Strani: 1 2

krimsport sporočil: 273
[#2687362] 06.12.17 12:39
Odgovori   +    25
Saj se z aviona vidi, da ne gre za veliko inovacijo in novo storitev z visoko dodano vrednostjo ampak za piramido in balon. Bitcoin ne bo nikoli valuta, ki bi imela večjo veljavo - mogoče v mejnih, s kriminalom povezanih primerih, a bo tu pritisk, da se za te primere ne uporablja, velik in kontinuiran. Vrednost ne narašča zaradi hitrega uveljaljanja bitcoina kot plačilnega sredstva, ampak zaradi pritoka realnega denarja tistih, ki upajo na visoke donose in ga sicer ne uporabljajo. Sama uporabna vrednost verjetno tudi ni prav velika, temeljna lastnost valute je stabilnost in zaupanje, kar pa za bitcoin niti približno ne velja.
grof sporočil: 183
[#2687364] 06.12.17 12:47 · odgovor na: (#2687354)
Odgovori   +    3
Ta konec ni sporen, sporen je drugi konec. Posameznik oziroma entiteta, ki prodaja Bitcoine in vstopa na trg, ki ga delajo oziroma podpirajo menjalnice in je vir supply-a Bitcoinov in jih je pridobil zunaj identificirane sledi counterparty-a in izvora. Preko menjalnic samo opravi posel ne drži pa pri njih premoženja in ni dolžen pojasniti izvora, prav tako pa ga lahko zastopa treja oseba. Za ekosistem velja, da je "Bicoin oziroma bolje cold storage/hardware wallet, švicarska banka 2.0" v žepu. Tisti, ki vstopajo preko AML in antiterorism streama na trg (večinoma retail preko menjalnic ali drugih providerjev) dejansko brez vedenja lahko pomagajo convertirati crypotasset-e, ki so posledica neznane podlage posla. Lahko je nič, lahko je kaj. To je issue, ki ga bo potreba rešiti. Če ga ne bodo rešili na dolgi rok bo nastal velik problem, zato ker je involvement neukih vedno večji in se bo nekdo - ZDA je na vrhu seznama - spomnil, da jih je treba zaščiti in ustaviti zadevo preden postane prevelik problem.
najobj sporočil: 31.870
[#2687365] 06.12.17 12:48
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: najobj 06.12.2017 12:48
... Bitcoin je od bančnih nakazil boljši kvečjemu za zelo mejne primere. Če želite neko vrednost hitro spraviti iz Slovenije v Nigerijo, je bitcoin lahko hitrejši in cenejši kot bančno nakazilo. Znotraj območja evra pa je transakcije veliko bolj smiselno opravljati z evrom kot z bitcoinom. ...

... OK, zdaj me bo oni "Bitcoin Rocky" spet proglasil za kretena, ki nima pojma, kaj govori, ampak glede na dnevno volatilnost je pravi kreten tisti, ki za plačilo robe, ki je legalna in jo lahko plačaš z evri, uporablja bitcoin ... khmm, tako da je bitcoin res primeren samo za plačevanje nelegalne robe, še bolj pa je primeren za gemblanje, za kar se očitno tudi najbolj uporablja ...
0329Softb sporočil: 3.757
[#2687372] 06.12.17 13:35 · odgovor na: (#2687371)
Odgovori   +    5
[rename]
> [grof]
> Ta konec ni sporen, sporen je drugi konec. Posameznik oziroma entiteta, ki prodaja Bitcoine in vstopa na trg, ki ga delajo oziroma podpirajo menjalnice in je vir supply-a Bitcoinov in jih je pridobil zunaj identificirane sledi counterparty-a in izvora. Preko menjalnic samo opravi posel ne drži pa pri njih premoženja in ni dolžen pojasniti izvora, prav tako pa ga lahko zastopa treja oseba. Za ekosistem velja, da je "Bicoin oziroma bolje cold storage/hardware wallet, švicarska banka 2.0" v žepu. Tisti, ki vstopajo preko AML in antiterorism streama na trg (večinoma retail preko menjalnic ali drugih providerjev) dejansko brez vedenja lahko pomagajo convertirati crypotasset-e, ki so posledica neznane podlage posla. Lahko je nič, lahko je kaj. To je issue, ki ga bo potreba rešiti. Če ga ne bodo rešili na dolgi rok bo nastal velik problem, zato ker je involvement neukih vedno večji in se bo nekdo - ZDA je na vrhu seznama - spomnil, da jih je treba zaščiti in ustaviti zadevo preden postane prevelik problem.

In kako misliš, da je neka mafijska druščina (ali pa teroristična) prišla do BTC?
So investirali najprej v opremo za rudarjenje, postavili farme, ki so jih plačali s "krvavim" denarjem?
In so potem z rudarjenjem recimo zaslužili 1000 ali pa 10.000 BTC?
In jih po kovanec ali dva razpošiljali fizičnim osebam direktno v denarnice, da je Jaka Racman dobil 10 (ali pa 100, ali pa 1000) kovancev, jih pretovoril v menjalnico, prodal (ko je bil tečaj recimo $1000) in dobil "domov" milijon dolarjev, ki ga je v torbi odnesel nazaj tem kriminalcem?... hej, ampak toti kriminalci so ta milijon (ali več njih) imeli že in the 1st place... so, wtf???
Ali pa je Miki Miška s 1000 bitcoini kupila kontejner kalašnikovk... hm, pa saj ga bi lahko že prej za (krvave) dolarje...
Pri čemer je točno jasno razvidno ves promet, da je v denarnico 1234abcd priletelo toliko in toliko kojnov iz denarnice dcba4321... in na koncu je tudi to jasno, kdo je lastnik denarnice, oz. kdo je iz te denarnice pretočil kovance na trgovalni račun...

Jaz pa poslušam to o pranju denarja že od samega začetka, ko je bil btc 100$, zato sem ti dal zgoraj tečaj 1000$.
Sorry, tole je res nabijanje na polno. Dvomim, da je kdo od teh nabijačev videl kako to poteka.
Ja, na večini področij je tako. Največ "svetujejo" tisti, ki o določeni stvari nimajo ampak res absolutno nobenih izkušenj. Če bi se grof kdaj registriral pri eni menjalnici, ki omogoča menjavo FIA v kripto in nazaj, ter prenesel ven in not 100 evrov ... tega posta ne bi napisal.
grof sporočil: 183
[#2687373] 06.12.17 13:51 · odgovor na: 0329Softb (#2687372)
Odgovori   +    5
To kar menjalnice delajo danes ni dovolj. Še zdaleč od tega, da bi imel kaj proti Bitcoinu in sem zelo naklonjen jedrni idejo, ampak mislim, da se je pohlep ljudi povsem odklopil od tehnološkega napredka omrežja. Vsi skupaj lahko uživamo dokler traja.

Si pa zelo naiven, če menišv, da menjalnice imajo full KYC package za velike counterparty-e, ki bo zadovoljil ameriški IRS, FBI in CIA... Sploh nisem kazal s prstom na to, kako je nekdo pridobil bitcoine in po mojih izkušnjah ne poznam subjektov, ki bi jih pridobila po kriminalni poti. Trdim, da je težava, da oblasti nimajo kontrole, sledljivosti, dostopa do podatkov, ožnosti zasega premoženja in tega ne bodo tolerirale. Zakaj misliš, da švicarske banke plačujejo milijarde odpustke že več let.

Ali se bo to rešilo z novim forkom in bo konzorcij, ki krmili Bitcoin, rešil tudi regulatorni problem, poleg resnega problema s scalingom, ali pa lahko to pokoplje Bitcoin oziroma bo vodilo v manj decentralizirano in alternativo v skladju z zakoni.

Evropa bo tu samo sprejela odločitev ZDA in Kitajske in se delala butasto, kako ni imela izbire.



Na koncu pa ti sploh ni treba poslušati in lahko bereš samo forume in članke, ki ti pihajo na dušo.
MrRooky sporočil: 351
[#2687398] 06.12.17 15:57 · odgovor na: najobj (#2687365)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: MrRooky 06.12.2017 15:59
[najobj]
... Bitcoin je od bančnih nakazil boljši kvečjemu za zelo mejne primere. Če želite neko vrednost hitro spraviti iz Slovenije v Nigerijo, je bitcoin lahko hitrejši in cenejši kot bančno nakazilo. Znotraj območja evra pa je transakcije veliko bolj smiselno opravljati z evrom kot z bitcoinom. ...

