Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.625
[sopranos]

In sedaj mi razlagate naj bom jaz kreten, naj vse plačam, živim naj slabše in vse rezultate mojega dela namenim javnemu sektorju za ušive usluge, njihove nadpovprečne plače in super delovni čas. Hvala lepa za tak nasvet.
Ne, nasvet je, da glih za vsakih 10 EUR se ti pa ne splača telovadit, samo zato "da nadmudriš".

Se sicer strinjam praktično z vsem, kar si napisal.

Velik problem je, da se podjetniki ukvarjajo z optimiranjem davkov (razdeljevanjem) namesto s poslom (ustvarjanjem). Ampak pogosto gredo pri tem predaleč, pravzaprav že v svojo škodo, ta čas in energijo bi lahko drugače uporabili.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2684965

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[Gustl]
> [sopranos]
>
> In sedaj mi razlagate naj bom jaz kreten, naj vse plačam, živim naj slabše in vse rezultate mojega dela namenim javnemu sektorju za ušive usluge, njihove nadpovprečne plače in super delovni čas. Hvala lepa za tak nasvet.

Ne, nasvet je, da glih za vsakih 10 EUR se ti pa ne splača telovadit, samo zato "da nadmudriš".

Se sicer strinjam praktično z vsem, kar si napisal.

Velik problem je, da se podjetniki ukvarjajo z optimiranjem davkov (razdeljevanjem) namesto s poslom (ustvarjanjem). Ampak pogosto gredo pri tem predaleč, pravzaprav že v svojo škodo, ta čas in energijo bi lahko drugače uporabili.
Jaz naročnino na Finance plačujem, ker se mi zdi prav. Ker sem se JAZ tako odločil.

Me pa recimo moti plačevanje RTV prispevka. Ker je to davek. In ker so me, ko sem skušal kaj kritičnega napisati, velikokrat cenzurirali. Zakaj bi takim plačeval?

In pe enkrat, če se nekomu da za nekaj 10 evrov prihranka telovaditi, naj to pač počne. Vsak ima svoje veselje. Ampak zaradi takih malih nadmudrivanj nismo nič bolj ali manj pravna država. Ker to so v seštevku mali denarji.

Davkarija bi se morala lotiti velikih sistemov. Pa zlorab, ki si jih privoščijo javni uslužbenci. Ali pa kot je lepo pisalo včeraj ravno v vašem mediju, da ne smeš preverjati delavcev na bolniški, voditi nekih evidenc itd. Zakaj? Ker bi se na ta načinh hitro razkrili goljufi. Za bolne in nemočne mora poskrbeti država. Iz davkov, ki jih plačamo. Ne pa neke lažne solidarnosti, ko se goljufe in resnično bolne prevali na bremena podjetij.

Strani: 1