Strani: 1 2

sopranos sporočil: 11.404
[#2684850] 20.11.17 21:53
Odgovori   +    33
Fak kakšen članek. Javnosektoraške pijavke res nimajo nobenih samoomejitev več.

Mislim, kot da ni takih butastih "člankov" dovolj že v pro-javnosektoraških medijih RTV, Dnevnik, Delo, Večer itd. Ne, sedaj morajo dobiti svoj prostor še na Financah.
crt sporočil: 27.121
[#2684857] 20.11.17 22:20
Odgovori   +    9
Zaradi teh lisičjih potez nihče ne obogati, saj si na mesec zagotovi samo 10 ali 20 evrov več otroškega dodatka.
ali je potem cela rec podobna tistemu "ker imajo v leclercu bolj poceni maslo, se peljem na svoje stroske na drugi konec mesta in nazaj po en blokec in sem prijel boga za jajca, ker sem kupil cenejse maslo"?
TPMR sporočil: 40
[#2684865] 21.11.17 03:39 · odgovor na: crt (#2684857)
Odgovori   +    53
Meni je to bolj absurdno da nek upravnik razpolaga in se UKVARJA z mojim premozenjem!!!!

Sistem je napacno postavljen. Vsak naj dobi ENAK dodatek za otroka za vrtec. Zakaj bi ponovno kaznovali tistega ki je priden in ki si je bil sposoben zasluziti vec kot pa tisti ki se cohlja???? Take razlike imamo ze pri davkih, zdravstvu, sistemu za penzijo,....

Prednost bi bila, da bi drzava lahko odpustila XXX uradnikov ki se cohlajo, kateri bi lahko kaj v zivljenju tudi dosegli ce bi kaj pametnega delali.

Tak sistem poznajo veliko drzav, ena izmed njimi je Nemcija.

Samo mi raje zivimo v takem sistemu ker je bolj delavno intenziven in doprinese motivacijo da se sistem izigrava ker je slab in ni logicen.

Potrebno je pogledati samo ze oken in nekaj spremeniti, ne pa izumljati toplo vodo.

LP
crt sporočil: 27.121
[#2684871] 21.11.17 07:36 · odgovor na: TPMR (#2684865)
Odgovori   +    20
[TPMR]
Meni je to bolj absurdno da nek upravnik razpolaga in se UKVARJA z mojim premozenjem!!!!
lahko poskusis tudi tako, da ne das vloge za otroski dodatek.

(preverjeno je mozno je ne dati :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2684872] 21.11.17 07:37 · odgovor na: TPMR (#2684865)
Odgovori   +    26
Lažna predpostavka za takimi idiotskimi članki je, da bi bilo kaj drugače, če podjetniki vse plačevali. Kot da bi potem znižali davke ali bi javna uprava bolje delovala. V resnici pa bi imeli Štruklji in podobna zalega samo višje plače. Namesto 400 bi bila razlika 500 ali 600 evrov v korist javnosektoraških parazitov.

Tukaj Finance objavljajo ta članek, v sosednjem pa njihov novinar ugotavlja, da šola ne uči otrok o finančni pismenosti. Kot da ne gre za povezani zadevi. Če še Finance streljajo take kozle, a je potem kaj čudnega da se nič ne spremeni?

Vlada še vedno ne spoštuje sodbe US glede zasebnega šolstva. Zasebno zdravstvo bo tudi kmalu prepovedano. In mi naj polno plačujemo davke?
0216As1 sporočil: 58
[#2684875] 21.11.17 07:43
Odgovori   +    14
Tale članek je kar nekaj. Če bi pisec prispevka kdaj vzel v roko odločbo, bi videl, da gotovina, druge nepremičnine ipd. predstavlja bore malo, saj ti pri izračunu upoštevajo le cca 1% obresti iz teh sredstev (in ocenjene vrednosti nepremičnine, avta nad 8.000 EUR). Tisto kar pa res vpliva, so plače. Še ni jasno?
Gustl sporočil: 13.625
[#2684877] 21.11.17 08:07 · odgovor na: sopranos (#2684872)
Odgovori   +    18
[sopranos]
Tukaj Finance objavljajo ta članek, v sosednjem pa njihov novinar ugotavlja, da šola ne uči otrok o finančni pismenosti. Kot da ne gre za povezani zadevi. Če še Finance streljajo take kozle, a je potem kaj čudnega da se nič ne spremeni?
No, no. Mutenje je slovenski nacionalni sport.