... OK, zdaj me bo oni "Bitcoin Rocky" spet proglasil za kretena, ki nima pojma, kaj govori, ampak glede na dnevno volatilnost je pravi kreten tisti, ki za plačilo robe, ki je legalna in jo lahko plačaš z evri, uporablja bitcoin ... khmm, tako da je bitcoin res primeren samo za plačevanje nelegalne robe, še bolj pa je primeren za gemblanje, za kar se očitno tudi najbolj uporablja ...
Prvič: Nisem "bitcoin Rooky"
Za kretena si se proglasil sam :))))) In z pisanjem večkrat to potrdil...Če ti še danes ni jasno zakaj se splača plačevati v BTC ob predpostavki da bo BTC še rasel....pač ne dojameš kako plačilo poteka...ampak ti ne zamerim, Po toliko postih ki si jih spisal in nekaj celo prebral, si še vedno na istem nivoju.

Roba ki jo plačujem je legalna in ocarinjena in celo dacarji mi priznajo račune po BTC tečaju!!!!!

Samo namig: Če meni plačajo izdelek v katerem imam za 20% vgrajenih delov iz Japonske in imam denar na banki, kaj imam od tega? Nič
Če dam teh 20% v BTC (ki raste? se mi izdelek z rastjo CENI!!!!! Ker ko bom plačal in nakazal BTC bo to v $ ali € enak znesek, v BTC pa manjš! Torej mi ostane nekaj BTC!!!!

Ti je zdaj jasno? Ne, evo še plastično, za take kot si se sam proglasil:
Od plačil 1.000€ imam vgrajenih za 200€ japonskih delov. Ko mi plačajo za teh 200€ kupim BTC, čez mesec ko zopet plačujem dele je del BTC ki sem ga kupil vreden več in ko plačam plačam po menjalniškem tečaju, zmanjšanem za 4-6% kolikor dobim popusta in mi ostane nekaj Satoshijev! Torej prišparam kolikor gre BTC "gor".

Če ti pa zdej ni jasno....Pol ti pa tako nikoli ne bo, ker ti ne more bit, glede na število tvojih možganskih krivin...
MrRooky sporočil: 351
[#2687401] 06.12.17 16:04 · odgovor na: (#2687387)
Odgovori   +    4
[rename]
To vse drži, ampak še vedno nisi utemeljil, zakaj je upravičen (po tvojem) očitek o pranju denarja in financiranju terorizma in ostalih nezakonitih dejanj.

Jaz mislim, da bodo države prislonile (davčni) lonček in bodo obdavčile donose.

Glede KYC pa se lahko tudi sam prepričaš - odpri trgovalni račun in boš videl.

Medklic: kakšen KYC je pa NLB izvajala pri tistemu iranskemu "poslovnežu", da mu je vseeno uspelo pretočiti milijardo dolarjev Miki Miškam?
Utemeljiti pranje denarja na blockchain tehnologiji je....zelo težko! Zaenkrat in sploh če govorimo o BTC!!! Pustimo Monero in Zcash. Za BTC so v verigi vsi zapisi od prvega dne naprej. In s tem vse transakcije in ne mi reč, da se ne bi nekdo zajebal in uporabil napačno denarnico

Preko Bitkomatov pa težko neko resno količino ki bi bila omembe vredna opereš :)
Pranje denarja in BTC čisto nabijanje FOB!!!
0329Softb sporočil: 3.757
[#2687403] 06.12.17 16:07 · odgovor na: grof (#2687373)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 0329Softb 06.12.2017 16:08
Trdim, da je težava, da oblasti nimajo kontrole, sledljivosti, dostopa do podatkov, ožnosti zasega premoženja in tega ne bodo tolerirale. Zakaj misliš, da švicarske banke plačujejo milijarde odpustke že več let.

Pusti za hip kriptovalute, ostani pri FIA in si oglej kup internetnih denarnic in kreditnih kartic (moneybookers, perfect money, advcash, itd). Do kakšnih 30-50K na mesec lahko mene, terorista;), z lahkoto financirajo "od zunaj". Padel bi lahko le pri porabi (zapravljanju), vse ostalo ... kreditne kartice, bankomati, itd. Še enkrat - pri tem ne bi uporabil NOBENE kriptovalute. Preko moneybookers smo se igrali s plačili po svetu, ko Satoši še ni vedel ali je moški ali ženska.:)

Skratka. Kdor hoče in mora, lahko manjše količine FIA denarja iz ostalega dela sveta z lahkoto dobi mimo bank, na blizu itak "laufa" gotovina, za potrebe pranja večjih količin denarja pa je treba poiskati "NLB".
Tako vstop, kot izstop iz kripto sveta sta orng nadzorovana. Ne vem sicer kako se z menjalnicami dogovarjajo teroristi, ki obračajo milijarde nas, ki obračamo zgolj stotine milijonov ... resno zajebavajo.
MrRooky sporočil: 351
[#2687414] 06.12.17 17:17 · odgovor na: 0329Softb (#2687403)
Odgovori   +    5
[0329Softb]
> Trdim, da je težava, da oblasti nimajo kontrole, sledljivosti, dostopa do podatkov, ožnosti zasega premoženja in tega ne bodo tolerirale. Zakaj misliš, da švicarske banke plačujejo milijarde odpustke že več let.


Pusti za hip kriptovalute, ostani pri FIA in si oglej kup internetnih denarnic in kreditnih kartic (moneybookers, perfect money, advcash, itd). Do kakšnih 30-50K na mesec lahko mene, terorista;), z lahkoto financirajo "od zunaj". Padel bi lahko le pri porabi (zapravljanju), vse ostalo ... kreditne kartice, bankomati, itd. Še enkrat - pri tem ne bi uporabil NOBENE kriptovalute. Preko moneybookers smo se igrali s plačili po svetu, ko Satoši še ni vedel ali je moški ali ženska.:)

Skratka. Kdor hoče in mora, lahko manjše količine FIA denarja iz ostalega dela sveta z lahkoto dobi mimo bank, na blizu itak "laufa" gotovina, za potrebe pranja večjih količin denarja pa je treba poiskati "NLB".
Tako vstop, kot izstop iz kripto sveta sta orng nadzorovana. Ne vem sicer kako se z menjalnicami dogovarjajo teroristi, ki obračajo milijarde nas, ki obračamo zgolj stotine milijonov ... resno zajebavajo.
Z vsem napisanim se strinjam :))))
Bi pa dodal še tole:
Kaj so v današnjem času (cca zadnjih 20-30 let) zanimiva plačilna sredstva šverc komerca in teroristov
A) diamanti, še posebej rdeči - kolikor mi je poznano samo 18 znanih lastnikov od 32 registriranih NA SVETU!!! Cena že dolgo ni več znana, cca 1,5Mio$ za karat, ki narašča. Zadnji znan transfer 5 karatov cca 8 mio$ leta 2001 zdaj bi bil precej več, leta 2007 rdeči v prstan vgrajeni 2,26 karata...2,646Mio$..... Sledijo modri, marelični in nato "Navadni diamanti" vsem je skupno to-male stvarce z veliko vrednostjo. Namesto tono FIAT imaš v žepu protivrednost. Sledijo slike!!! Brez okvirja gre v "tubo" in je tudi nekaj mio $ ! Potem so starine (avtomobili, ure,...) zlato..

Kritovalute in pranje denarja je pa velika fama! Kdor pozna tehnologijo se smeji takim izjavam, zaradi sledljivosti seveda. In to, da je BTC nesledljiv je takšna laž, kot če bi trdil da se v SLO ne krade ;)

Res pa je, da mali ulični puharoši kdaj komu nakažejo kakšen Satoshi za tisto petko "pojoče" travice.

Lahko pa gremo v druge vode:
Kdo si je imislil algoritem SHA 256? Kdo je bil najboljši v kriptiranju? Kdo je imel edini dovolj zmogljive računalnike v tistem času? Blockchain je bil znan skoraj 10 let preden se je pojavil alias SA(msung)TOSHI(ba) NAKA(michi)MOTO(rola) :)))))) Čudna sestavljenka ;) in konec koncev, neki arhivi so bili odprti pred časom, kjer je opisan "svetovni elektronski denar", celo desetletje pred Bitcoinom :) ampak hudič je v tem, da je napisan enako in na istem algoritmu?????? Res verjamete, da je blokchain in Bitcoin na njemu pogruntal eden NAKAMOTO???? :))))

Mal v razmislek, jaz pač nimam pojma, sej sem Rooky!

