Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[ssega]
Ja malo morgen. Eno leto po diplomiranju iz geodezije in geoinformatike še vedno neuspešno iščem službo. V roku enega leta sem zasledila 2 (dva!) razpisa za geodeta v moji okolici (ja, sem med tistimi, ki je zadovoljna tu, kjer živi in se ne nameravam selit), pa še to so zahtevali ne vem koliko let delovnih izkušenj. O tem, koliko odgovorov sem dobila na poslane ponudbe, pa raje ne bi.
Žal se vidi, da se bližajo vpisi in da fakulteti primanjkuje študentov.
Dve vprasanji.

Ko si sla na informativne dneve in okvirno pogledala velikost vpisa v prvi letnik in kolicino diplomiranih - vem, najbrz si bila v rosnih na pol otroskih letih - si se kdaj vprasala, kje bi v Sloveniji naj porabili 20 ali 30 ali 50 novih (kolikor vas je pac bilo) GEODETOV vsako leto?

Da poenostavim vprasanje; KDAJ na tej poti od zacetka studiranja pa do dneva danasnjega si pogruntala, da pac tocno geodetskega znanja na trgu ne potrebuje skoraj nihce, da pa po drugi strani z diplomo tehnicne smeri vseeno dokazujes, da imas dovolj mozganov in delovnih navad in sposobnosti organiziranega samostojnega dela, da lahko dobis sluzbo nekje na sirsem tehnicnem podrocju?

In drugo; me veseli, da si zadovoljna kjer zivis - a bo to zadovoljstvo kaj skaljeno, ce geodetskega dela pac ne bo sploh nikoli (v zivljenju)?

V sloveniji ni presezka, spet pa ni tako malo sluzb za delo z mozgani. Je mozno to najt. Zacetki so precej degradirajoci in vecinoma treba je vzet nek x, ki nima dost veze z izobrazbo.