Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Med bitcoini, teslami in realno ekonomijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Med bitcoini, teslami in realno ekonomijo
[#2689938] 22.12.17 21:32 · odgovor na: FIN-266389 (#2689882)
Odgovori   +    9
[FIN-266389]
Kanuist Rambo super. Prave besede ob pravem času. Ko pride do frizerk je ponavadi že čas za beg. Sicer je težko prepričati prepričanega in ponavadi se za ''rajo'' konča klavrno, a le taka streznitev ponavadi odžene ignoranco. Kripto je navsezadnje le kaplja v morje po mojem mnenju večjega problema, ki me bolj teži. To je fiat papir, ki ga imenujemo denar. Enormne povečane količine v obtoku in nikjer inflacije. Tu mi nekaj ne gre skupaj.
Denar se vlaga virtualni svet. Tako kot je lepo napisal Tesla, ki 14 let ni ustvarila dobička, je vredna več od avtomobilskih proizvajalcev, ki imajo večjo produkcijo, več zaposlenih in ustvarjajo dobiček.

Virtualni maček, ki zaposluje nekaj ljudi in naredi nekaj 10 milijonov EUR prometa je vreden več kot podjetja, ki so na trdu že desetletja, zaposlujejo na tisoče ljudi, ustvarjajo realne proizvode in tudi dobiček.

Uber je vreden koliko, 50 milijard ali nekaj takega?

Bitcoin je v bistvu ultimativna virtualna zadeva.

Zato je logično, da ni inflacije. Kupna moč večine Zahodnega sveta stagnira. 90% Američanov, najbogatejše nacije na svetu (z izjemo manjših naftnih držav) in v lasti zgolj okoli 25% premoženja. Vrhnji 1% pa okoli 35%. Nekje sem bral, da cca. 50% Američanov ni kreditno sposobnih, da bi si kupili najcenejši nov avto v vrednosti cca. 15.000 dolarjev. In da nove avtomobile v ZDA kupuje cca. 5% populacije. Ne vem no, ampak meni se zdi, da je v takem okolju povsem logično, da ni inflacije.

Pri bitcoinu pa sedaj prihaja do tega, da tisti, ki so si poceni nabrali velike količine teh kovancev slednje prodajajo in da se med lastniki bitcoinov krepijo "frizerke" in "taksisti". Tako, da bodo sedaj te ljudi spet obrali do golega. In potem spet nov projekt. In en tak "taksist" bo potem še bolj stiskal pas, še manj trošil.