In zadnjič sem čisto slučajno napisal, da je IOTA dobra investicija ;) Kdor me je poslušal je v mesecu dni obrnil x10!
(In kdor me bere na tujih forumih je že zjutraj prodal, če še ni...ima pač !samo" x8,5)
najobj sporočil: 31.870
[#2687416] 06.12.17 17:32 · odgovor na: MrRooky (#2687398)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 06.12.2017 17:36
[MrRooky]
> [najobj]
> ... Bitcoin je od bančnih nakazil boljši kvečjemu za zelo mejne primere. Če želite neko vrednost hitro spraviti iz Slovenije v Nigerijo, je bitcoin lahko hitrejši in cenejši kot bančno nakazilo. Znotraj območja evra pa je transakcije veliko bolj smiselno opravljati z evrom kot z bitcoinom. ...
>
> ... OK, zdaj me bo oni "Bitcoin Rocky" spet proglasil za kretena, ki nima pojma, kaj govori, ampak glede na dnevno volatilnost je pravi kreten tisti, ki za plačilo robe, ki je legalna in jo lahko plačaš z evri, uporablja bitcoin ... khmm, tako da je bitcoin res primeren samo za plačevanje nelegalne robe, še bolj pa je primeren za gemblanje, za kar se očitno tudi najbolj uporablja ...
Prvič: Nisem "bitcoin Rooky"
Za kretena si se proglasil sam :))))) In z pisanjem večkrat to potrdil...Če ti še danes ni jasno zakaj se splača plačevati v BTC ob predpostavki da bo BTC še rasel
....pač ne dojameš kako plačilo poteka...ampak ti ne zamerim, Po toliko postih ki si jih spisal in nekaj celo prebral, si še vedno na istem nivoju.

Roba ki jo plačujem je legalna in ocarinjena in celo dacarji mi priznajo račune po BTC tečaju!!!!!

Samo namig: Če meni plačajo izdelek v katerem imam za 20% vgrajenih delov iz Japonske in imam denar na banki, kaj imam od tega? Nič
Če dam teh 20% v BTC (ki raste? se mi izdelek z rastjo CENI!!!!! Ker ko bom plačal in nakazal BTC bo to v $ ali € enak znesek, v BTC pa manjš! Torej mi ostane nekaj BTC!!!!

Ti je zdaj jasno? Ne, evo še plastično, za take kot si se sam proglasil:
Od plačil 1.000€ imam vgrajenih za 200€ japonskih delov. Ko mi plačajo za teh 200€ kupim BTC, čez mesec ko zopet plačujem dele je del BTC ki sem ga kupil vreden več in ko plačam plačam po menjalniškem tečaju, zmanjšanem za 4-6% kolikor dobim popusta in mi ostane nekaj Satoshijev! Torej prišparam kolikor gre BTC "gor".

Če ti pa zdej ni jasno....Pol ti pa tako nikoli ne bo, ker ti ne more bit, glede na število tvojih možganskih krivin...
... alzo, če si ti danes za 1 (en) bitcoin kupiš 1 (en) japonski avto, ki danes stane 12.500 USD, potem pa čez en teden bitcoin zraste na 25.000 dolarjev, ti svoj japonski avto lahko prodaš za 25.000 dolarjev oziroma za kakšen dolar ali dva manj, ker cena avtomobilu pade takoj, ko ga odpelješ iz trgovine, čeprav enak avto v trgovini še vedno stane 12.500 dolarjev ... eh, jebiga ...

P.S.: nisem napisal, da si "bitcoin Rooky", ampak sem napisal, da si "Bitcoin Rocky", ker si takšen junak kot filmski moviesorder.com/wp-c.../rocky.jpg , ki mi je simpatičen, zato se pravzaprav bojim, da ti ne bi zgledal kot tukaj www.chrisstucchio.co...shot-4.jpg na koncu "borbe" z junaškimi bitkojnerji ...
MrRooky sporočil: 351
[#2687440] 06.12.17 18:58 · odgovor na: najobj (#2687416)
Odgovori   +    3
[najobj]

... alzo, če si ti danes za 1 (en) bitcoin kupiš 1 (en) japonski avto, ki danes stane 12.500 USD, potem pa čez en teden bitcoin zraste na 25.000 dolarjev, ti svoj japonski avto lahko prodaš za 25.000 dolarjev oziroma za kakšen dolar ali dva manj, ker cena avtomobilu pade takoj, ko ga odpelješ iz trgovine, čeprav enak avto v trgovini še vedno stane 12.500 dolarjev ... eh, jebiga ...

P.S.: nisem napisal, da si "bitcoin Rooky", ampak sem napisal, da si "Bitcoin Rocky", ker si takšen junak kot filmski moviesorder.com/wp-c.../rocky.jpg , ki mi je simpatičen, zato se pravzaprav bojim, da ti ne bi zgledal kot tukaj www.chrisstucchio.co...shot-4.jpg na koncu "borbe" z junaškimi bitkojnerji ...
Sej ne morem verjet kakšne trosiš :)))))) Čist drugače gledaš na to, kot je v resnici... Vedno gledaš dan plačila, ne kaj bo! Kaj pa če bi BTC padel? Pol pade tudi tvoja teorija. Jaz sem napisal OB PREDPOSTAVKI DA BO RASTEL...kar sicer nikoli ne vemo, se pa da vsaj malo predvidevat, če nisi totalen "rooky" na kripto sceni.

Ti bom poizkusil še enkrat razložiz.
Plačajo mi račun, od katerega je 200€ za dele, ki jih bom zopet moral kupit...ker mi bodo zopet naročili.

Plačali so mi 01.10.2017 na ta dan sem dal teh 200€ (to je namenjeno naslednjemu nakupu!!!! Ni to extra denar, ki gre, kamor gre!) v BTC po tečaju 6737$ za BTC
30.10.2017 bi moral plačati 200€ za dele. Nimam € imam BTC ki stane na ta dan 10.861$
Ker je cena v jenih, mi vmesnik preračuna koliko je to iz BTC..In ta razlika mi ostane!
Takole 61%!!!!!

Lahko si pa sam preveriš koliko je razlike v jenih, pa odštej še popust4-6%... V glavnem zardi tega nabavljam občutno ceneje. Ne mi zdej da če bi to zadržal bi zaslužil še več! Ker točno to kar mi plačajo imam na razpolago za ta posel. Ostalo pa verjemi mi, da gre v kaj, kjer ostane in spet zraste (v večini primerov, ne vedno in ne bo vedno tako!)
Jasno, al boš pše vedno gonil svoje? :)))

Svoje pravljične junake si kar nekam zatakni ;) Še vsak, ki me je karkoli spraševal ali za mnenje ali pomoč, je to tudi dobil. Če se pa ne moreš sprijaznit s tem, da nekateri služijo z kriptovalutami, pa to ni moj problem... Sem ti že napisal, da si najdi kaj koristnega za sprostitev, pa kašen sprehod in rekreacija bi ti sedla. Bi svet videl malo lepše ;) Ne sam pred računalnikom sedet in napisat 25kilo postov na Finance forumih. Poglej skozi okno, tam je resnični svet, tole na forumu je bolj klinc, ni glih real life :)))))
0825PROTE sporočil: 9
[#2687466] 06.12.17 23:59 · odgovor na: (#2687354)
Odgovori   +    2
KJE JE SEDAJ TISTI DOKTOR MARKO AL KARKOLI JE ZE, ki je pri market cap-u 100 milijard tukaj po financah vedezeval, tako suvereno zatrjeval in napovedoval prihodnost, pol leta kasneje in blizu 400 milijard je pa raje tiho. Pač titula in malo predznanja pa že lahko napove karkoli pač že. Kr neki
0730ULtra3 sporočil: 1.455
[#2687483] 07.12.17 08:18 · odgovor na: (#2687427)
Odgovori   +    0
Ne rabiš tlačiti bankovcev v bankomat - greš lepo na petrol in rečeš recimo "1000€ bitcointov prosim!" in dobiš lepo listek za vnovčenje teh bitcoinov in je to to. Brez da bi te kdorkoli povprašal za osebno izkaznico :)
najobj sporočil: 31.870
[#2687511] 07.12.17 10:05 · odgovor na: MrRooky (#2687440)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 07.12.2017 10:09
[MrRooky]
> [najobj]

>
> ... alzo, če si ti danes za 1 (en) bitcoin kupiš 1 (en) japonski avto, ki danes stane 12.500 USD, potem pa čez en teden bitcoin zraste na 25.000 dolarjev, ti svoj japonski avto lahko prodaš za 25.000 dolarjev oziroma za kakšen dolar ali dva manj, ker cena avtomobilu pade takoj, ko ga odpelješ iz trgovine, čeprav enak avto v trgovini še vedno stane 12.500 dolarjev ... eh, jebiga ...
>
> P.S.: nisem napisal, da si "bitcoin Rooky", ampak sem napisal, da si "Bitcoin Rocky", ker si takšen junak kot filmski moviesorder.com/wp-c.../rocky.jpg , ki mi je simpatičen, zato se pravzaprav bojim, da ti ne bi zgledal kot tukaj www.chrisstucchio.co...shot-4.jpg na koncu "borbe" z junaškimi bitkojnerji ...
Sej ne morem verjet kakšne trosiš :)))))) Čist drugače gledaš na to, kot je v resnici... Vedno gledaš dan plačila, ne kaj bo! Kaj pa če bi BTC padel? Pol pade tudi tvoja teorija. Jaz sem napisal OB PREDPOSTAVKI DA BO RASTEL...kar sicer nikoli ne vemo, se pa da vsaj malo predvidevat, če nisi totalen "rooky" na kripto sceni.

