Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
S to razliko da je bil Elan eno podjetje, tu pa imas agrokor kot mamo, in potem konzum in jamnico pa ledo pa pik etc., Kot hcere.

In tu ima Simona prav. Dolg jamnice se steje v konsolidirani dolg agrokorja, a poslovno razmerje ima upnik jamnice z jamnico. Ne s konzumom.

Težava za dovabitelje vseh pa so medsebojna jamstva. Jamnica za puf jamci konzumu ta jamci tisku, tisak ledu ledo spet jamnici... Vsi skup pa mami agrokorju. In k se vse to okvita... Ce sem prav razumel ima skupina konsolidirano negativni kapital. Kar pa ne pomen da so hcere vredne nic. Lahko da je samo na mami tolk minusa da ga plus hcera ne pokrije. Primerjaj radenska in lasko ali pa droga kolinska in istrabenz.

Jaz se bolj bojim da so dobavitelji, in po mojem ne malo njih, ki svojih terjatev do firm v grupi agrokor niso slabili. In ce se to denimo letos znulira, lahko to poci po bilancah dobaviteljev, ki bi bili po normalni insolvencni zakonodaji zreli za stecaj. Pazi za njih ni nobenega lex-dobavitelj.

Malce perverzno pa vseeno je da casnik, ki je imel toliko crnila za prelit na temo nasih tajkunov pa old boysov pa nabijal o pol tuseve milijarde tanarbolbogatslouenz pa to.. zdaj nekako zganja damage control mode v primeru hrvaskega tajkuna, ki je svojo firmo zakockal skantal in zatolkel v zemljo na povsem enak nacin kot Igor, Bosko, Bine, Stane, Lukanciceva in Buxton, da raznoraznih gradbenih baronov in barones niti ne omenjam. Sploh ker sem bral v taistem mediju kako nas Mercator ni vreden NIC in je zrel za stecaj in bodmo veseli ce bomo sploh kaj dobli... In se pojavi.. ivica.

Hrvati bodo to spet speljali tako da bodo tudi nam dali lekcijo. Kako se scat pelje koga. V politiki... In pr dnarju... Pr'jatlov ni. So kolegi.