Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sedem napovedi Franklovega norega analitika

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2686565] 30.11.17 19:41
Odgovori   +    53
Dodal bi še 8. Ljudje bomo dojeli, da ko Štrukelj napiše, da »od vlade zahtevamo 20% dvig plač učiteljem«, dejansko zahteva, da vlada zviša davke, sprejme nove davke, zviša prispevke...Vlada denarja nima in ga vedno izpleni »nam« in štrukljem da, mi imamo manj, štruklji imajo več. Štrukelj in sindikati javnega sektorja so generatorji novih in višjih davkov.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2686656] 01.12.17 10:57
Odgovori   +    5
To je za nekaj časa zadnji tekst za Finance.
Upam,da res samo za nekaj časa.
Srečno.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2686690] 01.12.17 13:17
Odgovori   +    0
A da ne končam pesimistično. Prepričan sem, da bo pritisk interesnih skupin zasebnega dela gospodarstva in prebivalcev na koncu prinesel bolj funkcionalno državo. Zasebno gospodarstvo bo postalo postopno vse močnejše in glasnejše. Vzporedno s tem bodo bolj aktivni v zagovarjanju svojih pravic postali tudi državljani. To pa bi prineslo tudi izboljšanje funkcionalnosti najprej v posameznih delih javne infrastrukture, nato pa tudi v celotnem sistemu.
Upanje umira zadnje. :)

Me zanima, kako bi dotični kolumnisti tole komentirali.
mkv6 sporočil: 161
[#2686721] 01.12.17 15:12
Odgovori   +    2
Bravo! ...kratko, jasno in resnično.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2686759] 01.12.17 20:17
Odgovori   +    4
Nor zaradi pretiranega optimizma? Sam vprasam. Slovenija noce reda ki deluje sploh pa ne sme biti nic transparentno.
Anomalij je miljon odkritih in neodkritih. Pri nas sem danes izvedel za se eno taksno mala rola papirja za tiskalnik je drazja od velike, zakaj ker malo dostavlja Konica preko dobaviteljev ki poberejo provizije. Da niti ne pisem o tem kako bi vsak prenosnik za moje delo sam za enak denar nabavil vsaj pol boljse. Enostavno pri nas se krade na veliko, izigrava zakone in pravila igre dokler se tolerira brez placila.
Po moje si ti ze z glavo na dopustu, zato tak blag clanek.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2686791] 02.12.17 07:45 · odgovor na: anon-333107 (#2686690)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 01.12.17 22:13
Pri 600 tisoc upokojencih, masi JS in ostale zabite raje, je pridevnik "nor" edino ustrezen.
Cez 10 let bomo zadovoljni ce mandatar Mesec ne bo ukazal novega podrzavljanja. Upanje sicer se ni umrlo, je pa ze dalj casa priklopljeno na naprave, EEG pa je popolnoma raven.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2686826] 02.12.17 14:07 · odgovor na: PyotrNovak (#2686791)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Pri 600 tisoc upokojencih, masi JS in ostale zabite raje, je pridevnik "nor" edino ustrezen.
Cez 10 let bomo zadovoljni ce mandatar Mesec ne bo ukazal novega podrzavljanja. Upanje sicer se ni umrlo, je pa ze dalj casa priklopljeno na naprave, EEG pa je popolnoma raven.
Ne vidim nobenih ovir. Sploh! :))))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2686827] 02.12.17 14:21 · odgovor na: anon-61428 (#2686759)
Odgovori   +    1
[Inside]
Nor zaradi pretiranega optimizma? Sam vprasam. Slovenija noce reda ki deluje sploh pa ne sme biti nic transparentno.
Anomalij je miljon odkritih in neodkritih. Pri nas sem danes izvedel za se eno taksno mala rola papirja za tiskalnik je drazja od velike, zakaj ker malo dostavlja Konica preko dobaviteljev ki poberejo provizije. Da niti ne pisem o tem kako bi vsak prenosnik za moje delo sam za enak denar nabavil vsaj pol boljse. Enostavno pri nas se krade na veliko, izigrava zakone in pravila igre dokler se tolerira brez placila.
Po moje si ti ze z glavo na dopustu, zato tak blag clanek.
Nekoliko skrajšano in nekoliko bolj matematično povedano: Stopja Kaosa je dokaj visoka. :)

Ko se jaz vtaknem v kakšne take banalne stvari, mi takoj servirajo nazaj: Ali ti plačaš!? In potem ima vsak svoje hobije in hibe, ki se seštejejo v lepe zneske. :)

Zadnjič se je neki forumaš tukaj hvalil, kako (zase) vse lepo pregleda, tudi in predvsem po netu, kje se da dobiti ceneje in kvalitetneje.....