Ti bom poizkusil še enkrat razložiz.
Plačajo mi račun, od katerega je 200€ za dele, ki jih bom zopet moral kupit...ker mi bodo zopet naročili.

Plačali so mi 01.10.2017 na ta dan sem dal teh 200€ (to je namenjeno naslednjemu nakupu!!!! Ni to extra denar, ki gre, kamor gre!) v BTC po tečaju 6737$ za BTC
30.10.2017 bi moral plačati 200€ za dele. Nimam € imam BTC ki stane na ta dan 10.861$
Ker je cena v jenih, mi vmesnik preračuna koliko je to iz BTC..In ta razlika mi ostane!
Takole 61%!!!!!

Lahko si pa sam preveriš koliko je razlike v jenih, pa odštej še popust4-6%... V glavnem zardi tega nabavljam občutno ceneje. Ne mi zdej da če bi to zadržal bi zaslužil še več! Ker točno to kar mi plačajo imam na razpolago za ta posel. Ostalo pa verjemi mi, da gre v kaj, kjer ostane in spet zraste (v večini primerov, ne vedno in ne bo vedno tako!)
Jasno, al boš pše vedno gonil svoje? :)))

Svoje pravljične junake si kar nekam zatakni ;) Še vsak, ki me je karkoli spraševal ali za mnenje ali pomoč, je to tudi dobil. Če se pa ne moreš sprijaznit s tem, da nekateri služijo z kriptovalutami, pa to ni moj problem... Sem ti že napisal, da si najdi kaj koristnega za sprostitev, pa kašen sprehod in rekreacija bi ti sedla. Bi svet videl malo lepše ;) Ne sam pred računalnikom sedet in napisat 25kilo postov na Finance forumih. Poglej skozi okno, tam je resnični svet, tole na forumu je bolj klinc, ni glih real life :)))))
... eh, saj glih zato boš težko našel prodajalca, ki ti bo za en bitcoin prodal avto, ki stane 12.500 dolarjev, če pa ne ve, če bo čez en teden za tisti bitcoin dobil 25.000 dolarjev ali pa samo 6.250 dolarjev, avto pa se v tistem tednu v njegovi trgovini nič ne spremeni ... khmm, sploh pa prodajalec ne ve, kako naj tisti bitcoin - računovodstvo je po celem svetu obvezno - za prodani avto knjiži, ker je bitcoin očitno dosti bolj naložba kot pa denar ...

P.S.: pogledal sem skozi okno in vidim resnični svet, kjer je za denar treba delat, zato se jaz na toti forum oglašam samo med pavzami in v desetih letih tukaj na Financah se pavz med delom v resničnem svetu nabere kar nekaj, kar boš tudi ti spoznal, ko (če) boš kdaj začel delat nekaj realnega in ne le virtualnega ... aja, zakaj ti tako na dolgo in široko filozofiraš o nečem, kar lahko opišeš z eno samo besedo "gambling", če zdaj pozabim, da se od svojega prvega posta naprej brezveze trudiš, da bi me razjezil ? ...
kzupanc sporočil: 10.517
[#2687528] 07.12.17 11:01 · odgovor na: grof (#2687364)
Odgovori   +    2
[grof]
Ta konec ni sporen, sporen je drugi konec. Posameznik oziroma entiteta, ki prodaja Bitcoine in vstopa na trg, ki ga delajo oziroma podpirajo menjalnice in je vir supply-a Bitcoinov in jih je pridobil zunaj identificirane sledi counterparty-a in izvora. Preko menjalnic samo opravi posel ne drži pa pri njih premoženja in ni dolžen pojasniti izvora, prav tako pa ga lahko zastopa treja oseba. Za ekosistem velja, da je "Bicoin oziroma bolje cold storage/hardware wallet, švicarska banka 2.0" v žepu. Tisti, ki vstopajo preko AML in antiterorism streama na trg (večinoma retail preko menjalnic ali drugih providerjev) dejansko brez vedenja lahko pomagajo convertirati crypotasset-e, ki so posledica neznane podlage posla. Lahko je nič, lahko je kaj. To je issue, ki ga bo potreba rešiti. Če ga ne bodo rešili na dolgi rok bo nastal velik problem, zato ker je involvement neukih vedno večji in se bo nekdo - ZDA je na vrhu seznama - spomnil, da jih je treba zaščiti in ustaviti zadevo preden postane prevelik problem.
Ne razumem, zakja je tako razumno pojasnilo imelo do sedaj samo 1 plus
crt sporočil: 27.122
[#2687530] 07.12.17 11:06 · odgovor na: kzupanc (#2687528)
Odgovori   +    3
[kzupanc]
Ne razumem, zakja je tako razumno pojasnilo imelo do sedaj samo 1 plus
obicajni razlog v takih situacijah: tisti, ki razume, itak ze sam razume, tisti, ki noce, pa itak noce.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2687533] 07.12.17 11:26 · odgovor na: (#2687515)
Odgovori   +    2
siol.net/digisvet/no...lut-454998

A je kdo na Finnacah že prebral novico, da so ukradli desetine milijonov kriptovalut iz slovenske firme?
Kj ej ekakšen članek na to temo?

Ojej jej jeeeejj
bc123a sporočil: 48.253
[#2687535] 07.12.17 11:29 · odgovor na: grof (#2687364)
Odgovori   +    4
[grof]
Ta konec ni sporen, sporen je drugi konec. Posameznik oziroma entiteta, ki prodaja Bitcoine in vstopa na trg, ki ga delajo oziroma podpirajo menjalnice in je vir supply-a Bitcoinov in jih je pridobil zunaj identificirane sledi counterparty-a in izvora.
No, glede na to, da so transakcije znotraj sveta BTC sledljive, je vprasanje koliko neumni so tu kriminalci sami.

Mislim, ce si dobil BTC s preprodajo orozja, bodo tvoje sledi vodile do kupcev orozja. Ko oblasti identificirajo enega problematicnega akterja, bodo hitro lahko splezale do denarnic vseh ostalih sodelujocih in to zna biti se velik clusterfuck. Precej vecje tveganje kot ce v kufrih nosis denar (dokler ga seveda ne neses cez mejo).
MrRooky sporočil: 351
[#2687537] 07.12.17 11:36 · odgovor na: najobj (#2687511)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [MrRooky]
> > [najobj]

... eh, saj glih zato boš težko našel prodajalca, ki ti bo za en bitcoin prodal avto, ki stane 12.500 dolarjev, če pa ne ve, če bo čez en teden za tisti bitcoin dobil 25.000 dolarjev ali pa samo 6.250 dolarjev, avto pa se v tistem tednu v njegovi trgovini nič ne spremeni ... khmm, sploh pa prodajalec ne ve, kako naj tisti bitcoin - računovodstvo je po celem svetu obvezno - za prodani avto knjiži, ker je bitcoin očitno dosti bolj naložba kot pa denar ...
In s tem si dokazal, da nimaš pojma kako poteka plačevanje z BTC :)))))))))
a) Prodajalec se sam odloči, ali bo BTC šel preko menjalnice in bo on dobil takoj plačilo v lokalni valuti
b) Lahko se odloči, da bo obdržal plačilo v BTC
Ves čas nabijaš, kako bo drugi teden vredno več in se ne splača plačevat z BTC!!! Sedaj, ko si mogoče dojel prednosti, si pa obrnil ploščo, da se po tvoje spet ne splača, ampak s to razliko, da je sedaj prodajalec oškodovan... Prodajalec špekilira da bo raslo, tako kot jaz, ko kupujem...

