Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.918
[grekom1]
> [mein]
> Če kaj, je treba pošteno obdavčit prazne nepremičnine. V Berlinu raje oddajo lokal za 1€, kot pa da bi ga imeli praznega. Pri nas pa neomejeno nasedlih naložb s praznimi lokali po mestih. Obdavčitev praznih stanovanj bi pomenil pok nepremičninskega balona in zajezitev sivega trga oddaje. Obdavčit, brutalno, da se naredi red na trgu nepremičnin!
Čuj, v Maribori so lokali prazni zaradi Europarka in podobnih centrov, ki po celi Evropi vlečejo ljudi iz centra mesta v potrošniško norišnico.

Sem dal eni mrhici 12 m2 lokal za 120 EUR/maesec v najem da šteha pirsinge in prodaja intimni nakit, pa je po par mesecih v Mariboru na Vetrinjski obupala.

Tak da ne mi s takimi. Kaj pa delajo najemniki s stanovanji pa si lahko na 24 kur prebereš.
... OK, seveda so se nakupovalne navade spremenile, ampak to po mojem ni edini razlog, da cel kup lokalov v centru Maribora sameva in s tem propada ... khmm, ker namreč v Mariboru lokali niso prazni samo zaradi Europarka in podobnih centrov, ampak so prazni tudi zaradi tega, ker je center Maribora na željo Mariborčanov postal ena sama peš cona, ob tem pa so ti isti Mariborčani pozabili, da brez avta ne grejo nikamor in zato grejo samo tja, kjer po možnosti zastonj lahko tudi parkirajo ...

P.S.: o pirsingih in intimnem nakitu sicer nimam pojma, vsekakor pa to verjetno ni glih neka stvar, ki bi se na enem telesu dostikrat menjavala, pa da bi lahko računal na dobiček zaradi velikega obrata ... no, mrhic s pirsingi in intimnim nakitom pa je v Mariboru malo premalo, da bi se takšen biznis splačal, tudi če za najemnino ne bi plačal nič, tako da je tista tvoja mrhica bolj slabo računala, preden je s svojim biznisom sploh začela ...