Se strinjam, da tudi ce bi vsi vse placali, davki verjetno ne bi bili nizji.
Sem pa tudi mnenja, da ce bi bili davki nizji, bi ta isti del folka se vedno mutil. Ker je pac sport.

In to ni finančna pismenost, to je mutenje.

Pred kratkim smo se v nemsko-danski družbi pogovarjali o pravljicah.

Nemka se je zgrazala, kaj so brali kot otroci, brata Grimm in njuni pogosto kruti vložki.

No, potem pa sem jim razlozil o nacionalnem junaku, svercerju orozja, ki je prefukal vse dacarje, Martinu Krpanu.

Potem so tudi lazje razumeli, ko sem se javil, da placam vecerjo za vse, da nisem placal s službeno kartico, se racuna nisem vzel, ampak samo skeširal in rekel "black fond". (ki sicer to ni, ampak razumeli pa so, da smo malo drugačni kot oni)
anon-318930 sporočil: 308
[#2684903] 21.11.17 09:55 · odgovor na: Gustl (#2684877)
Odgovori   +    4
No, potem pa sem jim razlozil o nacionalnem junaku, svercerju orozja, ki je prefukal vse dacarje, Martinu Krpanu.

Martin Krpan je švercal sol, ne orožje....
anon-318930 sporočil: 308
[#2684906] 21.11.17 09:59
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: anon-318930 21.11.2017 09:59
No ja, 40% dobička svojega d.o.o. moram dati državi, potem davki na plače, DDV,...., da lahko država šenkuje ta denar raznim Mirovnim inštitutom, liberlanim akademijam, LGBT pospeševalnikom, prenapihnjeni javni upravi - pa saj sem ta denar sam usvaril s svojimi zaposlenimi,...
Gustl sporočil: 13.625
[#2684913] 21.11.17 10:15 · odgovor na: (#2684904)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: Gustl 21.11.2017 10:26
[abohte]
> [Gustl]

> Nemka se je zgrazala, kaj so brali kot otroci, brata Grimm in njuni pogosto kruti vložki.
>
> No, potem pa sem jim razlozil o nacionalnem junaku, svercerju orozja, ki je prefukal vse dacarje, Martinu Krpanu.

Orožje? Kalijev nitrat ni orožje, pa menda tega sploh ni tovoril, menda je bila kar navadna sol. Pa ni prefukal vseh dacarjev, so se ga izogibali. Bog te nima rad, kakšno podobo o Domovini ti prodajaš v tujini. :P
Kalijev nitrat a.k.a angleška sol se ne uporablja za solit župo, ampak za izdelavo smodnika.

Pa še kako je prefukal vse dacarje, takrat se jim je reklo mejači, torej cariniki, danes bi temu rekli FURS :)