Kako knjižiti plačila, kako izplačevati plače, davke, prispevke,....če so pogodbe sklenjene v BTC je bilo v Financah že kar nekaj člankov. Zgleda, da ali jih nisi prebral, ali pa ti RAM močno nagaja?
P.S.: pogledal sem skozi okno in vidim resnični svet, kjer je za denar treba delat, zato se jaz na toti forum oglašam samo med pavzami in v desetih letih tukaj na Financah se pavz med delom v resničnem svetu nabere kar nekaj, kar boš tudi ti spoznal, ko (če) boš kdaj začel delat nekaj realnega in ne le virtualnega ... aja, zakaj ti tako na dolgo in široko filozofiraš o nečem, kar lahko opišeš z eno samo besedo "gambling", če zdaj pozabim, da se od svojega prvega posta naprej brezveze trudiš, da bi me razjezil ? ...
O virtalnem svetu mi piše človek z preko 25.ooo posti :))))))))) Ni dovolj, da si pogledal skozi okno. Vstani, pojdi no malo ven ;)
Kaj jaz delam v realnem življenju pojma nimaš in z nekimi pogojnimi trditvami izpadeš totalni kreten! Verjetno vsaj izdelek, ki sem ga opisoval izkazuje delo v realnem svetu? Večini ja, tistim z malim in omejenim RAMom pa verjetno res ne! In ja, ravno tebi sem poizkušal že parkrat na dolgo in široko razložiti kakšno stvar...NEUSPEŠNO!!! Tebe razjeziti???? Pa ti si jezen na cel svet in bogi revež, ki edini gara! Ostalim se nam pa cedita med in mleko....

Res je čas, da se odlepiš od računalnika in greš ven, med ljudi in se pogovarjaš z njimi..in se ti odrečeš svoji virtualni resničnosti....
O&O
najobj sporočil: 31.870
[#2687564] 07.12.17 13:37 · odgovor na: MrRooky (#2687537)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 07.12.2017 13:45
[MrRooky]
> [najobj]
> > [MrRooky]
> > > [najobj]

>
> ... eh, saj glih zato boš težko našel prodajalca, ki ti bo za en bitcoin prodal avto, ki stane 12.500 dolarjev, če pa ne ve, če bo čez en teden za tisti bitcoin dobil 25.000 dolarjev ali pa samo 6.250 dolarjev, avto pa se v tistem tednu v njegovi trgovini nič ne spremeni ... khmm, sploh pa prodajalec ne ve, kako naj tisti bitcoin - računovodstvo je po celem svetu obvezno - za prodani avto knjiži, ker je bitcoin očitno dosti bolj naložba kot pa denar ...
>

In s tem si dokazal, da nimaš pojma kako poteka plačevanje z BTC :)))))))))
a) Prodajalec se sam odloči, ali bo BTC šel preko menjalnice in bo on dobil takoj plačilo v lokalni valuti
b) Lahko se odloči, da bo obdržal plačilo v BTC
Ves čas nabijaš, kako bo drugi teden vredno več in se ne splača plačevat z BTC!!! Sedaj, ko si mogoče dojel prednosti, si pa obrnil ploščo, da se po tvoje spet ne splača, ampak s to razliko, da je sedaj prodajalec oškodovan... Prodajalec špekilira da bo raslo, tako kot jaz, ko kupujem...

Kako knjižiti plačila, kako izplačevati plače, davke, prispevke,....če so pogodbe sklenjene v BTC je bilo v Financah že kar nekaj člankov. Zgleda, da ali jih nisi prebral, ali pa ti RAM močno nagaja?

> P.S.: pogledal sem skozi okno in vidim resnični svet, kjer je za denar treba delat, zato se jaz na toti forum oglašam samo med pavzami in v desetih letih tukaj na Financah se pavz med delom v resničnem svetu nabere kar nekaj, kar boš tudi ti spoznal, ko (če) boš kdaj začel delat nekaj realnega in ne le virtualnega ... aja, zakaj ti tako na dolgo in široko filozofiraš o nečem, kar lahko opišeš z eno samo besedo "gambling", če zdaj pozabim, da se od svojega prvega posta naprej brezveze trudiš, da bi me razjezil ? ...

O virtalnem svetu mi piše človek z preko 25.ooo posti :))))))))) Ni dovolj, da si pogledal skozi okno. Vstani, pojdi no malo ven ;)
Kaj jaz delam v realnem življenju pojma nimaš in z nekimi pogojnimi trditvami izpadeš totalni kreten! Verjetno vsaj izdelek, ki sem ga opisoval izkazuje delo v realnem svetu? Večini ja, tistim z malim in omejenim RAMom pa verjetno res ne! In ja, ravno tebi sem poizkušal že parkrat na dolgo in široko razložiti kakšno stvar...NEUSPEŠNO!!! Tebe razjeziti???? Pa ti si jezen na cel svet in bogi revež, ki edini gara! Ostalim se nam pa cedita med in mleko....

Res je čas, da se odlepiš od računalnika in greš ven, med ljudi in se pogovarjaš z njimi..in se ti odrečeš svoji virtualni resničnosti....
O&O
... alzo, ker se zaradi nore volatilnosti z bitcoini večinoma ne plačuje, ampak se z njimi večinoma gembla, sem jaz jezen na celi svet in sem bogi revež, ki edini gara ... eh, jebiga ...

P.S.: že spet si se razpisal o istih stvareh kot vedno, tako da je za tebe najboljše, da postaneš številka 161 ... ja, ampak potem ne špegaj za mojimi posti kot oni rename in me "kaznuje" tako, da plusari vsakega, ki mi odgovarja ...
MrRooky sporočil: 351
[#2687577] 07.12.17 15:11 · odgovor na: najobj (#2687564)
Odgovori   +    2


... alzo, ker se zaradi nore volatilnosti z bitcoini večinoma ne plačuje, ampak se z njimi večinoma gembla, sem jaz jezen na celi svet in sem bogi revež, ki edini gara ... eh, jebiga ...

P.S.: že spet si se razpisal o istih stvareh kot vedno, tako da je za tebe najboljše, da postaneš številka 161 ... ja, ampak potem ne špegaj za mojimi posti kot oni rename in me "kaznuje" tako, da plusari vsakega, ki mi odgovarja ...

Pa ti si CAR!!! Ravno volatilnost je to kar omogoča VELIKE profite!! Tudi pri plačilih..
Pa ne bom o tem, ker nima smisla dopovedovati nekaj nekomu ki ne razume ali pa noče razumeti
Ti gemblaš s svojim lajfom...zgleda si grdo zagemblal.
Gembling izvira iz igranja, jaz se z denarjem ne igram, ker ga služim ;)
Z BTC se trguje ;)

Špegat za tvojimi posti :)))))))) Sej raje ne bi, ampak s svojim neznanjem in pametovanjem prav kličeš po tem, da te kdo "zakuca" na forumu.
Pejd odgemblat en človek ne jezi se :)
najobj sporočil: 31.870
[#2687583] 07.12.17 15:42 · odgovor na: MrRooky (#2687577)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 07.12.2017 15:47
[MrRooky]
>
>
> ... alzo, ker se zaradi nore volatilnosti z bitcoini večinoma ne plačuje, ampak se z njimi večinoma gembla, sem jaz jezen na celi svet in sem bogi revež, ki edini gara ... eh, jebiga ...
>
> P.S.: že spet si se razpisal o istih stvareh kot vedno, tako da je za tebe najboljše, da postaneš številka 161 ... ja, ampak potem ne špegaj za mojimi posti kot oni rename in me "kaznuje" tako, da plusari vsakega, ki mi odgovarja ...
Pa ti si CAR!!! Ravno volatilnost je to kar omogoča VELIKE profite!! Tudi pri plačilih..
Pa ne bom o tem, ker nima smisla dopovedovati nekaj nekomu ki ne razume ali pa noče razumeti
Ti gemblaš s svojim lajfom...zgleda si grdo zagemblal.
Gembling izvira iz igranja, jaz se z denarjem ne igram, ker ga služim ;)
Z BTC se trguje ;)


Špegat za tvojimi posti :)))))))) Sej raje ne bi, ampak s svojim neznanjem in pametovanjem prav kličeš po tem, da te kdo "zakuca" na forumu.
Pejd odgemblat en človek ne jezi se :)
... ja, in hkrati velike izgube za onega na drugi strani ...

P.S.: tukaj en.wikipedia.org/wiki/Gambling je poudarek na "event with an uncertain outcome with the primary intent of winning money or material goods" ...
MrRooky sporočil: 351
[#2687592] 07.12.17 16:25 · odgovor na: najobj (#2687583)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [MrRooky]
> >
> >
> > ... alzo, ker se zaradi nore volatilnosti z bitcoini večinoma ne plačuje, ampak se z njimi večinoma gembla, sem jaz jezen na celi svet in sem bogi revež, ki edini gara ... eh, jebiga ...
> >
> > P.S.: že spet si se razpisal o istih stvareh kot vedno, tako da je za tebe najboljše, da postaneš številka 161 ... ja, ampak potem ne špegaj za mojimi posti kot oni rename in me "kaznuje" tako, da plusari vsakega, ki mi odgovarja ...

