadpovprecno situiran. v zivljenju sem imel sreco, da lahko sem precej potoval, od kontinentov mi falita samo avstralija in antarktika. tudi stalno sem zivel v tujini. recimo temu reference. najbolj hecno pri izkusnji spoznavanja velikega sveta mi je bilo kako se ljudje drugace odzovemo na kulturni sok, ko smo tu in zdaj v tujem okolju. mene, priznam, je najbolj butnila izkusnja revscine. npr. lov na pobegle kokosi, ki so se pasle v obulicne jarke stekajocih se fekalijah v barakarskih predmestjih jakarte. skupina razcapanih otrok beracev na tursko-iranski meji, ki so se med seboj domala poklali za podarjen sendvic. itd, itd, itd. no, marsikdo od sopotnikov sploh ni opazil revscine, ki se jim je brutalno slikala pred ocmi, obcutljivost zero, empatija zero. drek, mene pa je izkusnja zaznamovala in poslej se pocutim blagoslovljenega, ker sem - kot vsi mi - rojen z zlato zlico v riti.

slovenci smo ena najbolj "egalitarnih" druzb, vsaj z vidika razlik med revnimi in bogatimi. zato imamo tezave z dojemanjem nam neslicnega prepada med revnimi in bogatimi, ki sicer vlada v vecini sveta. sam sem v tem videl sporocilo teksta, ki primerja zda s podsaharsko afriko, a ocitno sem v manjsini. no, navrh vsega mi je najbolj tuja na cel planet poenostavljena naracija "vsak si je sam kriv, ce je reven". te logike nekako ne zapopadem. nismo vsi rojeni z zlato zlico v riti. v startu nimamo enakih moznosti. pojdite kdaj na sprehod v barakarsko predmestje jakarte.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2692666] 13.01.18 22:39 · odgovor na: bc123a (#2692512)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-186196 13.01.2018 22:44
[bc123a]
> [mrkolice]
> ok, ma zakaj bi clovek hodil iz evrope v zda? to mi nikakor jasno. zakaj bi sel nek x norvezan v zda?

Zato ker bo na norveskem v srednjem sloju, v ZDA pa morda v visjem, ker ima taksna znanja in sposobnosti? Zakaj ne bi univerzitetni profesor ki zivotari na kaksni zakotni univerzi za polarnim krogom sel na MIT ali Caltech in tam dobil ekipo 20 zagnanih raziskovalcev (made in china), ki bodo pomagali uresnicevati njegove sanje? Mogoce ga pa ne briga to, da mu norveska garantira hisko z 150 m2, udobno starost in 150 dni dezja na leto?

Ejga, saj ne pravimo naj gre norveski klosar v zda, ker bo 100% najebal totalno.
"Why Would We Come?" Norwegians Respond To Trump's Immigration Offer


www.zerohedge.com/ne...tion-offer

...just 502 out of a population of 5.3 million people moved there in 2016, down 59 from the previous year, according to Statistics Norway.

Strani: 1 2