Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mkv6 sporočil: 161
Podjetja ne dobijo delavcev? Se šalite?
Realnost je kruta. Podjetja sploh ne iščejo delavcev, to le govorijo, ker je lepo slišati. Iščejo SUŽNJE!. Dokaz; seznam najbolj iskanih delavcev je hkrati seznam najslabše plačanih delavcev.
Imam osebne izkušnje. Znanje in sposobnost nista zaželjena, takega zaposlenega ne morejo vleči za nos in tunkati v drek. Najbolje je zaposliti tujca, ki se ne spozna na pravni red in je pripravljen požreti podtikanje, nepotrebno odgovornost in zastonj dodatno delo.
Po tem, ko sem zaradi krize ostal brez zaposlitve, sem eno leto izgubil zaradi upanja, da bom kot "favorit" dobil delo v kakšni urejeni firmi. Sedaj imam mikro firmico, uporabljam le del svojega znanja, delam drobnarije in zaslužim drobiž, imam pa vsaj mir pri delu. Bolje to, kot prenašati vampirja nad sabo.
Firma ne dobi delavca? To je podobno jamranje, kot bi podjetnik dejal, da ne dobi stranke! Kdo je pri tem kriv?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2686447

Strani: 1

anon-83018 sporočil: 53
To je to. Najboljši komentar. Sem se nekaterim delodajalcem ponudila, ko so jamrali, da ne dobijo delavcev. Potem dve leti niso nič rabili. Takšni delodajalci naj mi raje ne hodijo pred oči. Vseeno iman službo pri 56-tih, žal pa ne vem do kdaj.

Strani: 1