mmc.bolha.com/3/imag...d55a2f.jpg



"Ilustracija št. 3 – Krpan se bije z mejači

Pod ilustracijo številka 3 lahko preberemo sledeče: »Pisano je pogledal in prijel prvega in
druge ž njim omlatil, da so vsi podplate pokazali.« (Levstik 1917: 8)
Na tej ilustraciji lahko vidimo široko razkoračenega, hudo namrščenega in slabovoljnega
Krpana, tokrat v lažjih oblačilih kot na prvi sliki, saj so že napočili toplejši meseci leta; že je
trdno zgrabil za gležnje enega izmed petnajstih mejačev, ki so se spravili nadenj zaradi
njegovih tihotapskih poslov; zdaj ga v besu vihti nad glavo ter z njim pretepa preostalih
štirinajst carinikov.
27
Med levim spodnjim in desnim zgornjim kotom ilustracije poteka diagonala, ki jo določa
skupina pretepenih mejačev. V ozadju upodobitve lahko vidimo Krpanovo s slamnato streho
krito kočo s skladovnico drv ob steni in cesarsko kočijo. Spet izstopa presenečeni kočijaž, ki
vihti bič. V notranjosti kočije pa sedi cesarski sel. V ozadju su upodobljeni hribi z drevesi in
njivami ter cerkvico na vrhu enega izmed njih.
Mejači, ki so upodobljeni na celotnem desnem spodnjem kotu slike, so pometani vsevprek
drug na drugega; nemočni, osramočeni in prestrašeni se valjajo po travi pred Krpanovo hišo v
različnih stadijih poraza; in kljub temu, da so oboroženi z meči, medtem ko Krpan ni
oborožen, močnemu nasprotniku niso kos.
Gre še za en prizor, ki izpostavlja Krpanovo fizično moč in jo postavlja nad druge njegove
lastnosti, ki v konkretnem trenutku niso tako zelo pomembne in usodne. Krpanu nihče ne
more predpisovati, kaj naj dela in kaj mu je dovoljeno, on si pravila postavlja sam."

slov.si/dipl/kovic_amadea.pdf
Gustl sporočil: 13.625
[#2684915] 21.11.17 10:25 · odgovor na: (#2684909)
Odgovori   +    3
[abohte]
> Dobro, glede tega sem se pač pritožil in so pritožbo upoštevali. Hujše je, da CSD pri obravnavi premoženja, ne upošteva kredita. Tukaj gre pa za sistemski feler. In potem državo in uredništvo Financ skrbi, da pomoč ne pride v prave roke. Gotovo, ampak to je tudi zaradi zblojenega socialnega sistema, ki včasih ne najde stika z ZKP.
Da, težko se je nestrinjati, da je sistem slab, zapleten, nečloveški. Kar ne spremeni dejstva, da marsikdo pač telovadi, pogosto samo zato, ker lahko.

Recimo na Financah lahko direktno v podatkih gledamo in se režimo, kaj vse so nekateri pripravljeni narediti, da bi "zaobšli sistem", dobili ekstra žetone, si cela firma delila eno uporabniško ime in hkrati trdila "ne, mi pa že ne" ...itd.
Tu ne gre za "preživetje", tu gre za "nadmudrivanje" in osebni ponos, ki se ga čuti ob tem.

...tole mi je kapnilo...Franklov tekst na temo nadmudrivanja: www.finance.si/88244...no-pusenje
Gustl sporočil: 13.625
[#2684923] 21.11.17 10:39 · odgovor na: anon-318930 (#2684903)
Odgovori   +    14
[0524ISOLA]
No, potem pa sem jim razlozil o nacionalnem junaku, svercerju orozja, ki je prefukal vse dacarje, Martinu Krpanu.

Martin Krpan je švercal sol, ne orožje....
Angleško sol.

Ni prišla iz Anglije, ampak je to ime za kalijev nitrat, ki se uporablja pri izdelavi smodnika.

So tudi razlage, da je šlo za navadno sol pa da ni bila za smodnik, ampak konzervans itd...Najbrž ne bomo nikoli izvedeli, kaj je Levstik želel povedat, ampak meni se zdi malo sumljivo, da pošlješ 15 carinikov nad nekoga, ki šverca konzervans :)

kakorkoli, otrok bere in gleda slike junaka, ki šverca, se izogiba plačilu davkov, pretepa fursovce in se na koncu odpove mednarodni karieri, želi si le "davčni privilegij" kot konkurenčno prednost :)

Zveni znano? :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2684926] 21.11.17 10:45 · odgovor na: (#2684916)
Odgovori   +    6
[abohte]
Saj če vem, da je angleška sol, kalijev nitrat, gotovo tudi vem, da ni za solit župo :).