> Pa ti si CAR!!! Ravno volatilnost je to kar omogoča VELIKE profite!! Tudi pri plačilih..
> Pa ne bom o tem, ker nima smisla dopovedovati nekaj nekomu ki ne razume ali pa noče razumeti
> Ti gemblaš s svojim lajfom...zgleda si grdo zagemblal.
> Gembling izvira iz igranja, jaz se z denarjem ne igram, ker ga služim ;)
> Z BTC se trguje ;)

>
> Špegat za tvojimi posti :)))))))) Sej raje ne bi, ampak s svojim neznanjem in pametovanjem prav kličeš po tem, da te kdo "zakuca" na forumu.
> Pejd odgemblat en človek ne jezi se :)

... ja, in hkrati velike izgube za onega na drugi strani ...

Po tvoje, ALZO kdo na kateri strani je izgubil???? Ti si trdil, če vrednost raste (tudi jaz sem trdil enako!) Res ti ni jasno :( Kakor koli obračaš, se zapletaš nimaš prav ;) A bi raje nehal? Ne? OK, bom pa jaz..
MrRooky sporočil: 351
[#2687593] 07.12.17 16:29 · odgovor na: (#2687591)
Odgovori   +    2
[rename]
Ne boš se ga rešil, on je k klop, se ti prisesa in ne spusti za eno lepo.
Zato sem ga dal lepo na ignore, ne vidi več mojih komentarjev in imam ljubi mir.
Prej pa me je vsake toliko enostavno zvlekel v debato in ... ne prideš nikamor, razen čas gre brez veze.
Eno je debatirati z nekom, ki se ne strinja s teboj, drugo je pa takšna pijavka, od katere nimaš nič ;-)
:))))))

Čista resnica!
Tudi če mogoče dojame (v kar dvomim!) da ima narobe, nikakor ne prizna. Mam dost tudi jaz, predvsem pa je čas za "real life" ;) Grem na drink, mamo skupščino "kovančkarjev" :))))))))))
najobj sporočil: 31.870
[#2687683] 08.12.17 11:42 · odgovor na: MrRooky (#2687592)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 08.12.2017 11:50
[MrRooky]
> [najobj]
> > [MrRooky]
> > >
> > >
> > > ... alzo, ker se zaradi nore volatilnosti z bitcoini večinoma ne plačuje, ampak se z njimi večinoma gembla, sem jaz jezen na celi svet in sem bogi revež, ki edini gara ... eh, jebiga ...
> > >
> > > P.S.: že spet si se razpisal o istih stvareh kot vedno, tako da je za tebe najboljše, da postaneš številka 161 ... ja, ampak potem ne špegaj za mojimi posti kot oni rename in me "kaznuje" tako, da plusari vsakega, ki mi odgovarja ...
> > Pa ti si CAR!!! Ravno volatilnost je to kar omogoča VELIKE profite!! Tudi pri plačilih..
> > Pa ne bom o tem, ker nima smisla dopovedovati nekaj nekomu ki ne razume ali pa noče razumeti
> > Ti gemblaš s svojim lajfom...zgleda si grdo zagemblal.
> > Gembling izvira iz igranja, jaz se z denarjem ne igram, ker ga služim ;)
> > Z BTC se trguje ;)

> >
> > Špegat za tvojimi posti :)))))))) Sej raje ne bi, ampak s svojim neznanjem in pametovanjem prav kličeš po tem, da te kdo "zakuca" na forumu.
> > Pejd odgemblat en človek ne jezi se :)
> ... ja, in hkrati velike izgube za onega na drugi strani ...
Jaz kupim...zaslužim, plačam, ostane mi nekaj...prodajalec dobi plačilo, gre gor in zasluži...!!!!!

Po tvoje, ALZO kdo na kateri strani je izgubil???? Ti si trdil, če vrednost raste (tudi jaz sem trdil enako!) Res ti ni jasno :( Kakor koli obračaš, se zapletaš nimaš prav ;) A bi raje nehal? Ne? OK, bom pa jaz..
... evo, če se vrnem na toti post forum.finance.si/?m=...416&single , si do danes 2500 dolarjev izgubil ti, ker bi - OK, včeraj se ne bi mogel vozit in bi moral hodit peš - za avto danes plačal samo 0,83 bitcoina, 2500 dolarjev pa je dobil prodajalec, ki ti je prodal svoj avto za en bitcoin, če seveda svoj bicoin danes proda in ne čaka, da bo še bolj zrastel ... no, ampak ker ti vedno znova ignoriraš vsaki moj odgovor, raje lepo klikni na moj nick in poglej, kaj pomeni številka 161 (= 160 + 1), ki sem ti jo zadnjič povedal ... aja, in ker vidim, da ti daje navodila in da si za svoje usluge sam sebi daje pluse, onemu smešnemu renametu povej, naj se dodatno ne smeši s plusarjenjem mojih postov forum.finance.si/?ra...&m=2687179 , ker je očitno pozabil, da me ne bere več, ker me ignorira ... jebiga, jaz mu ne morem povedat, ker - kot se je pohvalil - me ignorira ...

P.S.: ker si mi v svoji naivni samozaverovanosti po svoje simpatičen, ti tega live.finance.si/4086...ti-hekerje raje ne bom omenil,da te ne bom brezveze vznemirjal ...
MrRooky sporočil: 351
[#2687878] 09.12.17 19:46 · odgovor na: najobj (#2687683)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: MrRooky 09.12.2017 19:52
Lej, POJMA NIMAŠ!
Kot sem napovedal da bo korekcija, je tudi bila! No, malo bomo še bauncali...
Kaj pol zdej, ko je padlo? Naj hitro kupim nekaj za BTC?
Kar bi kupil za btc je danes v BTC DRAŽJE, ker je BTC padel! Ampak nima smisla, ne dojameš in priznaj si to in nehaj pisat o temah, kjer milo rečeno nisi doma!

Navodila mi lahko daje samo moja žena! :)))))))

rename pa za razliko od tebe ve o čem piše in v večini primerov se z njim strinjam, ter mu dam plus! Plus dam tudi komu s katerim se v večini ne strinjam, če napiše nekaj, kar mi je všeč! Mogoče ga bom kdaj dal tudi tebi, ampak zaenkrat si ga s svojimi bedarijami še nisi zaslužil...in zgleda si ga nikoli ne boš...

UFAAAAA 159 ljudi te ignorira???? In to ti daje samozavest???? Res je neki narobe tlele, pa ne na forumu...
MrRooky sporočil: 351
[#2687897] 10.12.17 03:17 · odgovor na: najobj (#2687683)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: MrRooky 10.12.2017 03:32
[najobj]
> [MrRooky]
> > [najobj]
> > > [MrRooky]
> > > >
> > > >
> > > > ... alzo, ker se zaradi nore volatilnosti z bitcoini večinoma ne plačuje, ampak se z njimi večinoma gembla, sem jaz jezen na celi svet in sem bogi revež, ki edini gara ... eh, jebiga ...
> > > >
> > > > P.S.: že spet si se razpisal o istih stvareh kot vedno, tako da je za tebe najboljše, da postaneš številka 161 ... ja, ampak potem ne špegaj za mojimi posti kot oni rename in me "kaznuje" tako, da plusari vsakega, ki mi odgovarja ...

> > > Pa ti si CAR!!! Ravno volatilnost je to kar omogoča VELIKE profite!! Tudi pri plačilih..
> > > Pa ne bom o tem, ker nima smisla dopovedovati nekaj nekomu ki ne razume ali pa noče razumeti
> > > Ti gemblaš s svojim lajfom...zgleda si grdo zagemblal.
> > > Gembling izvira iz igranja, jaz se z denarjem ne igram, ker ga služim ;)
> > > Z BTC se trguje ;)

> > >
> > > Špegat za tvojimi posti :)))))))) Sej raje ne bi, ampak s svojim neznanjem in pametovanjem prav kličeš po tem, da te kdo "zakuca" na forumu.
> > > Pejd odgemblat en človek ne jezi se :)

> > ... ja, in hkrati velike izgube za onega na drugi strani ...

> Jaz kupim...zaslužim, plačam, ostane mi nekaj...prodajalec dobi plačilo, gre gor in zasluži...!!!!!
>
> Po tvoje, ALZO kdo na kateri strani je izgubil???? Ti si trdil, če vrednost raste (tudi jaz sem trdil enako!) Res ti ni jasno :( Kakor koli obračaš, se zapletaš nimaš prav ;) A bi raje nehal? Ne? OK, bom pa jaz..

