Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[huxtable]
Zbodel me je primer 55-letne tajnice. Sama sem bila dolgoletna poslovna sekretarka v upravi srednje velikega slovenskega proizvodnega podjetja. Morda se sliši suhoparno, vendar si malokdo predstavlja, kaj pomeni delati na takem delovnem mestu v taki organizaciji. Enostavno si multipraktik, spoznati se moraš na vsa področja in jih tudi obvladovati. Ko to uspešno delaš že veliko let in imaš tudi ogromno vsakovrstnega znanja, te ni strah iti delat kamorkoli, saj je delo težko še bolj zahtevno. Doživeli smo sovražni prevzem s strani tuje multinacionalke in ti so počasi začeli zmanjševati stroške tudi z odpuščanjem. Najprej v proizvodnji in ostalih sektorjih, nazadnje pa še v upravi. Nekatera delovna mesta so bila ukinjena, veliko dejavnosti pa prenešenih v ostale izpostave izven Slovenije. Tako sem tudi sama pri 50-ih letih ostala brez službe na Zavodu za zaposlovanj,e leta 2009, v času hude krize. Na začetku optimstično zakorakaš na pot iskanja zaposlitve, vendar razočarano ugotoviš, da je skoraj nepremostljiva ovira starost 50 let, ne znanje, izkušnje, delovna kondicija, to sploh ni pomembno.
Tako je - pomembno je to, da zakonodaja posebej regulira odpuscanje starejsih delavcev, zato so, poleg tega da so drazji (dodatek k placi za delovno dobo) tudi bistveno bolj tvegani za zaposlovanje. To je zal ena od bedarij, ki katastrofalno slabsa slovenski trg delovne sile, ampak jo bo prakticno nemogoce ukiniti. Preprosto zato, ker se jo vedno da prodati pod "zascito starejsih delavcev", za kar ste pa sami ugotovili, da je samo teoreticno zascita. Vsekakor, veliko srece vam zelim.