"Po drugi razlagi je Krpan tovoril angleško sol ali soliter, ki se je uporabljal za izdelavo razstreliva, v kar pa etnolog Bojan Baskar dvomi, in bolj verjame, da so soliter uporabljali kot konzervans.[6] Tudi z vidika carinske zgodovine in primerjalne mitologije se zdi najbolj verjetno, da je Krpan tovoril le navadno sol."
Ja, poznam to, glej moj prejšnji post, kaj si mislim o tem, da je bila to navadna sol.

O Krpanu sem kar veliko prebral, ker mi je zanimiv fenomen in hkrati najljubša knjiga iz otroštva. Ko zmešaš to preparacijo otroših možganov s preparacijo najstniških s Cankarjem, je jasno, da ne more ven prit zgleden davkoplačevalec :)
anon-318930 sporočil: 308
[#2684928] 21.11.17 10:47 · odgovor na: Gustl (#2684913)
Odgovori   +    2
Soliter uporabljamo za izdelavo salam, da so bolj rdeče,...
Gustl sporočil: 13.625
[#2684931] 21.11.17 10:49 · odgovor na: anon-318930 (#2684928)
Odgovori   +    6
[0524ISOLA]
Soliter uporabljamo za izdelavo salam, da so bolj rdeče,...
Vem, ampak preštej število carinikov, ki je prišlo prepečit barvanje salame :)
anon-318930 sporočil: 308
[#2684932] 21.11.17 10:49 · odgovor na: anon-318930 (#2684928)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-318930 21.11.2017 10:49
[0524ISOLA]
Soliter uporabljamo za izdelavo salam, da so bolj rdeče,...
Poleg tega je bila sol za župo v tistih močno obdavčena, državni monopol podobno kot danes goriva,... posledično kuhinjska sol je bila sigurno bolj donosna kot soliter,..
Gustl sporočil: 13.625
[#2684936] 21.11.17 10:55 · odgovor na: anon-318930 (#2684932)
Odgovori   +    0
[0524ISOLA]
> [0524ISOLA]
> Soliter uporabljamo za izdelavo salam, da so bolj rdeče,...

Poleg tega je bila sol za župo v tistih močno obdavčena, državni monopol podobno kot danes goriva,... posledično kuhinjska sol je bila sigurno bolj donosna kot soliter,..

Morda, we'll never know. Pusti potem orožje, ni pomemben del zgodbe. Pomemben del je "švercanje in pretepanje carinikov".

Ni čudn, da "... pri tem vključujejo tudi mobilne enote z oboroženimi finančnimi policisti." :)

Pozor: Koga vse bodo davčni inšpektorji gledali to jesen
www.finance.si/8860991


Seveda pretiravam, ampak za ilustracijo bo :)
vrac sporočil: 11.068
[#2684956] 21.11.17 11:20 · odgovor na: (#2684904)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [Gustl]

> Nemka se je zgrazala, kaj so brali kot otroci, brata Grimm in njuni pogosto kruti vložki.
>
> No, potem pa sem jim razlozil o nacionalnem junaku, svercerju orozja, ki je prefukal vse dacarje, Martinu Krpanu.

Orožje? Kalijev nitrat ni orožje, pa menda tega sploh ni tovoril, menda je bila kar navadna sol. Pa ni prefukal vseh dacarjev, so se ga izogibali. Bog te nima rad, kakšno podobo o Domovini ti prodajaš v tujini. :P
Zmotil se je samo v imenu, saj je tudi drugi narodni junak, ne sicer Martin pač pa Janez prefukal vse in preprodal večino orožja iz skladišč širom po Sloveniji. Brez vsakega sledu, denarja, razen nekaj vreč mark na podstrešju MO, ki so jih tam pozabili, niso še do danes našli. Takrat niso naši Bradavsi bili še sregani in so družno tamanili in si trpli v žepe. Tudi Milanček in košarkarski center sta imela rokice globoko v marmeladi.
sopranos sporočil: 11.404
[#2684962] 21.11.17 11:27 · odgovor na: Gustl (#2684915)
Odgovori   +    9
[Gustl]
> [abohte]
> > Dobro, glede tega sem se pač pritožil in so pritožbo upoštevali. Hujše je, da CSD pri obravnavi premoženja, ne upošteva kredita. Tukaj gre pa za sistemski feler. In potem državo in uredništvo Financ skrbi, da pomoč ne pride v prave roke. Gotovo, ampak to je tudi zaradi zblojenega socialnega sistema, ki včasih ne najde stika z ZKP.

