Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.518
V glavnem verjamem, da se bo večina napovedi uresničila. Tudi izbrane so najbrž tako, da je verjetnost uresničitve najvišja možna. Mogoče se mi zdi še najbolj verjetno, da se ne uresniči tretja točka, da "zategovanja" ne bo. Če bo rast v EU še naprej dobra in se bodo baloni napihovali naprej (pa če tudi brez inflacije), bodo po moje vseeno malo stopili na zavoro pri "emisiji" evrov in negativnih obrestih.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2690314

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[kzupanc]
Mogoče se mi zdi še najbolj verjetno, da se ne uresniči tretja točka, da "zategovanja" ne bo. Če bo rast v EU še naprej dobra in se bodo baloni napihovali naprej (pa če tudi brez inflacije), bodo po moje vseeno malo stopili na zavoro pri "emisiji" evrov in negativnih obrestih.
Da tu ne bo nesporazuma: dokler neto dokupujejo obveznice, je sproščanje (easing); zategovanje (tightening) nastopi šele, ko se ta postopek obrne - vsaj s prenehanjem reinvestiranja prejetih kupnin iz zapadlih obveznic (kot se je v ZDA septembra letos: www.marketwatch.com/...FD35AE15F2 ). In jaz napovedujem, da se v letu 2018 v EU to ne bo zgodilo. To ne pomeni, da ne bodo spreminjali mesečne kvote dokupovanja, temveč le, da bodo neto dokupovali skozi vse leto. To je po mojem dokaj drzna napoved, saj trenutno ECB kot mejnik za konec dokupovanja navaja september ...

Strani: 1