Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[vrac]
> [sopranos]

>
> Ja, ampak država se zadolžuje tudi za likvidnostno rezervo. Ne vem kdo mi je že tukaj razlagal, ampak da imajo vedno vsaj milijardo ali dve rezerve.

Ne, eno je vzdrževanje likvidnosi, drugo je primanjkljaj. In statistika govori o primanjkljaju.
Ja, imaš prav. Saj o tem govorim. Ampak država vzame recimo 1,5 milijarde EUR novega dolga. Poplača stari puf v višini 1,1 milijarde, 200 milijonov za primanjkljaj in 200 milijonov za rezervo. Ali pa vedo, da naslednji mesec zapade 500 milijonov, čez dva meseca pa še 700 milijonov. In zato potem raje že danes vzamejo 1,5 milijarde EUR pufa.

To koliko imajo vedno likvidnostne rezerve sem pa jaz pozabil. Tako da ko se zadolžujejo vedno gledajo tudi to, ne zgolj tekoče obveznosti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2691360

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 05.01.2018 14:18
[sopranos]
To koliko imajo vedno likvidnostne rezerve sem pa jaz pozabil. Tako da ko se zadolžujejo vedno gledajo tudi to, ne zgolj tekoče obveznosti.
Seveda, ministrica bi morala danes vzeti tudi 10 milijard novih kreditov, ko so OM najnižje, če je možno še več. Vendar sam ne zaupam ravno, da premorejo ti modeli trohico pameti. So debili, ki nimajo pojma. Žal. Za Slovence mislim.

Strani: 1