Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[#2686437] 30.11.17 09:14
Odgovori   +    7
Korošci dobili transofrmator, ki bo olajšal vključevanje sončnih elektrarn
Ker je slovenska Koroška legendarno en najbolje osončenih predelov Moje Dežele in širše, so dejali pod oblačnim nebom in med zasneženimi polji zbrani direktorji in sekretarji. :-)

Bi cenjeni urednik tega portala lahko napisal kaj nerežimsko piarigiranega v stilu "podvukao na kraju svoj izlaganja", ampak bolj novinarskega? Namig: koliko sončnih elektrarn imajo na tistem koncu dežele Koroške, s kakšno zmogljivostjo, kolikšen je delež njihove vključenosti v omrežje, koliko novih sončnih elektrarn pričakujejo v bližnji prihodnosti, da bo ta pametni transformator lahko pokazal, kaj vse zmore? Vse to so podatki, ki jih lahko stresejo iz rokava. Saj se postavljanja tega transformatorja gotovo ne bi lotili kar na pamet, samo da pokurijo "šenkan" denar, anede. Hvala.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2686438] 30.11.17 09:22 · odgovor na: pobalin (#2686437)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> Korošci dobili transofrmator, ki bo olajšal vključevanje sončnih elektrarn

Ker je slovenska Koroška legendarno en najbolje osončenih predelov Moje Dežele in širše, so dejali pod oblačnim nebom in med zasneženimi polji zbrani direktorji in sekretarji. :-)

Bi cenjeni urednik tega portala lahko napisal kaj nerežimsko piarigiranega v stilu "podvukao na kraju svoj izlaganja", ampak bolj novinarskega? Namig: koliko sončnih elektrarn imajo na tistem koncu dežele Koroške, s kakšno zmogljivostjo, kolikšen je delež njihove vključenosti v omrežje, koliko novih sončnih elektrarn pričakujejo v bližnji prihodnosti, da bo ta pametni transformator lahko pokazal, kaj vse zmore? Vse to so podatki, ki jih lahko stresejo iz rokava. Saj se postavljanja tega transformatorja gotovo ne bi lotili kar na pamet, samo da pokurijo "šenkan" denar, anede. Hvala.
Spoštovani pobalin, hvala za vaše pripombe. Informacije, ki jih pogrešate, sem prihranil za prilogo Okolje in energija, ki bo izšla v tiskani izdaji Financ v torek. Vabim vas k nakupu torkovega časopisa. Ne vem pa še, kakšnemu režimu bo podlegla objava na spletni strani.
:-)
najobj sporočil: 31.869
[#2686453] 30.11.17 10:26 · odgovor na: pobalin (#2686437)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> Korošci dobili transofrmator, ki bo olajšal vključevanje sončnih elektrarn

Ker je slovenska Koroška legendarno en najbolje osončenih predelov Moje Dežele in širše, so dejali pod oblačnim nebom in med zasneženimi polji zbrani direktorji in sekretarji. :-)

Bi cenjeni urednik tega portala lahko napisal kaj nerežimsko piarigiranega v stilu "podvukao na kraju svoj izlaganja", ampak bolj novinarskega? Namig: koliko sončnih elektrarn imajo na tistem koncu dežele Koroške, s kakšno zmogljivostjo, kolikšen je delež njihove vključenosti v omrežje, koliko novih sončnih elektrarn pričakujejo v bližnji prihodnosti, da bo ta pametni transformator lahko pokazal, kaj vse zmore? Vse to so podatki, ki jih lahko stresejo iz rokava. Saj se postavljanja tega transformatorja gotovo ne bi lotili kar na pamet, samo da pokurijo "šenkan" denar, anede. Hvala.
... čuj, če bi mene kdo vprašal, kje v Sloveniji imajo najmanj sončnih dni, bi kot iz topa izstrelil, da na Koroškem ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2686461] 30.11.17 10:53 · odgovor na: BorutHocevar (#2686438)
Odgovori   +    0
[hocevarb]
Spoštovani pobalin, hvala za vaše pripombe.
Se midva tukaj in zdaj dogovoriva za vikanje, ali bova zanemarila najina leta in sive lase in bonton ter se podredila regelcem foruma? Glasujem za drugo, ker se je v mojem svetu pobaline vedno tikalo. :-)
Informacije, ki jih pogrešate, sem prihranil za prilogo Okolje in energija, ki bo izšla v tiskani izdaji Financ v torek. Vabim vas k nakupu torkovega časopisa.
Hvala, bom prekontroliral. Moram pa priznati, da to navadno delam v kafiču, kjer imajo Finance. Ne vem pa, koliko časa še, ker ni prav množično obiskan, saj ima vedno več ljudi ob bednih mezdah podaljšane delovnike in še sobote in nedelje, pa jim zmanjka časa in volje za posedanje po kafičih, tem pa denarja za plačevanje naročnin.

