Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> > [FIN-311684]
> > > [MarijanMacek]
> > > > ..

> > Problem je, ker se v poštenost podkupljivih državnih uradnikov ne verjame in so vsi državni razpisi za česarkoli, kar bo plačano z državnim denarjem že vnaprej dvomljivi...
>
> Eno je ne verjeti v poštenost podkupljivih uradnikov, drugo je pa sprejemanje podkupnine...Sicer so pa za vsako naročilo iz javnega denarja nemajhne vrednosti mednarodni razpisi...

Zakaj nimamo E-dražb? Javno objavljenih tudi v EU? Imaš izdelek ali storitev, vidiš ceno in ponudiš nižjo ceno in cene bodo z uvedbo elektronske dražbe padale in padale. Možnosti za korupcijo so majhne.
Ideja na prvi pogled ni neumna, vendar je regulacija drugačna. Razpisi so javno objavljeni tudi v mednarodnem merilu (vsaj v EU, če posle sofinancira). In kolikor se jaz spoznam na razpise, imajo rok prijave. Zapoznelih in nepopolnih prijav se logično ne upošteva. Ravno v tem je smisel javnega razpisa. Ti bi pa najprej pogledal kolko ponuja Francelj, sam bi pa nato ponudil manj. Kdaj se pa to konča, glede na tvoje pisanje nikoli. Kdo bo pa potem začel z nekim delom, če se stalno lahko zamenjal s še cenejšim, dokler pač najcenejši ne crkne in v končni fazi ni narejenega nič. Sicer sem pa že tisočkrat dejal, boj se najcenejšega ponudnika! V ilustracijo, Avstrijci avtomatično izločijo najcenejšega in najdražjega ponudnika na razpisu. No vsaj tako pravijo moji družinski gradbeniki.