Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-111103 sporočil: 797
Pišeš o tem, da zdravniki v resnici ne naredijo toliko ur, potem pa zdravstveni sistem obstane, ko jih začnejo delati 48 ur na teden. Ne pije vode.

Fides je stavkal prvo za normative in nato za nagrajevanje zdravnikov po količini in kakovosti. Mediji so se odločili, da bodo poudarili plače, kar je njihova pravica. Tako kot je pravica sindikata, da se boru za plače.

Osebni zdravniki, ki bi po tvojem radi delali manj in odklanjajo bolnike, opravijo povprečno 50 pregledov na dan, kar je 300 procentov več od obsega dela, ki ga je še mogoče varno opravljati. Plačo imajo 1700 evrov neto, kar pomeni, da prejmejo cca 1,5 evrov neto na posamezni pregled bolnika.

Torej, kaj je tvoj predlog? Da delajo 400 procentov več od norme, ki je varna? Da prejmejo 1 evro na pregled?

Pisal si tudi, da večina zdravnikov ni dobrih, med drugim, ker si za predstojnike izberejo slabe zdravnike. Predstojnike izbere svet zavoda, katerih člane izbere vlada. Zaposleni zdravniki nimajo tu besede.

Imaš kakšen argument, ki je podkrepljen tudi z virom, ali misliš nadaljevati z argumentacijo ad absurdum?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2685857

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[xelle2000]

Imaš kakšen argument, ki je podkrepljen tudi z virom, ali misliš nadaljevati z argumentacijo ad absurdum?
Vidim da nicesar ne razumes.

Slovenija je pravna in socialna drzava. Tudi nasa desnica, in tudi tukaj pricujoca forumska desnica, je nadvse pravna in se bolj socialna, in tudi svobodoljuba.

Zdaj pa k razlagi pojmov. (S teboj ne gre drugace kot iz osnov, ker sicer ne razumes argumentacije). "Pravna" pomeni da se naredi to, kar je prav. Prav pa je to, kar je "dobro za Nas".

Medtem ko sta si nasa levica in desnica ostro v nasprotju kdo smo to "Mi" pri davkih in subvencijah, se pa povsem strinjata o tem kdo smo "mi, uporabniki zdravstva".

Ker smo tudi socialna drzava, nadvse cenimo enakost. Zato smo se skozi premnoge zakone in upravne mehanizme VSI SKUPAJ, MI, odlocili, da zdravnik naj dela tudi za manj kot 1700, in da ni prav nic narobe tudi ce opravi 70 pregledov na dan. Tako kot delovno ljudstvo v "realnem" sektorju marsikje oddela vec kot 70 strank dnevno, vec kot 9 ur dela dnevno, in niti ne sanja o 1700 evrih!

Vlada in zzzs v zadnjih letih vlagata levje napore, da razgalita pohlep velikega dela zdravnikov, ki bi delali manj, placani pa bi radi bili vec. Baje da so tako pametni in pomembni, da si oni to zasluzijo. No, narod kot celota meni, da si ne zasluzijo, ker "smo jih MI izobrazili", na nase stroske, in poleg ze tako visoke place je za zdravnike dovolj velika nagrada eminenten belohaljaski polozaj v druzbi in moznost premnogih dodatkov tako od globalnih farmacevtov kot od domacih uglednih drzavljanov, ki obcasno rabijo storitev mimovrste.

Ob teh dveh zlorabah pravicno ljudstvo se malo zamizi na polslepe oci in pogleda skozi skrivencene prste, ker se zaveda da je vsaj pol zdravnikov "Nasih" in trdo delajo in imajo pravicnost v srcu (in po teh zlorabah posezejo zgolj za izenacitev svojih naporov napram onim barabinskim zdravnikim, ki niso Nasi in poskusajo rusiti ta sistem, potem ko smo jih MI spravili v tako udoben polozaj)!

