7 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
37 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
3 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Strani: 1

P46000 sporočil: 299
[#2691249] 04.01.18 19:15
Odgovori   +    4
Hudič bo, če si bodo ljudje za bitcoine izposojali
Ne če, KO...
ogo sporočil: 3.087
[#2691252] 04.01.18 19:40 · odgovor na: P46000 (#2691249)
Odgovori   +    11
[P46000]
> Hudič bo, če si bodo ljudje za bitcoine izposojali

Ne če, KO...
A res vsi verjamejo, da si čisto nihče ni še izposodil denar in ga pognal v prve poštene priramidne kripto sisteme?

Če imaš redne prejemke na TRR ti vsaka banka rukne na mizo 5 k EUR kredita, brez da bi te vprašali zakaj. Samo klinkeš DA na spletni banki.

In sranje kuhajo sami centralni-bankirji. Z nultimi obrestnimi merami.
bc123a sporočil: 48.253
[#2691255] 04.01.18 19:56 · odgovor na: (#2691253)
Odgovori   +    4
[rename]
Ja, ampak 5 jurjev ni za armagedon...pri catch-the-cash so zastavljali hise, si sposojali pri sorodnikih itd.
no, saj to lahko tudi sedaj, a ne?
Veselo2012 sporočil: 474
[#2691288] 05.01.18 07:44
Odgovori   +    23
Glej,30k€ dobim potrošniškega kredita (preverjeno, ker sem ga vzela). 8 let 420€ na mesec. Ker sem ga dala v hišo, imam koristi od tega že danes in naslednjih 40 let. Če bi za to kupila Bitcoine.....bog ve....lahko bi zaslužila hišo...lahko pa plačevala kredit naslednjih 8 let za nič. Vsak se odloči sam, samo prosim vsak sam naj nosi tudi posledice...švicarski frank očitno ni pustil nobene lekcije
dronyx sporočil: 4.602
[#2691311] 05.01.18 09:02 · odgovor na: bc123a (#2691255)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: dronyx 05.01.2018 09:05
Ja, ampak 5 jurjev ni za armagedon...pri catch-the-cash so zastavljali hise, si sposojali pri sorodnikih itd.
Poleti 2017 sem bral članek na ameriškem portalu, kako je neka ameriška familija prodala družinsko hišo in še nekaj drugega premoženja (skratka vse kar je bilo kaj vrednega) in kupila s tem denarjem bitcoine. Takrat so bili po spominu bitcoini po 2500 USD. To premoženje je bilo zlahka vredno tudi kakšnih 500.000 USD. V tem času je bitcoin zrastel za 6 krat in če danes prodajo te bitcoine imajo iz tega 3 MIO USD! Pa takih zgodb je verjetno še veliko. Seveda pa mediji s takimi zgodbami delajo kripto maniji veliko uslugo, saj vse skupaj izgleda res kot finančni perpetum mobile in se bomo čez čas ljudje delili na tiste, ki nismo verjeli v kripto in delamo vsak mesec za tistih nekaj evrov, ki jih Super Mario za povrh še tiska kot zmešan in so v bistvu samo ničvreden papir ter tiste, ki so verjeli v kripto in se lahko sedaj upokojijo pri 25 letih in so vsi milijonarji (v raznih coinih). Ali bo res tako pa počakajmo ob kokicah in pivu (kupljeno seveda z ničvrednim papirjem, ker se s coini še ne da).
0730ULtra3 sporočil: 1.454
[#2691312] 05.01.18 09:06
Odgovori   +    1
Če si bodo? Saj si že sedaj...
dronyx sporočil: 4.602
[#2691314] 05.01.18 09:12
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: dronyx 05.01.2018 09:14
Preprostost? Meni se trgovanje s tem kriptom ne zdi ravno preprosto. Mogoče sama registracija na menjalnici, pa še tam moraš čakat precej dolgo za verifikacijo, ker je strašanski naval novih igralcev. Ostalo je pa lahko precej zapleteno. Razne šitkoine kakor vem ne moreš kupiti direktno, ampak prek nakupa bitcoinov, ethra in še par večjih. Vsi šitkoini niso na vseh menjalnicah, tako da če imaš ogledane točno določene moraš ponavadi imeti odprte račune na več menjalnicah in prenašati med njimi razne "coine". Potem je vprašanje kako to kupljeno (karkoli pač že je - verjetno nek računalniški zapis, ki ga ne moreš dati niti v vazo) varno hraniti, kakšno programsko opremo potrebuješ, hraniti na disku ali offline itd. Sedaj šitkoine kupujejo namreč tudi tisti, ki ti brez zadržkov ali pomislekov pošljejo po e-pošti svoj privatni ključ od digitalnega potrdila za spletno banko. Za njih to po moje ni ravno preprosto.
dronyx sporočil: 4.602
[#2691315] 05.01.18 09:22 · odgovor na: ogo (#2691252)
Odgovori   +    4
In sranje kuhajo sami centralni-bankirji. Z nultimi obrestnimi merami.
Ja, banka ti za denar na njihovem računu ne da nobenih obresti (0%), na drugi strani pa ameriške delnice rastejo v povprečju 20% letno, ripple 34.000% letno, dogcoin 276.521% letno, stanovanja v Ljubljani 10% letno itd. Ob teh številkah res ni potrebno biti astronomski fizik da ti postane jasno, da delaš nekaj hudo narobe, če imaš še vedno keš na banki.
najobj sporočil: 31.867
[#2691336] 05.01.18 10:58 · odgovor na: dronyx (#2691311)
Odgovori   +    1
[dronyx]
>Ja, ampak 5 jurjev ni za armagedon...pri catch-the-cash so zastavljali hise, si sposojali pri sorodnikih itd.

