Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602
... čuj, ampak dokler jaz za tote evre lahko kupim čisto vse, kar rabim in vse to danes stane približno enako kot pred enim letom, se sploh ne sekiram, da so toti evri v bistvu samo ničvreden papir ...
Ja, sedaj še...napisal sem "čez čas", če se uresniči scenarij napredne družbe 3.0, kjer zlobne države ne bodo imele več popolnega nadzora nad finančnim sistemom in bodo v obtoku nekaj vredni samo še šitkoini na pametnih telefonih. Seveda ni pa nujno, da se bo ta scenarij zares odvil, ker zlobne države za delovanje potrebujejo davke, kar bo pa težko odmerjat, če bodo vse finančne transakcije povsem anonimne.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2691344

Strani: 1

najobj sporočil: 31.906
Zadnja sprememba: najobj 05.01.2018 15:35
[dronyx]
>... čuj, ampak dokler jaz za tote evre lahko kupim čisto vse, kar rabim in vse to danes stane približno enako kot pred enim letom, se sploh ne sekiram, da so toti evri v bistvu samo ničvreden papir ...
Ja, sedaj še...napisal sem "čez čas", če se uresniči scenarij napredne družbe 3.0, kjer zlobne države ne bodo imele več popolnega nadzora nad finančnim sistemom in bodo v obtoku nekaj vredni samo še šitkoini na pametnih telefonih. Seveda ni pa nujno, da se bo ta scenarij zares odvil, ker zlobne države za delovanje potrebujejo davke, kar bo pa težko odmerjat, če bodo vse finančne transakcije povsem anonimne.
... evo, pred časom sem malo za hec in malo zares napisal forum.finance.si/?m=...646&single , da se je slovenska zlobna država s policijsko preiskavo nezakonito vmešala v krajo (= zakonsko nereguliranih bitkojnov ne moreš nezakonito ukrasti) bitkojnov, pa takrat noben forumski bitkojner ni nič komentiral, čeprav so me zaradi moje skepse do bitkojnov sicer vedno nalajali ...


P.S.: to forum.finance.si/?m=...926&single je moj prvi post na temo bitkojnov, ki sem ga takrat napisal Franklu, kjer sem mu s preprostim praktičnim primerom razložil, zakaj bitkojn nikoli ne bo plačilno sredstvo ... no, vsaj dokler se bo z njim trgovalo (= gemblalo), kar pa je bistvo bitkojna, brez česar bitkojn ne bi bil, kar je ...

Strani: 1