Da, težko se je nestrinjati, da je sistem slab, zapleten, nečloveški. Kar ne spremeni dejstva, da marsikdo pač telovadi, pogosto samo zato, ker lahko.

Recimo na Financah lahko direktno v podatkih gledamo in se režimo, kaj vse so nekateri pripravljeni narediti, da bi "zaobšli sistem", dobili ekstra žetone, si cela firma delila eno uporabniško ime in hkrati trdila "ne, mi pa že ne" ...itd.
Tu ne gre za "preživetje", tu gre za "nadmudrivanje" in osebni ponos, ki se ga čuti ob tem.

...tole mi je kapnilo...Franklov tekst na temo nadmudrivanja: www.finance.si/88244...no-pusenje
Še enkrat, pravila so dobra. Če jih je malo in veljajo za vse.

Množica pravil in njihova selektivna uporaba pač ne.

Meni zdele že več mesec in pol za enega tujca rešujejo podaljšanje. Rutinsko opravilo. Sem moral 2x dopolniti vlogo ker je vmes dobil še dve plači. Pa začasno zavarovanje urediti itd. Na upravni enoti so se nehali oglašati na telefone, prepovedali obiske v pisarnah, zavod za zaposlovanje je neodziven itd.

In zakaj, ker imajo malo več dela. Sedaj imajo pa razpad sistema. In to pri rutinskih opravilih.

In sedaj mi razlagate naj bom jaz kreten, naj vse plačam, živim naj slabše in vse rezultate mojega dela namenim javnemu sektorju za ušive usluge, njihove nadpovprečne plače in super delovni čas. Hvala lepa za tak nasvet. Tak nasvet lahko od Štruklja dobim. Pa se še vedno z njim ne bom strinjal.

Sploh pa je butasto, da se sedaj na preganjanju koristi za 10 ali 20 eur na mesec gradi neka strategija delovanja države. To je luzerski princip, ki drugega kot revščine ne more prinesti. V taki fašistični državi jaz nočem živeti. Strah me je živeti v taki državi, kjer me vsak debilen uradnik preverja in ima pravico da mi greni življenje. Živimo v državi kjer se napake podjetnikov tretira kot kazniva dejanja, kazniva dejanja uradnikov pa obravnava kot minorne kršitve.

Zato me taki članki v edinem protržno naravnanem časopisu v državi še toliko bolj skrbijo. Ker kaže na to, da se v Sloveniji še zelo, zelo dolgo ne bo nič spremenilo. Še več, razpad delovanja posameznih podsistemov upravljanja mi kažejo to, da bo samo še slabše. In seveda bomi ta kratko spet potegnili v gospodarstvu.
Gustl sporočil: 13.625
[#2684965] 21.11.17 11:33 · odgovor na: sopranos (#2684962)
Odgovori   +    2
[sopranos]

In sedaj mi razlagate naj bom jaz kreten, naj vse plačam, živim naj slabše in vse rezultate mojega dela namenim javnemu sektorju za ušive usluge, njihove nadpovprečne plače in super delovni čas. Hvala lepa za tak nasvet.
Ne, nasvet je, da glih za vsakih 10 EUR se ti pa ne splača telovadit, samo zato "da nadmudriš".

Se sicer strinjam praktično z vsem, kar si napisal.

