Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[xelle2000]
Misliš IBM? Vprašanje kaj konkretno dela IBM na tem področju in ali IBM misli to delati na public blockchainu (brez decentrliziranih tokenov to pač ne bo šlo).
Ja, resno se sprašujem, kaj lahko IBM v takšni konkurenci sploh ponudi Walmartu in kako. :-)
Kakorkoli slovenski Origintrail so vključili v sodelovanje.
Kaj to pomeni? Da ponavljaš del stavka iz tega promočlanka: "največja trgovska veriga Walmart pa je OriginTrail sprejela v svoj program inovacij na področju varne hrane"? Da si razumel trditev "Selected projects will receive financial or in-kind support from the WFSCC and its partners"?

Bi to spravil skupaj z napovedjo decembrske prodaje kriptožetonov za financiranje projekta? Da Walmart & partners nočejo dati dovolj denarja za razvoj nagrajene rešitve te skupinice? Se pravi, da veliki Ameri s pajdaši iz ogromne Kitajske dajo samo drobiž in "in-kind" podporo? Napovedana "prodaja kriptožetonov" ni nič drugega kot nov evfemizem za metodo kraudsorsinga, ki so mu "trendovski" pisuni še včeraj vzklikali pod imenom kickstarter ipd.

Naj bo jasno, da (tudi) tej ekipi želim in privoščim uspeh. Znorim pa, ko/če dobim občutek, da me imajo s servilnim posredovanjem deželnih medijev in z raznimi topšit spini za norca. Impresioniralo bi me, če bi pronicljiva urednica Agrobiznisa tukaj opisala npr., kako so v kitajskem projektu Yimishiji rešili tiste probleme svojega modela, ki so jih ugotovili pri propadlem domačem projektu foodko.si in jih je opisala januarja: agrobiznis.finance.si/8853059

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2686168

Strani: 1

anon-111103 sporočil: 797
Hvala za link do tega foodko članka. Meni se zdi tale Origintrail še vedno super zadeva, ki prek blockchain tehnologije logično rešuje zadeve, ki jih tale Foodko niti v sanjah ni mogel. Glede na whitepaper in podporo walmarta ter posamezne advisore, se mi zdi zadeva zelo zanimiva. Sicer pa, ob vseh možnih ICOtih jih res nisem videl veliko, ki bi jih Walmart podprl. Ne vem zakaj bi jih financiral, če pa ravno centralizirano financiranje po definiciji uniči cel projekt, ki temelji na decentraliziranosti node-ov.

Kakorkoli, bistveno več skepse sem se naposlušal leta 2014 o ICOtu ethereuma, pa sem se na srečo zanesel na svoje lastno raziskovalno delo in sem vložil po 30 centov za eth.

Strani: 1