Ta pripomba je (vem, zaman) namenjena predvsem tistim, ki gonijo svoje ideološko-egoistične mantre o gospodarskih blagodatih non-stop šopinga po najnižjih cenah, akobogda.
kmetovalec sporočil: 680
[#2686468] 30.11.17 11:17 · odgovor na: pobalin (#2686437)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> Korošci dobili transofrmator, ki bo olajšal vključevanje sončnih elektrarn

Ker je slovenska Koroška legendarno en najbolje osončenih predelov Moje Dežele in širše, so dejali pod oblačnim nebom in med zasneženimi polji zbrani direktorji in sekretarji. :-)
www.sonel.si/UserFil...data14.pdf
Bi cenjeni urednik tega portala lahko napisal kaj nerežimsko piarigiranega v stilu "podvukao na kraju svoj izlaganja", ampak bolj novinarskega? Namig: koliko sončnih elektrarn imajo na tistem koncu dežele Koroške, s kakšno zmogljivostjo, kolikšen je delež njihove vključenosti v omrežje, koliko novih sončnih elektrarn pričakujejo v bližnji prihodnosti, da bo ta pametni transformator lahko pokazal, kaj vse zmore? Vse to so podatki, ki jih lahko stresejo iz rokava. Saj se postavljanja tega transformatorja gotovo ne bi lotili kar na pamet, samo da pokurijo "šenkan" denar, anede. Hvala.
pobalin sporočil: 14.456
[#2686474] 30.11.17 12:07 · odgovor na: kmetovalec (#2686468)
Odgovori   +    0
Na Koroškem je zraslo že šest sončnih elektrarn, ki skupaj proizvedejo 148,93 kWp energije iz obnovljivega vira. "Za proizvodnjo 149 tisoč kWh električne energije, kot jo bodo letno proizvedle trenutno delujoče sončne elektrarne na Koroškem..." je pojasnila Andreja Knez iz podjetja Sonel z Raven na Koroškem.
Ja, samo-promo-CIA via upogljivi preprodajalci medijskih vsebin, ki jih sicer lahko pozno zVečer skoraj na smrt nedokazljivo pretepejo neznani in kljub dihanju za ovratnik neizsledljivi koroški osebki. Mene je absolutno prepričal že prvi stavek, ki nazivno vršno moč prevede v "skupaj proizvedejo". :-)

Sicer pa po prihodkih te firme sodeč od leta 2012 na njihovem koncu ni bilo kaj dosti postavljanja sončnih elektrarn: erar.si/prejemnik/18...a-porocila
bobek13 sporočil: 4.301
[#2686476] 30.11.17 12:38 · odgovor na: pobalin (#2686474)
Odgovori   +    1
mene bi pa dodatno k vašemu (:-p) pobalinstvu zanimalo, zakaj je to sploh pozitivna novica, ki bi jo trebalo tako vzneseno hvaliti?

Verjamem, da je pozitivna za tistih par "podjetnih" korošcev, ki so izkoristili širokogrudne subvencije, ki jih davkoplačevalci častimo in seveda politike, ki se lahko po prsih tolčejo od zaslug za bolj zeleno energijo (pa je res? izdelava panelov? razgradnja po končani življenski dobi? izkoristek v koroških kotanjah?)...

ampak kako je to lahko pozitivno s perspektive davkoplačevalcev, ki prvo subvencioniramo postavitev teh elektrarn, nato pa še vsak mesec subvencioniramo preko položnic za elektriko nekonkurenčno ceno elektrike iz teh elektrarn??? ako se ne motim preveč, bi naj te subvencije celo presegle famozno investicijo v šesti teš...

