Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Bral sem do tule:
Borut Klanšek, mali delničar: "11 let sem delničar, na mojem računu je -82 procentov. Marsikaj sem opozarjal, da je treba narediti, pa niste. Če bo šlo tako naprej, Gorenje ne bo več dolgo proizvajalo. V trgovinah ni več izdelkov "made in Slovenija"
Tole ni delnicar, tole je gnilo jajce.

Verjetno tudi novinarji na financah vedo, da je problem gorenja ravno ta, da bi bilo precej bolj profitabilno, ce bi preusmerilo proizvodnjo Srbijo in na Kitajsko, v Velenju odpustilo vso delovno silo razen razvoja (in ga precej povecalo, da bi lahko bil konkurencen).

Tako da ne biti dvolicni in se odlocite kaj bi radi. Ce vecjo profitabilnost, potem, je jasno, da se zavzemate za odpuscanje delovne sile v Gorenju. To povejte na glas. Ali vas je morda sram?

Razumem vaso agonijo, nisem pa preprican, da jo razumete sami - model gorenja je model, ki podpira prakticno celotno izvozno usmerjeno industrijo v sloveniji, ne pa bluzenje o startupih (ki jih za namecek predstavljajo druzboslovci brez pojma o tehniki in ob velikem pomanjkanju inzenirjev na trgu). Pipistrel in Akrapovic pa sta (se vedno) drobiz v izvozu in v delezu zaposlenih.

Dejansko se bo treba odlociti. Hocemo da Gorenje, Hidria, Kolektor in podobni zaposlujejo desettisoce ljudi ali da nosijo dobicek?

Vem da je teoreticen odgovor enostaven, v praksi je pa malo tezje - to ni vec Adria, z nekaj sto zaposlenimi.