Pa se mi nekako ni dalo prijaviti na forum in ga opozoriti, kakšno srečo ima, da pač živimo v svobodni deželi, ker drugače bi ga lahko prijeli in prisilili, da bi nabavljal stente za domače bolnišnice. :))

Drugače pa naj KorluL, sedaj, ko si je takole, malce z zamikom olajšal vest, nas informiral za dogodke za nazaj in opremil s prognozami za vnaprej, tudi jaz zaželim prijetno bivanje v toplih krajih brez motenj z mobilnih naprav. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2686828] 02.12.17 14:25 · odgovor na: (#2686726)
Odgovori   +    0
[rename]
> [FrRoSt]
> >A da ne končam pesimistično. Prepričan sem, da bo pritisk interesnih skupin zasebnega dela gospodarstva in prebivalcev na koncu prinesel bolj funkcionalno državo. Zasebno gospodarstvo bo postalo postopno vse močnejše in glasnejše. Vzporedno s tem bodo bolj aktivni v zagovarjanju svojih pravic postali tudi državljani. To pa bi prineslo tudi izboljšanje funkcionalnosti najprej v posameznih delih javne infrastrukture, nato pa tudi v celotnem sistemu.
>
> Upanje umira zadnje. :)
> Me zanima, kako bi dotični kolumnisti tole komentirali.

Mah, to je Karl samo hotel zaključiti v stilu "think positive" :-)
V bistvu pa je zasebno gospodarstvo ne more prinesti bolj funkcionalne države, ker za to preprosto nima moči (beri: volilcev).
Zmagovita je javna uprava+javni sektor+penzionisti.
Potem k temu dodaš še mesečnike in si na 2/3.
Zabetonirano bomo imeli levosučne koalicije, brez nekih konkretnih odgovornosti.

Poglej najnovejšo predvolilno igrico: SMC dvigne plače, SD in Desus sta pa proti.
Ja pizda, izstopita iz koalicije, ne pa nabijati, da ste proti dvigu plač izbranim direktorjem v JS.
Na predvolilnih soočenjih se bodo pa trkali po prsih, kaj vse so soustvarili v tem mandatu.

Dokler bo proporcionalni volilni sistem, ne bo nič drugače.
V tehniki so tako zadevo, po domače stroj, poimenovali perpetum mobile. :)

To je stroj, ki deluje, ne da bi v njega vlagal energijo. :) In se NE USTAVI! SPLOH!! :))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2687095] 04.12.17 21:14 · odgovor na: (#2686835)
Odgovori   +    0
[rename]
V tem primeru to ni, ker za delovananje rabijo neomejene kolicine casha.
Torej niso pepetuum mobile, ampak perpetuum koritarji.
Ti malce mešaš zadeve. :) Niso to BTCji.

In ne rabijo nobenih neomejenih količin denarja. Zahtevajo ga ravno toliko, kolikor ga lahko sproti požrejo.

Neomejene količine se bodo pojavile v naslednji krizi.

Kdo jih bo in kako jih bo pr takrat futral!?? pa NIKAR mene NE SPRAŠUJ!

Lahko pa vprašaš kakšnega drugega, recimo: TadejaK, bc123a, najobj,.....ect.ect. :)
anon-67839 sporočil: 648
[#2687289] 05.12.17 22:01
Odgovori   +    0
Strinjam se z vsemi točkami razen z zadnjo. Ne vem, odkod ta optimizem. Iz zgodovine ne poznam druge rešitve kot revolucija, ki odnese eno in prinese drugo garnituro.

Če pa bi se že dalo po mirni poti v naslednjih desetletjih odpraviti to prežetost s korupcijo, nepotizmom in ločevanjem ljudi na kaste, se sprašujem:

Katere korake in kdo bi jih moral izvesti, da bi se situacija pričela spreminjati na bolje?
Ali imamo kako primerjavo z državami v podobni situaciji?
pirdih sporočil: 210
[#2687290] 05.12.17 22:39 · odgovor na: anon-67839 (#2687289)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pirdih 05.12.2017 22:42
[GV-3361]
Strinjam se z vsemi točkami razen z zadnjo. Ne vem, odkod ta optimizem. Iz zgodovine ne poznam druge rešitve kot revolucija, ki odnese eno in prinese drugo garnituro.

Če pa bi se že dalo po mirni poti v naslednjih desetletjih odpraviti to prežetost s korupcijo, nepotizmom in ločevanjem ljudi na kaste, se sprašujem:

Katere korake in kdo bi jih moral izvesti, da bi se situacija pričela spreminjati na bolje?
Ali imamo kako primerjavo z državami v podobni situaciji?
Po mojem mnenju ravno revolucija ni rešitev za to, ker naredi ravno tisto, kar si napisal: "odnese eno in prinese drugo garnituro." Korupcija, nepotizem in kastni sistem se ohranijo ali pa še okrepijo.

Rešitev je več liberalne demokracije in vladavine prava ne pa (začasno) brezpravje in nasilje na vse strani. Stabilnost in kvaliteto družbe lahko dobiš samo z močnim srednjim razredom, ne pa z revolucionarnim predrkavanjem zgornjega in spodnjega ekstrema družbe proti vsem ne-našim.
grgl1976 sporočil: 271
[#2688842] 16.12.17 20:53
Odgovori   +    0
Po prebiranju tega članka se mi zdi, da je avtor zgrenjena in zafrustrirana oseba z osebnimi težavami. S takim odnosom me ne čudi, da nima dobrih izkušenj z uradniki.

Manjka samo še napoved,da bo razneslo jedrsko elektrarno v Krškem...

Strani: 1