:-)

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2686487] 30.11.17 13:36 · odgovor na: bobek13 (#2686476)
Odgovori   +    1
[bobek13]
mene bi pa dodatno k vašemu (:-p) pobalinstvu zanimalo, zakaj je to sploh pozitivna novica, ki bi jo trebalo tako vzneseno hvaliti?
To je sicer eine Frage za sta.si, ampak džurnalisti so že davno pogruntali, kako prepisano režimštino/piarovštino ljudem prodajati kot džurnalizem, also ist das keine Frage.
bolj zeleno energijo (pa je res?
Preveč sprašuješ. :-)
izdelava panelov?
Mejnli in Čajna.
razgradnja po končani življenski dobi?
O tom potom. Mogoče se bo nekdo nekoč nekje odločil, da so solarni paneli novodobne azbestne salonitke. Zato: trende je treba spremljati, ne prehitevati. :-)
izkoristek v koroških kotanjah?)...
Kjer so kotanje, so tudi pobočja, in nekatera so najbrž celo obrnjena na pravo stran. Koliko je tega in zakaj bi bila ravno Koroška posebno tehnično avantgardna in investicijsko močna, pa naj bi idealistično gledano pojasnili v medijih.
ampak kako je to lahko pozitivno s perspektive davkoplačevalcev, ki prvo subvencioniramo postavitev teh elektrarn, nato pa še vsak mesec subvencioniramo preko položnic za elektriko nekonkurenčno ceno elektrike iz teh elektrarn???
Verjamem, da mora človeštvo odrasti tudi tako, da se počasi nauči živeti brez seskov fosilne energije. Kako to cenovno spodbujati in se zraven prepričevati, da gre za tržno dogajanje, je zelo zajebano politično vprašanje. Ti eko-prispevki in eko-subvencije so po mojem nekaj takega kot "j€b@nje bez ulaženja". :-)

Ampak članek, na katerega je napotil Kmetovalec, je lepa priložnost za džurnaliste. Ravno mineva desetletje od postavitve tam omenjenih sončnih elektrarn, ki naj bi se izplačale v 10-12 letih. Kaj boljšega, kot da gre nekdo kar lastnike izprašat, kaj jim danes kažejo bilance. Po možnosti s pregledom dokumentacije vred, da bo zgodba nadpovprečno verodostojna.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2686538] 30.11.17 17:09 · odgovor na: pobalin (#2686461)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Se midva tukaj in zdaj dogovoriva za vikanje, ali bova zanemarila najina leta in sive lase in bonton ter se podredila regelcem foruma? Glasujem za drugo, ker se je v mojem svetu pobaline vedno tikalo. :-)
:-)
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2686707] 01.12.17 14:23 · odgovor na: pobalin (#2686461)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Se midva tukaj in zdaj dogovoriva za vikanje, ali bova zanemarila najina leta in sive lase in bonton ter se podredila regelcem foruma? Glasujem za drugo, ker se je v mojem svetu pobaline vedno tikalo. :-)
[hocevarb]
Informacije, ki jih pogrešate, sem prihranil za prilogo Okolje in energija, ki bo izšla v tiskani izdaji Financ v torek. Vabim vas k nakupu torkovega časopisa.
[pobalin]
Hvala, bom prekontroliral. Moram pa priznati, da to navadno delam v kafiču, kjer imajo Finance.
Takole vam predlagam. V torek dopoldne prinesem izvod Financ v vaš kafič. Ne le, da bo za vas brezplačen, častim tudi kavo in se začneva tikati. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2686965] 04.12.17 09:25 · odgovor na: BorutHocevar (#2686707)
Odgovori   +    0
[hocevarb]
Takole vam predlagam. V torek dopoldne prinesem izvod Financ v vaš kafič. Ne le, da bo za vas brezplačen, častim tudi kavo in se začneva tikati. :-)
Nadvse zvita poteza. Na pobalinsko anonimnost sem močno navezan. Po drugi strani je pa prav, da žrtve mojih pobalinstev vidijo tudi fris, ki se skriva za njimi. Zato predlagam malo spremenjen scenarij. Jutri dopoldan ta pobalinski fris prinesem v kafič v relativni bližini Delavskega doma, hvaležno sprejmem podarjeni izvod Financ s prilogo in častim drugo rundo - če bo do nje prišlo. :-)
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2686970] 04.12.17 09:49 · odgovor na: pobalin (#2686965)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [hocevarb]
> Takole vam predlagam. V torek dopoldne prinesem izvod Financ v vaš kafič. Ne le, da bo za vas brezplačen, častim tudi kavo in se začneva tikati. :-)

