Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 27.12.2017 12:46
[premzb]
> [wesko]
> 11. Inflacija bo ali ne bo?

Bo. Mogoče "zdovoljivo visoka" tudi v uradnem izračunu.
Je pa 50% možnosti, de se moja kristalna krogla moti :)
Dokler se plače ne bodo povišale, inflacije ne bo. Ne v Sloveniji, ne v Nemčiji. Ves "natiskan" denar gre v špekulacije ali ga pograbijo v svoje žepe in ga seveda ne trošijo, nadpovprečno bogati. Gibanje cen delnic in raznih drugih "coinov" že dolgo bistveno ne vplivajo na cene, ki se dogajajo v realnem sektorju gospodarstva. Zato je moja prognoza: inflacije seveda ne bo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2690304

Strani: 1

premza sporočil: 4.276
[vrac]
> [premzb]
> > [wesko]
> > 11. Inflacija bo ali ne bo?
>
> Bo. Mogoče "zdovoljivo visoka" tudi v uradnem izračunu.
> Je pa 50% možnosti, de se moja kristalna krogla moti :)

Dokler se plače ne bodo povišale, inflacije ne bo. Ne v Sloveniji, ne v Nemčiji. Ves "natiskan" denar gre v špekulacije ali ga pograbijo v svoje žepe in ga seveda ne trošijo, nadpovprečno bogati. Gibanje cen delnic in raznih drugih "coinov" že dolgo bistveno ne vplivajo na cene, ki se dogajajo v realnem sektorju gospodarstva. Zato je moja prognoza: inflacije seveda ne bo.
Saj se povečujejo. Tudi masa plač se povečuje.

Mogoče pa inflacijo narobe računamo.
Res da pada cena posameznim dobrinam (ker je zaradi tehnološkega razvoja zadeva dejansko cenejša) a se hkrati povečuje "število" dobrin.

V hiši smo imeli včasih en TV in en fiksi telefon. TV je stal 1000€ telefon pa 500€, računalnika za 2000€ pa si nismo mogli privoščiti.
Danes imamo v hiši 3 TV-je, štiri telefone in tri prenosnike. TV stanejo 3x500€, telefoni 4x250€ in prenosniki 3x500€ menjamo jih pa dvakrat pogosteje kot pred dvema desetletjema.

Imamo inflacijo ali deflacijo?

Strani: 1