Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[Gustl]
Glej to: twitter.com/Maxova68...0552655872

Pa ne mi rečt, da je to normalno. To ni davčna optimizacija, tu ni namen plačat manj davkov, tu je namen še pobrati od države, kar ti sicer ne pripada. To je čisto nadmudrivanje.
In kako boš to preverjal? Take zadeve se na dolgi rok razrešijo same od sebe. Se bosta skregala. Bo ona dobila ljubimca, on ljubico ali nekaj tretjega. Država se glede tega ne bi smela prav preveč sekirati. Ker goljufanje v takem obsegu slej kot prej pride na dan.

Ja, mene tudi take zadeve motijo. Ampak a veš, bi me bolj motil, če bi bile zadeve urejene. Bi potem ljudje sami take ljudi prijavljali. Sedaj je pa tako, da zaradi norih davkov velik del prebivalstva nekako solidno živi samo še zaradi dejstva, da malo mutijo. In če ne bi mutili, bi se pokazalo, da so reveži.

Zato mora biti sistem naravnan tako, da ljudi spodbuja, da legalno bogatijo. Ne pa da morajo mutiti. Ker tega da bi ljudje radi imeli boljši standard ne moreš z nobenim zakonom učinkovito uveljaviti. To je scanje proti vetru. Mi se ukvarjamo s tem, kako najti take obleke, da ne bi bili premočeni od scanja. Jaz pa pravim, da nehajmo proti vetru scati.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2684988

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.628
[sopranos]

Zato mora biti sistem naravnan tako, da ljudi spodbuja, da legalno bogatijo. Ne pa da morajo mutiti.
Ja, sej to se strinjam. In se strinjam, da sistem ne štima. In ne govorim o revežih, ki si z mutenjem izboljšajo standard. Logično, da stremijo k temu.

Govorim zgolj o nadmudrivanju zaradi nadmudirvanja. Ti tu tlačiš potem reveže zraven. Jaz pa ne govorim o revežih.

Strani: 1