... evo, če se vrnem na toti post forum.finance.si/?m=...416&single , si do danes 2500 dolarjev izgubil ti, ker bi - OK, včeraj se ne bi mogel vozit in bi moral hodit peš - za avto danes plačal samo 0,83 bitcoina, 2500 dolarjev pa je dobil prodajalec, ki ti je prodal svoj avto za en bitcoin, če seveda svoj bicoin danes proda in ne čaka, da bo še bolj zrastel ... no, ampak ker ti vedno znova ignoriraš vsaki moj odgovor, raje lepo klikni na moj nick in poglej, kaj pomeni številka 161 (= 160 + 1), ki sem ti jo zadnjič povedal ... aja, in ker vidim, da ti daje navodila in da si za svoje usluge sam sebi daje pluse, onemu smešnemu renametu povej, naj se dodatno ne smeši s plusarjenjem mojih postov forum.finance.si/?ra...&m=2687179 , ker je očitno pozabil, da me ne bere več, ker me ignorira ... jebiga, jaz mu ne morem povedat, ker - kot se je pohvalil - me ignorira ...

P.S.: ker si mi v svoji naivni samozaverovanosti po svoje simpatičen, ti tega live.finance.si/4086...ti-hekerje raje ne bom omenil,da te ne bom brezveze vznemirjal ...
Kdo si, da me boš ocenjeval o naivni samozaverovanosti????? Nekdo, ki nima pojma o čem pišem, ker je preneumen da bi razumel. In še pluse dobiš :))))))) za nekaj, kar si ZOPET čisto narobe razložil.

Tkole, še enkrat zate SPECIALNO, ker vseeno upam, da imaš še kašno krivino v glavi, ki deluje! In ti bom tudi jaz razlagal o nakupu AVTOMOBILA, če ti je tak nakup lažje spravit v tvoj možgan in še tečaj ti bom navedel v domači valuti:

PRVEGA OKTOBRA LETA 2017 IMAM 10.000€ Si razumel? V MESECU DVEH BI KUPIL BI AVTO,KI STANE 10.000€
Pa ga ne kupim 01.10.2017, ampak sem kupil na ta dan Bitcoine. Za teh 10k € sem dobil cca 2,705 BTC (tečaj cca 3.697€= 1 BTC). Upam, da ti je jasno, sedaj NIMAM 10k€ ampak imam 2,705 Bitcoina!

Avta ne kupim, ker ga še ne rabim, rabil ga bom čez mesec ali dva! Mine dva meseca in sedaj avto RABIM in GA MORAM KUPITI!

Avto še vedno stane 10k€ (Razumeš? Ni se podražil!) Jaz nimam nič evričkov, imam pa 2,705 BTC! Štekaš? Tečaj BTC na dan 01.12.2017 je 9,176€ za en BTC!! Torej ali ALZO po tvoje, sedaj sem še vedno brez evrov imam pa BTC, in to 2,705 BTC ki sta na dan 0112.2017 vredna 24.821 € !!!!

Na ta dan sem dobil predračun trgovca za ta isti avto, kjer piše:
Cena avta: 10.000€
Sprejemamo Bitcoine in za plačilo v BTC priznamo 4% popusta!
Nakažite v denarnico: 2rzihjffg45jzj545t4trzert4464654574uzfgd56g

Super IN ZDAJ PAZI JAZ NAKAŽEM TOČNO 10.000€ v Bitkojnih zmanjšano za 4% popusta! Ti je do sem jasno? Ni' Sem si mislil :)))))) Ampak bom nadaljeval, ti pa še parkrat preberi!

Nakažem 10.000 : 9176 = 1,089799476896251 -4% = 1,046207497820401 BTC

Torej za avto ki stane 10k€ sem plačal 1,046.. BTC
Imel sem 2,705 BTC Plačal sem 1,046 BTC, OSTALO MI JE 1,659 BTC ali po tečaju na TA DAN 15.222 € OSTANKA!!!!

Torej sem avto dobil zastonj, pa še več imam, kot sem imel 01.10.2017 !!! A si sedaj dojel???? Kdo je naiven? Dal sem ti vse podatke, ki so točni in iz tečajnic povprečja največjih menjalnic! Že ves čas trdim OB PREDPOSTAVKI DA BO BTC RASEL! IN IMAM SAMO TA DENAR!!! Kje sem sedaj jaz kreten, ker se plačevati v BTC ne splača???? In ker ti pišem danes, ko je korekcija BTC jaz pa sem plačal avto v petek, je lahko "popušil" edino trgovec (pa ni, ker sva trejdala 01.12.2017 :)))) In če je pameten, je BTC že prodal...

In samo še to, če si že pozabil, trgovec se sam odloči ali dobi evrčke in gre denar preko menjalnice - BTC v menjalnico in njemu na račun evriči, al BTC v njegovo denarnico... Kaj pol on počne z BTC mene ne zanima več (to zanima samo še tebe!)

In če si razumel tole kar ves čas goniš z avtomobilom, potem verjetno lahko v tisti svoji bogi krivini enako zgodbo spelješ z deli, ki jih jaz uvozim iz tujine in plačujem v BTC!!!

Pa ne me (zopet) vprašat zakaj tako na dolgo in široko pišem, ker mogoče ti je že jasno??? Zato, da bi tudi kreteni dojeli kaj ti poizkušam dopovedat že kakšen mesec! Če mi to ni uspelo, bom pač kot sam navajaš 161, ki te je dal na IGNOR!!!!!

Lej, simpel k pimpel, kriptovalute moraš vsaj malo razumet, kaj, kdaj, ZAKAJ in ZA KOLIKO. Če ti to ne gre, pol se ne ubadaj s tem, ker se boš opekel. In če se ne ubadaš, pol NE KOMENTIRAJ, KAR NIMAŠ POJMA imaš pa "samozaverovanost" da imaš pojem. No NIMAŠ GA!

PS: Balon ni počil, pri 16,500 sem pobegnil v FIAT ;) vem, da ne veš kam sem pobegnil...in naj tako ostane, drgač te bo razgnalo od matematike in gumerabike ;) Dost smo trejdali/gemblali, treba je tud kej spat...Tole je bila pa pravlica za lahko noč...(čeprav ko boš dojel tole ZATE sferno trigonometrijo, verjetno ne boš dobro spal ;)!

lp
Rooky
najobj sporočil: 31.870
[#2687913] 10.12.17 12:34 · odgovor na: MrRooky (#2687897)
Odgovori   +    0
[MrRooky]
> [najobj]
> > [MrRooky]
> > > [najobj]
> > > > [MrRooky]
> > > > >
> > > > >
> > > > > ... alzo, ker se zaradi nore volatilnosti z bitcoini večinoma ne plačuje, ampak se z njimi večinoma gembla, sem jaz jezen na celi svet in sem bogi revež, ki edini gara ... eh, jebiga ...
> > > > >
> > > > > P.S.: že spet si se razpisal o istih stvareh kot vedno, tako da je za tebe najboljše, da postaneš številka 161 ... ja, ampak potem ne špegaj za mojimi posti kot oni rename in me "kaznuje" tako, da plusari vsakega, ki mi odgovarja ...
>
> > > > Pa ti si CAR!!! Ravno volatilnost je to kar omogoča VELIKE profite!! Tudi pri plačilih..
> > > > Pa ne bom o tem, ker nima smisla dopovedovati nekaj nekomu ki ne razume ali pa noče razumeti
> > > > Ti gemblaš s svojim lajfom...zgleda si grdo zagemblal.
> > > > Gembling izvira iz igranja, jaz se z denarjem ne igram, ker ga služim ;)
> > > > Z BTC se trguje ;)

> > > >
> > > > Špegat za tvojimi posti :)))))))) Sej raje ne bi, ampak s svojim neznanjem in pametovanjem prav kličeš po tem, da te kdo "zakuca" na forumu.
> > > > Pejd odgemblat en človek ne jezi se :)
>
> > > ... ja, in hkrati velike izgube za onega na drugi strani ...
>
> > Jaz kupim...zaslužim, plačam, ostane mi nekaj...prodajalec dobi plačilo, gre gor in zasluži...!!!!!
> >
> > Po tvoje, ALZO kdo na kateri strani je izgubil???? Ti si trdil, če vrednost raste (tudi jaz sem trdil enako!) Res ti ni jasno :( Kakor koli obračaš, se zapletaš nimaš prav ;) A bi raje nehal? Ne? OK, bom pa jaz..
> ... evo, če se vrnem na toti post forum.finance.si/?m=...416&single , si do danes 2500 dolarjev izgubil ti, ker bi - OK, včeraj se ne bi mogel vozit in bi moral hodit peš - za avto danes plačal samo 0,83 bitcoina, 2500 dolarjev pa je dobil prodajalec, ki ti je prodal svoj avto za en bitcoin, če seveda svoj bicoin danes proda in ne čaka, da bo še bolj zrastel ... no, ampak ker ti vedno znova ignoriraš vsaki moj odgovor, raje lepo klikni na moj nick in poglej, kaj pomeni številka 161 (= 160 + 1), ki sem ti jo zadnjič povedal ... aja, in ker vidim, da ti daje navodila in da si za svoje usluge sam sebi daje pluse, onemu smešnemu renametu povej, naj se dodatno ne smeši s plusarjenjem mojih postov forum.finance.si/?ra...&m=2687179 , ker je očitno pozabil, da me ne bere več, ker me ignorira ... jebiga, jaz mu ne morem povedat, ker - kot se je pohvalil - me ignorira ...
>
> P.S.: ker si mi v svoji naivni samozaverovanosti po svoje simpatičen, ti tega live.finance.si/4086...ti-hekerje raje ne bom omenil,da te ne bom brezveze vznemirjal ...
Kdo si, da me boš ocenjeval o naivni samozaverovanosti????? Nekdo, ki nima pojma o čem pišem, ker je preneumen da bi razumel. In še pluse dobiš :))))))) za nekaj, kar si ZOPET čisto narobe razložil.