Nadvse zvita poteza. Na pobalinsko anonimnost sem močno navezan. Po drugi strani je pa prav, da žrtve mojih pobalinstev vidijo tudi fris, ki se skriva za njimi. Zato predlagam malo spremenjen scenarij. Jutri dopoldan ta pobalinski fris prinesem v kafič v relativni bližini Delavskega doma, hvaležno sprejmem podarjeni izvod Financ s prilogo in častim drugo rundo - če bo do nje prišlo. :-)
Zmenjeno. Sporočite, prosim, okvirno uro. Sem bolj terenski človek (stara šola žurnalizma). Do 13h bom moral končati.
pobalin sporočil: 14.456
[#2686978] 04.12.17 10:37 · odgovor na: bobek13 (#2686476)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: pobalin 04.12.2017 10:49
[bobek13]
ampak kako je to lahko pozitivno s perspektive davkoplačevalcev, ki prvo subvencioniramo postavitev teh elektrarn, nato pa še vsak mesec subvencioniramo preko položnic za elektriko nekonkurenčno ceno elektrike iz teh elektrarn???
Kakšen dolg zimski večer nameni napetemu branju transakcij državne firme Borzen d.o.o., ki je v cca 15 letih iztočila skoraj 6 milijard evrov, daleč največji delež tega (258 MEUR) pa v zadnjih treh letih neki gigantski banki BKS. Glej in se čudi:
erar.si/placnik/2779...ransakcije

Tudi sicer je seznam njenih poslovnih klientov in pacientov impresiven (skoraj dve leti rednega obiskovanja Galerije Gosposka), prav tako nekatera plačila, npr. 95 jurjev v dveh kosih za RTVS - domnevno za oddaje o trajnostni energiji, čeprav zneska (2x po 47+ kEUR) in datuma (januar 2016 in 2017) odstopata od tega zapisa:
15. 9. 2015 - [Prejemnik] Naročila male vrednosti - Naročnik: BORZEN, d.o.o.
Ponudnik: RTV SLOVENIJA - Naslov: Realizacija in predvajanje informativnih avdiovizualnih vsebin – oddaj o trajnostni energiji.
Datum oddaje: 15. 9. 2015
Datum objave: 12. 10. 2015
Število ponudb: 2
JN številka oddaje: NMV6466/2015
Končna vrednost: 39.200,00 EUR
bobek13 sporočil: 4.301
[#2687059] 04.12.17 16:10 · odgovor na: pobalin (#2686978)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bobek13 04.12.2017 16:17
[pobalin]
> [bobek13]
> ampak kako je to lahko pozitivno s perspektive davkoplačevalcev, ki prvo subvencioniramo postavitev teh elektrarn, nato pa še vsak mesec subvencioniramo preko položnic za elektriko nekonkurenčno ceno elektrike iz teh elektrarn???

Kakšen dolg zimski večer nameni napetemu branju transakcij državne firme Borzen d.o.o., ki je v cca 15 letih iztočila skoraj 6 milijard evrov, daleč največji delež tega (258 MEUR) pa v zadnjih treh letih neki gigantski banki BKS. Glej in se čudi:
erar.si/placnik/2779...ransakcije