Nikakor pa pravicen in socialen narod ne bo zamizal, ko bi zdravniki kar POCEZ(!!!) bili placani vec za uro dela ali za en pregled, povsem nesocialno in sledec nekaksne standarde "varnosti" in dohodkov iz povampirjenega kapitalizma. Jok brate, odpade! Tu in tam kuvertica, pa konvencija na maldivih se gre. Uradna placilna lista s tremi ali celo stirimi jurji place samo zato, ker si oddelal veliko ur, to je pa prehuda zalitev za zgarani narod, ki je lakomne dohtarje oblekel v bele halje s svojim delom in odrekanjem!

In ce bo slo tako naprej in se bodo vsi pohlepni dohtarji odselili, jim bomo lepega dne odvzeli cehovske ekskluzive (ki smo jim jih podelili MI!) in pooblastili mesarje (alternativna medicina pa je itak ze skoraj komplet vzpostavljena), da sprejemajo tudi ljudi, ne samo ovce in teleta, bele halje pa so itak navajeni nositi. Dobili bodo kurs za sedmo stopnjo in 1700 eur place, in pohlepni dohtarji bodo sli na smetisce zgodovine (najbrz kje v nemciji, italiji in britaniji), slovenija pa bo sla Naprej!

Se zadnji pojem, ki ti utegne biti nejasen: svobodoljublje. Gre za "svobodo narodu" - kolektivu. Za svobodo DO necesa, ne pa za svobodo pohlepnega posameznega dohtarja OD necesa.

Tako, zdaj pa mislim da sva dorekla :-)
sopranos sporočil: 11.404
[xelle2000]
Pišeš o tem, da zdravniki v resnici ne naredijo toliko ur, potem pa zdravstveni sistem obstane, ko jih začnejo delati 48 ur na teden. Ne pije vode.

Fides je stavkal prvo za normative in nato za nagrajevanje zdravnikov po količini in kakovosti. Mediji so se odločili, da bodo poudarili plače, kar je njihova pravica. Tako kot je pravica sindikata, da se boru za plače.

Osebni zdravniki, ki bi po tvojem radi delali manj in odklanjajo bolnike, opravijo povprečno 50 pregledov na dan, kar je 300 procentov več od obsega dela, ki ga je še mogoče varno opravljati. Plačo imajo 1700 evrov neto, kar pomeni, da prejmejo cca 1,5 evrov neto na posamezni pregled bolnika.

Torej, kaj je tvoj predlog? Da delajo 400 procentov več od norme, ki je varna? Da prejmejo 1 evro na pregled?

Pisal si tudi, da večina zdravnikov ni dobrih, med drugim, ker si za predstojnike izberejo slabe zdravnike. Predstojnike izbere svet zavoda, katerih člane izbere vlada. Zaposleni zdravniki nimajo tu besede.

Imaš kakšen argument, ki je podkrepljen tudi z virom, ali misliš nadaljevati z argumentacijo ad absurdum?
V sedanjem modelu financiranja in delovanja celotnega zdravstvenega sistema je jasno, da bo samo sprejetje drugačnih normativom pripeljalo do razpada sistema. Vse kar se bo zgodilo je to, da se bodo povišali stroški.Na drugi strani pa tako kot je bila praksa do sedaj, ne bo nič sprememb pri samem delu.

Jaz te zgodbe, da je večina zdravnikov žrtve ene majhne skupinice ljudi preprosto ne kupim. Ker sem imel priliko sodelovati pri takih javnih zavodih in sem lahko iz prve roke videl kako močan faktor so zaposleni. Nič ne moreš brez njih. Konec koncev imamo tudi tako zakonodajo, sploh pa v javnem sektorju, da so zaposleni bistveno močnejši kot šefi. Vse kar šef lahko naredi da jih prosi, gladi in nato upa, da bo kaj narejenega. Ker če zaposleni rečejo ne, šef pač ne more prav veliko narediti. Razen tega, da nastane še večji konflikt, javno pranje umazanega perila itd.

Slovenci kot narod hočejo socializem. Zato vedno volijo stranke, ki podpirajo socializem.

