Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.023
[opavel4]
No, pa da ne bo kdo rekel, da pretiravam, recimo da vrednost energije iz SE ni tam okrog ničle ampak da je okrog 1 cent/kWh oz. 0,01 €/kWh. Pri proizvodnji 1.000 kWh/leto v 15 letih to torej prinese v teh 15 letih celih 150 € prihodka. Cena elektrarne moči 1 kW pa je pravite zdaj »le 1.500 €). Ja to je pa res nacionalni »super biznis«, če ti investicija 1.500 € v življenjski dobi povrne le 150 €, pa dejansko še toliko ni vredna tista »samostojna elektrika« iz SE.
Očitno imaš boljši pregled nad situacijo. Mojih 15 centov je "gospodinjskih".

Torej je plačevanje po 28c in 41c čisto preč metanje denarja!

In kaj na to poreče g. Franko Nemac, ki ga Finance tako obrajtajo:
www.elektro-gorenjsk...anko-Nemac

Naj vsaj prizna, da je dober sesalec javnega denarja ;=)))

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2687405

Strani: 1

nemac sporočil: 15
Zadnja sprememba: nemac 07.12.2017 10:27
Ne vem če se ima smisla spuščati v polemiko, večinoma vsak vztraja na svojem prepričanju in išče argumente kako bi nasprotnika bolj diskvalificiral in zabil. Kot sem v članku rekel, je leta 2001 elektrarna stala 10.000 EUR. V petnajstih letih obratovanja je elektrarna proizvedla 15.000 kWh in po subvencionirani ceni kWh smo dobili nazaj nekaj čez 5.000 EUR. Po vajinih kriterijih, me lahko prej proglasita za neumnega, kot dobrega sesalca.
Sicer je pa gospod opavel4 verjetno iz javnega podjetja elektroprenosa in tudi sesa iz istega računa odjemalcev električne energije, le da pod drugo postavko. Tudi jaz bi lahko ocenjeval, da je njegovo delo daleč prevrednoteno za to kar naredi, oziroma včasih, vredno manj kot nič, včasih pa le malo več.
Kot sem povedal je šlo s sistemom podpor marsikaj narobe. Lahko razglabljamo, kdo je za to kriv in ali se da še kaj popraviti, nikakor pa me ne bosta prepričala, da sončne elektrarne niso prihodnost energetske oskrbe. Potrebovale so učno pot od otroštva do zrelosti. Tudi vama so družba in starši omogočili, kar dolgo brezplačno šolanje, od osnovne šole do faksa.
Jaz se imam za pionirja sončnih elektrarn v Sloveniji in sem na to ponosen, delam v zasebnem sektorju že skoraj 40 let, nisem pa odgovoren za odločitve na državni ravni ter stranpoti.
Lep pozdrav, Franko Nemac

Strani: 1