Tudi sicer je seznam njenih poslovnih klientov in pacientov impresiven (skoraj dve leti rednega obiskovanja Galerije Gosposka), prav tako nekatera plačila, npr. 95 jurjev v dveh kosih za RTVS - domnevno za oddaje o trajnostni energiji, čeprav zneska (2x po 47+ kEUR) in datuma (januar 2016 in 2017) odstopata od tega zapisa:
15. 9. 2015 - [Prejemnik] Naročila male vrednosti - Naročnik: BORZEN, d.o.o.
Ponudnik: RTV SLOVENIJA - Naslov: Realizacija in predvajanje informativnih avdiovizualnih vsebin – oddaj o trajnostni energiji.
Datum oddaje: 15. 9. 2015
Datum objave: 12. 10. 2015
Število ponudb: 2
JN številka oddaje: NMV6466/2015
Končna vrednost: 39.200,00 EUR
sem šel na borzen-ovo inet stran in se spravil brat "o nas"... pismo, bolj sem bral, manj mi je jasno, kaj ti asi sploh počnejo, razen seveda tega, da obračajo gore denarja in upravljalsko provizijo ziher kasirajo v procentih in ne v fiksnih zneskih... :-)

sam kaj res ima pri elektriki veze ena obskurna banka, katera, če se ne motim, za povrh niti ni več prisotna v Slo? kaj so pri električnih poslih tudi v igre kake smešne fore kot pri delničarskih poslih, kjer se sivi liki z ne najbolj čistimi nameni skrivajo za fiduciranimi računi obskurnih (in kdaj tudi niti ne tako obskurnih) bank?

lpA

p.s.: in potem se v sosednji temi malo da ne stepejo (;-)) od kod vzet denar za zdravstvo? Naj vprašajo Klemna Slakonjo... ;-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2687085] 04.12.17 19:31 · odgovor na: bobek13 (#2687059)
Odgovori   +    1
[bobek13]
sem šel na borzen-ovo inet stran in se spravil brat "o nas"...
No, so pač borza, ki si za boljši občutek lasti še pravico do nekaj progresivnega elektro-agitpropa. Štromarski draškoveselinoviči... :-)
sam kaj res ima pri elektriki veze ena obskurna banka, katera, če se ne motim, za povrh niti ni več prisotna v Slo?
Je, ampak samo kot podružnica matične banke, ki je v zadnjem letu očitno odprla dve novi poslovalnici.
erar.si/prejemnik/38...#casovnica
Ima pa glede na svojo majhnost in domnevno nepomembnost zadnja tri leta nenavadno velike denarne tokove iz državnih korit. Le kaj se je zgodilo jeseni 2014 na bančnem trgu Slovenije?
erar.si/prejemnik/38...ransakcije

Sicer mi je BKS ostala v spominu kot tista banka, v katero naj bi šla po slovesu od neke druge banke delat ena sestrična od neke gospe, ki je bila z možem vred veliko preveč zaposlena, da bi družinske račune plačevala s trajniki in lastnoročno preko e-banke. ;-)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2687086] 04.12.17 19:40 · odgovor na: pobalin (#2687085)
Odgovori   +    2
hmmm, a ni bks ona obskurna banka, kjer si je s fino odpravnino omastil brke zdajšnji šef nlb, sicer sin tesnega sodelavca najboljig monidžera med politiki(al obratno? zadnje čase se nekam hitro zmedem :-)) ?

;-)

lpA

p.s.: zgleda, da je BKS bančni ekvivalent PristoPa, za naše, pa še malo za njihove, kot znak dobre volje... :-)))
pobalin sporočil: 14.456
[#2687109] 04.12.17 22:48 · odgovor na: bobek13 (#2687086)
Odgovori   +    1
[bobek13]
hmmm, a ni bks ona obskurna banka, kjer si je s fino odpravnino omastil brke zdajšnji šef nlb,
BKS ≠ BAWAG
www.nlb.si/vodstvo-banke

BAWAG = ex-Delavski dom. :-)
www.zbs-giz.si/en/zd...tureId=537
p.s.: zgleda, da je BKS bančni ekvivalent PristoPa, za naše, pa še malo za njihove, kot znak dobre volje... :-)))
Hiter si. Če izgleda kot raca, hodi kot raca in se oglaša kot raca, in jo hitro ustreliš, še ne pomeni, da boš zagotovo imel raco za večerjo. Sicer pa sta glavna bojna tovariša iz Pristopa zdaj ponovno združena v radoživem mladem vitkem korporativnem teleščku Stratkom, ki mu očitno sploh ne gre slabo.
siol.net/posel-danes...nci-440540
bobek13 sporočil: 4.301
[#2687128] 05.12.17 06:28 · odgovor na: pobalin (#2687109)
Odgovori   +    0
se opravičujem za nenamerni spodrsljaj ob medsebojni zamenjavi obskurnih "B" bank o katerih noben pošten slovenc še slišal ni, zdaj pa je bil na koncu še zaveden, še dobro, da smo slovenci itak navajeni drsat, saj nismo osli...