In eden velikih problemov današnjega zdravstva je sam sistem financiranja, ki je eden izmed glavnih razlogov za to, da se celotni sistem sesuva, da se spodbuja slabe prakse in iz zdravnikov izvablja najslabše.

Seveda da zdravnik ne bo delal za 1 EUR in tudi ne dela. Ti lahko povem na primeru zobozdravstva kako se to naredi. Bom kar iz svojega primera izhajal. Sem si šel privat dati gor aparat. Na četrtem obisku, in enem mesecu po prvem obisku sem imel aparat že gor. ZZZS koncesionarju mizerno plača. Zato tak zobozdravnik razbije "operacije" na večje število. Moj sin bo dobil aparat 5 let od datuma, ko je dobil napotnico. Do takrat pa bo imel vsaj 20+ pregledov. Pa zdravnik mi je vsilil še malo ekstra stroška.

Če bi zadeve pač naredili bolj čiste bi se zadeve normalno financirale. Po eni strani ZZZS določa smešne zneske storitve. Po drugi strani pa številnih stvari ne preverja.

Če bi bili direktorji zavodov samostojni, odgovorni za poslovanje, jim dali poooblastila za vodenje in odločanje, terjali od njih odgovornost itd. bi se zadeve hitro spremenile. Ne pravijo zastonj, da se vse začne in neha pri denarju. Sedaj se meče v to jamo brez dna, pa se sploh ne ve kaj za to dobimo. Pri spremenjenem financiranju bi se vedelo. In šele takrat bi se lahko pogovarjali o dvigih prispevkov, novih dajatvah itd.

Če je zdravnikov premalo. In če se ocenjuje, da v Sloveniji ni dovolj ljudi, ki bi se jih dalo izobraziti za zdravnike, potem bi se lahko sem zvabilo tujce. Recimo iz bivše Juge. Samo bi morali potem imeti dober načrt in sistem vključevanja teh ljudi. Od tega, da se jih doizobrazi, se jim nudi podpora za učenje jezika itd.

Problemi zdravstva so mnogoteri. In zahteva celovit pristop. Ne pa samo reševanje plač in tedenskih urnih obveznosti. No, saj tak način reševanje je značilen za celo Slovenijo. Namesto, da bi se vlagalo več stroje, organizacijo, znanje, prodajo, promocijo itd. gremo v Sloveniji po poti, da rečemo na Zahodu imajo višje plače. To, da imamo mi nižje je sramota. Dajmo jih dvigniti. Ampak zasebna podjetja se še nekako prilagodijo temu, ker so v to prisiljena. Nekatera potem tudi propadejo. Pri javnih zavodih pa je treba to načrtovati, ker se tisti drugi del ne zgodi sam od sebe. In ga je zaradi drugačne pozicije zavodov težje doseči. V Sloveniji pa seveda tega drugega dela sploh ni in zato imamo razpad sistema.

Da ti dam pa še en primer iz javnega sektorja. Sodniki. Imamo jih 2-3x več kot razvite in bolj pravno delujoče države kot je Slovenija. Pa rezultata ni. Ker tu ni problem v številu ljudi, ampak pri organizaciji in kvaliteti dela.

Meni je hecno to, da ljudje hočejo izboljšave zdravstva. Nato pa podprejo stranko, ki pravi, da bo ukinila dopolnilno zdravstveno zavarovanje in vse prenesla na ZZZS, ki dokazano ne deluje.

Da ne boš rekel, da smo zdravnike izpostavljam. Demokracija je tudi delo. Zahteva od državljanov, da spremljajo politiko, da o njej razmišljajo, da so aktivni. A vedno več državljanov "stavka". Eni tako sploh ne hodijo na volitve. Drugi tako, da ne vključujejo možganov in volijo na podlagi medijskih projekcij, zunanjosti kandidata itd. Tretji tako, da odmislijo vse kar je bilo slabega v socializmu, romantizirajo preteklost in vse slabo vidijo v svobodni izbiri, konkurenci itd.

Strani: 1