Poleti 2017 sem bral članek na ameriškem portalu, kako je neka ameriška familija prodala družinsko hišo in še nekaj drugega premoženja (skratka vse kar je bilo kaj vrednega) in kupila s tem denarjem bitcoine. Takrat so bili po spominu bitcoini po 2500 USD. To premoženje je bilo zlahka vredno tudi kakšnih 500.000 USD. V tem času je bitcoin zrastel za 6 krat in če danes prodajo te bitcoine imajo iz tega 3 MIO USD! Pa takih zgodb je verjetno še veliko. Seveda pa mediji s takimi zgodbami delajo kripto maniji veliko uslugo, saj vse skupaj izgleda res kot finančni perpetum mobile in se bomo čez čas ljudje delili na tiste, ki nismo verjeli v kripto in delamo vsak mesec za tistih nekaj evrov, ki jih Super Mario za povrh še tiska kot zmešan in so v bistvu samo ničvreden papir ter tiste, ki so verjeli v kripto in se lahko sedaj upokojijo pri 25 letih in so vsi milijonarji (v raznih coinih). Ali bo res tako pa počakajmo ob kokicah in pivu (kupljeno seveda z ničvrednim papirjem, ker se s coini še ne da).
... čuj, ampak dokler jaz za tote evre lahko kupim čisto vse, kar rabim in vse to danes stane približno enako kot pred enim letom, se sploh ne sekiram, da so toti evri v bistvu samo ničvreden papir ...

P.S.: mogoče je zaradi kojnov danes nekaj ljudi res dolarskih ali evrskih (WTF, zakaj le ?) milijonarjev, ampak če bi za kojne lahko kupil kaj drugega kot kojne, potem zaradi kojnov noben ne bi bil milijonar ... khmm, ali pa bi bili milijonarji vsi ...
dronyx sporočil: 4.602
[#2691344] 05.01.18 11:27 · odgovor na: najobj (#2691336)
Odgovori   +    0
... čuj, ampak dokler jaz za tote evre lahko kupim čisto vse, kar rabim in vse to danes stane približno enako kot pred enim letom, se sploh ne sekiram, da so toti evri v bistvu samo ničvreden papir ...
Ja, sedaj še...napisal sem "čez čas", če se uresniči scenarij napredne družbe 3.0, kjer zlobne države ne bodo imele več popolnega nadzora nad finančnim sistemom in bodo v obtoku nekaj vredni samo še šitkoini na pametnih telefonih. Seveda ni pa nujno, da se bo ta scenarij zares odvil, ker zlobne države za delovanje potrebujejo davke, kar bo pa težko odmerjat, če bodo vse finančne transakcije povsem anonimne.
najobj sporočil: 31.867
[#2691373] 05.01.18 15:34 · odgovor na: dronyx (#2691344)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 05.01.2018 15:35
[dronyx]
>... čuj, ampak dokler jaz za tote evre lahko kupim čisto vse, kar rabim in vse to danes stane približno enako kot pred enim letom, se sploh ne sekiram, da so toti evri v bistvu samo ničvreden papir ...
Ja, sedaj še...napisal sem "čez čas", če se uresniči scenarij napredne družbe 3.0, kjer zlobne države ne bodo imele več popolnega nadzora nad finančnim sistemom in bodo v obtoku nekaj vredni samo še šitkoini na pametnih telefonih. Seveda ni pa nujno, da se bo ta scenarij zares odvil, ker zlobne države za delovanje potrebujejo davke, kar bo pa težko odmerjat, če bodo vse finančne transakcije povsem anonimne.
... evo, pred časom sem malo za hec in malo zares napisal forum.finance.si/?m=...646&single , da se je slovenska zlobna država s policijsko preiskavo nezakonito vmešala v krajo (= zakonsko nereguliranih bitkojnov ne moreš nezakonito ukrasti) bitkojnov, pa takrat noben forumski bitkojner ni nič komentiral, čeprav so me zaradi moje skepse do bitkojnov sicer vedno nalajali ...


P.S.: to forum.finance.si/?m=...926&single je moj prvi post na temo bitkojnov, ki sem ga takrat napisal Franklu, kjer sem mu s preprostim praktičnim primerom razložil, zakaj bitkojn nikoli ne bo plačilno sredstvo ... no, vsaj dokler se bo z njim trgovalo (= gemblalo), kar pa je bistvo bitkojna, brez česar bitkojn ne bi bil, kar je ...

Strani: 1