Tkole, še enkrat zate SPECIALNO, ker vseeno upam, da imaš še kašno krivino v glavi, ki deluje! In ti bom tudi jaz razlagal o nakupu AVTOMOBILA, če ti je tak nakup lažje spravit v tvoj možgan in še tečaj ti bom navedel v domači valuti:

PRVEGA OKTOBRA LETA 2017 IMAM 10.000€ Si razumel? V MESECU DVEH BI KUPIL BI AVTO,KI STANE 10.000€
Pa ga ne kupim 01.10.2017, ampak sem kupil na ta dan Bitcoine. Za teh 10k € sem dobil cca 2,705 BTC (tečaj cca 3.697€= 1 BTC). Upam, da ti je jasno, sedaj NIMAM 10k€ ampak imam 2,705 Bitcoina!

Avta ne kupim, ker ga še ne rabim, rabil ga bom čez mesec ali dva! Mine dva meseca in sedaj avto RABIM in GA MORAM KUPITI!

Avto še vedno stane 10k€ (Razumeš? Ni se podražil!) Jaz nimam nič evričkov, imam pa 2,705 BTC! Štekaš? Tečaj BTC na dan 01.12.2017 je 9,176€ za en BTC!! Torej ali ALZO po tvoje, sedaj sem še vedno brez evrov imam pa BTC, in to 2,705 BTC ki sta na dan 0112.2017 vredna 24.821 € !!!!

Na ta dan sem dobil predračun trgovca za ta isti avto, kjer piše:
Cena avta: 10.000€
Sprejemamo Bitcoine in za plačilo v BTC priznamo 4% popusta!
Nakažite v denarnico: 2rzihjffg45jzj545t4trzert4464654574uzfgd56g

Super IN ZDAJ PAZI JAZ NAKAŽEM TOČNO 10.000€ v Bitkojnih zmanjšano za 4% popusta! Ti je do sem jasno? Ni' Sem si mislil :)))))) Ampak bom nadaljeval, ti pa še parkrat preberi!

Nakažem 10.000 : 9176 = 1,089799476896251 -4% = 1,046207497820401 BTC

Torej za avto ki stane 10k€ sem plačal 1,046.. BTC
Imel sem 2,705 BTC Plačal sem 1,046 BTC, OSTALO MI JE 1,659 BTC ali po tečaju na TA DAN 15.222 € OSTANKA!!!!

Torej sem avto dobil zastonj, pa še več imam, kot sem imel 01.10.2017 !!! A si sedaj dojel???? Kdo je naiven? Dal sem ti vse podatke, ki so točni in iz tečajnic povprečja največjih menjalnic! Že ves čas trdim OB PREDPOSTAVKI DA BO BTC RASEL! IN IMAM SAMO TA DENAR!!! Kje sem sedaj jaz kreten, ker se plačevati v BTC ne splača???? In ker ti pišem danes, ko je korekcija BTC jaz pa sem plačal avto v petek, je lahko "popušil" edino trgovec (pa ni, ker sva trejdala 01.12.2017 :)))) In če je pameten, je BTC že prodal...

In samo še to, če si že pozabil, trgovec se sam odloči ali dobi evrčke in gre denar preko menjalnice - BTC v menjalnico in njemu na račun evriči, al BTC v njegovo denarnico... Kaj pol on počne z BTC mene ne zanima več (to zanima samo še tebe!)

In če si razumel tole kar ves čas goniš z avtomobilom, potem verjetno lahko v tisti svoji bogi krivini enako zgodbo spelješ z deli, ki jih jaz uvozim iz tujine in plačujem v BTC!!!

Pa ne me (zopet) vprašat zakaj tako na dolgo in široko pišem, ker mogoče ti je že jasno??? Zato, da bi tudi kreteni dojeli kaj ti poizkušam dopovedat že kakšen mesec! Če mi to ni uspelo, bom pač kot sam navajaš 161, ki te je dal na IGNOR!!!!!

Lej, simpel k pimpel, kriptovalute moraš vsaj malo razumet, kaj, kdaj, ZAKAJ in ZA KOLIKO. Če ti to ne gre, pol se ne ubadaj s tem, ker se boš opekel. In če se ne ubadaš, pol NE KOMENTIRAJ, KAR NIMAŠ POJMA imaš pa "samozaverovanost" da imaš pojem. No NIMAŠ GA!

PS: Balon ni počil, pri 16,500 sem pobegnil v FIAT ;) vem, da ne veš kam sem pobegnil...in naj tako ostane, drgač te bo razgnalo od matematike in gumerabike ;) Dost smo trejdali/gemblali, treba je tud kej spat...Tole je bila pa pravlica za lahko noč...(čeprav ko boš dojel tole ZATE sferno trigonometrijo, verjetno ne boš dobro spal ;)!

lp
Rooky
... čuj, če mi verjameš ali ne, sem ob pol štirih danes zjutraj, ko si se ti matral s totim postom, za razliko od tebe zelo dobro spal ...

P.S.: očitno me je v zadnjih par dnevih nekdo odignoriral, tako da je zdaj tvoja ciljna številka samo še 160 ... aja, pri onem smešnem renametu kot običajno nisi dojel moje poante, in sicer da če se kot ignorant rename na totem forumu javno pohvališ, da nekoga ignoriraš, potem se tega držiš in ga ne bereš, kaj šele bi ga plusaril ...
MrRooky sporočil: 351
[#2687921] 10.12.17 14:28 · odgovor na: (#2687905)
Odgovori   +    1
[rename]
Zakaj si se pa za FIAT odločil???
To je ja najslabši avto he,he,he :-P :-P :-P
LOL :))))) Za FIAT sem se odločil, ker sem vedel, da ne bom daleč prišel z njim :))))) In bom hitro nazaj :)))))))

DOBRA!!!!!!!!
MrRooky sporočil: 351
[#2687922] 10.12.17 14:39 · odgovor na: najobj (#2687913)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: MrRooky 10.12.2017 14:42
... čuj, če mi verjameš ali ne, sem ob pol štirih danes zjutraj, ko si se ti matral s totim postom, za razliko od tebe zelo dobro spal ...

P.S.: očitno me je v zadnjih par dnevih nekdo odignoriral, tako da je zdaj tvoja ciljna številka samo še 160 ... aja, pri onem smešnem renametu kot običajno nisi dojel moje poante, in sicer da če se kot ignorant rename na totem forumu javno pohvališ, da nekoga ignoriraš, potem se tega držiš in ga ne bereš, kaj šele bi ga plusaril ...
Dej malo to svojo klobaso od posta v red spravi, ker tole ni več ničemer podobno. Poreži ven tisto kar nima veze s tvojim odgovorom....

Lepo da si dobro spal! Jaz se nisem nič matral, v bistvu mi je v užitek ;) ko vidim, da spet pelješ debato v drugo smer, "zavaravanje neprijatelja" :)))))))) in da je večini jasno, kako se da zaslužiti z "plačevanjem" v BTC in mogoče si tudi ti med njimi, sam da nikoli ne boš priznal, da NAROBE pišeš o stvareh o katerih nimaš pojma... Pametuješ... Med tem, ko si ti spal po napornem in garaškem tednu, užival v zasluženem počitku, sem jaz volatilnost spreminjal v dobiček..Ah, kaj ti to pišem, tega še nisva obdelala in ti si v svojem postu sicer volatilnost omenjal, žal spet v negativni konotaciji in so nekateri zaradi nje izgubljali... Če je to zero sum game, ko nekdo puši, drugi služi! ;) In tha's the name of the game!

Pa tebe verjetno NIKOLI ne bom ignoriral-dal na ignore! Ker je to skoraj tako, kot če ne bi prebral Pavlihove pratike ;) Sej ne da je dobra, ampak nekaterim stvarem se pa od srca nasmeješ :))))))))) Taki so tudi tvoji komentarji, na žalost pa se pri tebi smejim tvojemu neznanju in pametovanju...

Strani: 1 2