:-)))

glede drugega dela tvojga odgovora pa priznam, da bi si močno želel komentar našiga Tadejk, wtf sodelujejo obvezničarji s tako shady firmo kot je Stratkom???

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2687148] 05.12.17 08:48 · odgovor na: bobek13 (#2687128)
Odgovori   +    1
[bobek13]
se opravičujem za nenamerni spodrsljaj ob medsebojni zamenjavi obskurnih "B" bank o katerih noben pošten slovenc še slišal ni,
To se da razumeti kot "pošten Slovenc je nerazgledan Slovenc". BAWAG je bila menda četrta najmočnejša avstrijska banka in meni je bila znana po imenu - spoznavanje sveta skozi reklame pa to. :-)
glede drugega dela tvojga odgovora pa priznam, da bi si močno želel komentar našiga Tadejk, wtf sodelujejo obvezničarji s tako shady firmo kot je Stratkom???
黑 猫 白 猫,能 捉 到 老 鼠 就 是 好 猫.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2687159] 05.12.17 09:02 · odgovor na: pobalin (#2687148)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [bobek13]
> se opravičujem za nenamerni spodrsljaj ob medsebojni zamenjavi obskurnih "B" bank o katerih noben pošten slovenc še slišal ni,

To se da razumeti kot "pošten Slovenc je nerazgledan Slovenc".
mislim, ja itak, bi rekel "oče" sodobnega šolstva Gabrov Slavc...

:-)))
BAWAG je bila menda četrta najmočnejša avstrijska banka in meni je bila znana po imenu - spoznavanje sveta skozi reklame pa to. :-)
a hočeš rečt, da rabim več reklame spremljat, al da se naj kar zapufam za kojne, al kera žvau je že popularna dandanašnji...

:-)

> glede drugega dela tvojga odgovora pa priznam, da bi si močno želel komentar našiga Tadejk, wtf sodelujejo obvezničarji s tako shady firmo kot je Stratkom???

黑 猫 白 猫,能 捉 到 老 鼠 就 是 好 猫.
say whaaaat???

:-)

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2687161] 05.12.17 09:14 · odgovor na: bobek13 (#2687159)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 05.12.2017 09:16
[bobek13]
a hočeš rečt, da rabim več reklame spremljat, al da se naj kar zapufam za kojne, al kera žvau je že popularna dandanašnji...
Ne, hočem reči, da je oglaševanje (brending inkludid) včasih delovalo na tak način, da smo vsi ljudje imeli nekaj od tega. No, velja zame... :-)
> 黑 猫 白 猫,能 捉 到 老 鼠 就 是 好 猫.
say whaaaat???
translate.google.si/ potem pa kopi-pejst. Hint: Deng. Marjan Maček, prosim, odpusti mi, če to bereš. :-)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2687163] 05.12.17 09:27 · odgovor na: pobalin (#2687161)
Odgovori   +    0
hehehe, črnobele mačke na lovu za mišmi - glavno, da se ujame miš, ali drugače povedano, ni važna pot, važen je cilj... hmmm to pa je čisto nasprotje ene "ljubke" petrolove reklame...

:-)))

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2687214] 05.12.17 12:59 · odgovor na: bobek13 (#2687163)
Odgovori   +    1
[bobek13]
čisto nasprotje ene "ljubke" petrolove reklame...
Ki jo je, naj ugibam, da skleneva ta krog, naredil Pristop? :-)
anon-409512 sporočil: 23
[#2687303] 06.12.17 07:57
Odgovori   +    0
čas vnosa: 05.12.17 18:28
še eno razmetavanje denarja za t.i. obnovljive vire, ki so že tako kraja davkoplačevalcev oz uporabnikov elektrike!

Strani: 1