Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 08.01.2018 20:45
[dz1975]
Zakonodaja v ZDA in tudi v EU omogoča velikim koncernom, ki si lahko priviščijo letno plačati par 10 ali tudi 100 mio EUR/USD za lobiste in davčne svetovalce, precej nižje efektivne stopnje kot so zakonsko določene. Medtem pa 99% ostalih firm plača kar več ali manj polni davek. Davčna reforme je res znižala davek, hkrati pa tudi poenostavila davčni obračun in oklestila možne olajšave...
V Sloveniji niti ne potrebuješ lobistov, da bi znižal 19% predpisani davek na dohodek, le investirati moraš. Moja firma ga že več let plačuje v v polni višini prej 17% danes 19%, ker nekakšne potrebe za investicijami niti nimamo, kupimo kakšen računalnik v vrednosti do 500 evrov z osnovnimi komponentami in osnovno grafično kartico, ker na delo ne prihajamo, da bi filme gledali, moj računalnik v pisarni niti zvočnikov nima...Nekateri komentatorji, pa me kljub temu prepričujejo, da je davek na dohodek v Sloveniji dejansko 11%. Kot si dejal 99% nas plačuje 19%.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2691712

Strani: 1

kartakofinance sporočil: 275
[FIN-311684]
V Sloveniji niti ne potrebuješ lobistov, da bi znižal 19% predpisani davek na dohodek, le investirati moraš. Moja firma ga že več let plačuje v v polni višini prej 17% danes 19%, ker nekakšne potrebe za investicijami niti nimamo, kupimo kakšen računalnik v vrednosti do 500 evrov z osnovnimi komponentami in osnovno grafično kartico, ker na delo ne prihajamo, da bi filme gledali, moj računalnik v pisarni niti zvočnikov nima...Nekateri komentatorji, pa me kljub temu prepričujejo, da je davek na dohodek v Sloveniji dejansko 11%. Kot si dejal 99% nas plačuje 19%.
Se strinjam in menim, da bi namesto davčnih olajšav, ali potroškov kot jih imenujejo teoretiki (RR, investicije...), ki zahtevajo dodatne stroške za elaborate in negotovost zaradi mepredvidljivosti FURS, potrebno znižat stopnjo davka na dobiček pravnih oseb na efektivno stopnjo (tistih 11-12%) za vse zavezance.

To bi pomenilo poenostavitev, večjo predvidljivost in nižje stroške.

Strani: 1