Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

david.vegelj sporočil: 8
Moram priznati, da te ne razumem. Praviš, da si finančni svetovalec, praviš, da te ljudje dnevno kličejo kako investirati v kripto valute. Kaj pri vragu vražjem pa lahko poganja ceno česarkoli drugega kot POVPRAŠEVANJE? A potem bi bilo po tvoje bolje, če bi bila samo ponudba brez povpraševanja?? Pismo, res vas ne razumem.
Ne, narobe sva se razumela. Popolnoma jasno mi je, da ceno poganja povpraševanje. Se mi pa zdi, da so fizične osebe pri tem povpraševanju v manjšini, zato se bo tudi povpraševanje kar naenkrat ustavilo oz. bo ponudbe preveč. In to takrat, ko bo nekomu v interesu. In ponovno menim, da tudi tempo ponudbe ne bodo definirali mali vlagatelji. Bolj kaki hedge skladi. Če bi se izkazalo, da so kupci kake velike države, me pa tudi ne bi presenetilo. Just my opinion.

Praviš, da so slabosti. Sam se ... aktino, že kar nekaj časa ...
Daj mi ti naštej 10 slabosti od "ogromno". Znam jih našteti 10, tudi 20, ampak te so bolj tako tako, me pa res zanima 10 resnih izpod tvojih prstov.
Ok, ogromno je pretirana beseda. Jih je pa kar precej. Ampak vseeno, kdo sploh uporablja bitocin v realnem svetu? Anyone? Vsi kupujejo le zato, ker pričakujejo, da bodo prodali po višji ceni. Tam nekje 2010-2011 je bla podobna fama pri zlatu. Boli jih đoko za realno uporabo. Hitrost transakcij? Čas potrjevanja? User friendliness - ne vem kako bi to poslovenil. Možnost napak pri pošiljanju? Precej centralizirani rudarji (po državi in po številu). Iz centralizacije rudarjev sledi znižana stopnja varnosti. Ogromna poraba elektrike.
Mislim ... kaj trolate takšne kretenizme? Prosim, ne uniči mi večera z omenjanjem franka. Prosim!
Ne bom :)
Nisem finanačni svetovalec, svetujem sebi in to v prvih 50tih letih kar dobro, pa bom vseeno dal nasvet vsem prognozerjem velikega poka. Kriptovalut je preko 1000. Omejimo se samo na BTC (sam se z njim ne ukvarjam že vsaj mesec dni). Količina je OMEJENA. Skoraj jih ne "delajo" več, če hočeš do njega, ga moraš nekomu "spipati". Na trgu je mala milijarda imetnikov BTCjev, ki ne bulijo v tečaj vsakih 5 minut in jih tudi niso pripravljeni prodati ne glede na ceno. Kako si, finančni svetovalci, predstavljate pok ob norem povpraševanju in skromni ponudbi? Za pok morajo biti dovzeti predvsem PONUDNIKI. Ti morajo masovno, pod ceno, prodajati tisto, kar bi pač naj počilo in trenutno (ta trenutek traja že več kot leto dni) ni ničesar takšnega na vidiku - razen bluzenja "strokovnjakov".
Že res, da naj bi bilo bitcoinov le 21 milijonov. Ampak kako si pa potem razlagaš hard forke? Bitcoin Cash, Bitcoin Gold... vseh naj bi bilo novih 21 milijonov. A se forke ne sme šteti med povečano ponudbo? Forke iz iste branže seveda. Lahko da ne štekam, ampak meni je to precej podobno. Druga stvar so pa ostale kriptovalute, ki v veliki večini primerov niso popolnoma nič drugega kot delnice start-up podjetij brez glasovalne pravice. Poenostavljeno povedano. A la Snapchat delnica. Te bodo regulatorji v prihodnosti itak uvrstili med vrednostne papirje. In takrat jih bodo tudi vrednotili kot delnice. Te pa lahko padejo an?
Zdaj pa, vsi finančni svetovalci tega foruma in tisti, ki mislijo, da to so, še moja prognoza : ne bo padel dokler se čreda ne bo odločila zbežati in na to se bo še čakalo, če se bo sploh kdaj dočakalo. BTC ni delnica, ki bi jo lahko zrušilo slabo poslovanje firme, ni regulirana valuta, ki bi jo zrušile obrestne mere, dotisk valut ali kretenizem države, ki je to valuto izdala. BTC je "klobasa" za katero je veliko povpraševanje in dokler bo to povpraševanje, bo cena samo rasla.
Tudi Yellenova je nekaj časa nazaj rekla, da verjetno ne bomo več videli kriz oz. nekaj v tem smislu. Upam, da ima prav, verjetnost da ima prav pa je blizu 0, podobno kot pri tvoji izjavi. Vse enkrat pade. To pa je moja izjava. Kdaj pa ne vem.
A naredimo prognozo z neko zavezo, da bomo vsi, ki se bomo "zjeznili", nehali klobasati kretenizme po forumih? Evo, zelo drzna napoved - ne po padlo letos, ne bo padlo drugo leto, ne bo padlo v letu 2019, ne bo padlo tako dolgo, dokler kreteni, ki jim ni jasno nič, ne bodo dobili toliko moči, da bodo kriptovalute zjebali preko državnih regulativ, čeprav mi osebno res ni jasno zakaj bi to naredili. "Argumenti" - pranje denarja in podobno, so bulšit na kubik. Vem, da večini "strokovnjakov" ni jasno nič, da ne poznajo sami nobenega primera pranja s kriptovaluto, da vztrajno nočejo spoznati niti osnov ampak - znajo pa trolati.

Za konec besede Shingareva iz pogovora objavljenega na Siolu namenjenega "strokovnjakom" ;
"Res je, a v premislek tistim, ki pravijo, da so pri tehnologiji blockchain nepremostljiva tveganja, povem le, da je pranje denarja veliko lažje z gotovino kot s kriptovalutami!"

in sam dodajam. Verjetno je lažje oprati denar s svinjskimi rebercami ali kurjimi jeterci kot s kriptovalutami, da se o "kešu" ne pogovarjamo. Vsak, ki omeni pranje v bistvu samo pove, da je za kriptovaluto slišal na kanalu A, da pa o vsem skupaj ne ve niti toliko, da nič ne ve.
Glede pranja denarja se popolnoma strinjam. Osnova je blockchain in tega vsaj do sedaj še niso mogli spremeniti. Govorjenje o financiranju terorizma in pranju denarja je bulšit. Me veseli, da se tukaj strinjava.

Ampak tempo in argumentacija mi je pa všeč.