Velik problem je, da se podjetniki ukvarjajo z optimiranjem davkov (razdeljevanjem) namesto s poslom (ustvarjanjem). Ampak pogosto gredo pri tem predaleč, pravzaprav že v svojo škodo, ta čas in energijo bi lahko drugače uporabili.
Gustl sporočil: 13.625
[#2684971] 21.11.17 11:51 · odgovor na: sopranos (#2684962)
Odgovori   +    2
Glej to: twitter.com/Maxova68...0552655872

Pa ne mi rečt, da je to normalno. To ni davčna optimizacija, tu ni namen plačat manj davkov, tu je namen še pobrati od države, kar ti sicer ne pripada. To je čisto nadmudrivanje.
Gustl sporočil: 13.625
[#2684973] 21.11.17 11:56 · odgovor na: Gustl (#2684971)
Odgovori   +    5
...oziroma pri tej debati velja tale briljanten post by NemirniTujec še enkrat prebrati:


"Ne bom pa padel na finte srpokladivarskega podjetniskega sloja na forumu financ, ki ga prav nic ne mika pravna drzava in urejen sistem, kot ga imamo v Angliji ali sosednji Avstriji - njih mika samo rahel premik kazalca v njihov prid, vse ostalo pa naj ostane isto. "

forum.finance.si/?m=...682&single
sopranos sporočil: 11.404
[#2684986] 21.11.17 12:28 · odgovor na: Gustl (#2684965)
Odgovori   +    6
[Gustl]
> [sopranos]
>
> In sedaj mi razlagate naj bom jaz kreten, naj vse plačam, živim naj slabše in vse rezultate mojega dela namenim javnemu sektorju za ušive usluge, njihove nadpovprečne plače in super delovni čas. Hvala lepa za tak nasvet.

Ne, nasvet je, da glih za vsakih 10 EUR se ti pa ne splača telovadit, samo zato "da nadmudriš".

Se sicer strinjam praktično z vsem, kar si napisal.

Velik problem je, da se podjetniki ukvarjajo z optimiranjem davkov (razdeljevanjem) namesto s poslom (ustvarjanjem). Ampak pogosto gredo pri tem predaleč, pravzaprav že v svojo škodo, ta čas in energijo bi lahko drugače uporabili.
Jaz naročnino na Finance plačujem, ker se mi zdi prav. Ker sem se JAZ tako odločil.

Me pa recimo moti plačevanje RTV prispevka. Ker je to davek. In ker so me, ko sem skušal kaj kritičnega napisati, velikokrat cenzurirali. Zakaj bi takim plačeval?

In pe enkrat, če se nekomu da za nekaj 10 evrov prihranka telovaditi, naj to pač počne. Vsak ima svoje veselje. Ampak zaradi takih malih nadmudrivanj nismo nič bolj ali manj pravna država. Ker to so v seštevku mali denarji.

Davkarija bi se morala lotiti velikih sistemov. Pa zlorab, ki si jih privoščijo javni uslužbenci. Ali pa kot je lepo pisalo včeraj ravno v vašem mediju, da ne smeš preverjati delavcev na bolniški, voditi nekih evidenc itd. Zakaj? Ker bi se na ta načinh hitro razkrili goljufi. Za bolne in nemočne mora poskrbeti država. Iz davkov, ki jih plačamo. Ne pa neke lažne solidarnosti, ko se goljufe in resnično bolne prevali na bremena podjetij.
sopranos sporočil: 11.404
[#2684988] 21.11.17 12:34 · odgovor na: Gustl (#2684971)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Glej to: twitter.com/Maxova68...0552655872

Pa ne mi rečt, da je to normalno. To ni davčna optimizacija, tu ni namen plačat manj davkov, tu je namen še pobrati od države, kar ti sicer ne pripada. To je čisto nadmudrivanje.
In kako boš to preverjal? Take zadeve se na dolgi rok razrešijo same od sebe. Se bosta skregala. Bo ona dobila ljubimca, on ljubico ali nekaj tretjega. Država se glede tega ne bi smela prav preveč sekirati. Ker goljufanje v takem obsegu slej kot prej pride na dan.

Ja, mene tudi take zadeve motijo. Ampak a veš, bi me bolj motil, če bi bile zadeve urejene. Bi potem ljudje sami take ljudi prijavljali. Sedaj je pa tako, da zaradi norih davkov velik del prebivalstva nekako solidno živi samo še zaradi dejstva, da malo mutijo. In če ne bi mutili, bi se pokazalo, da so reveži.

Zato mora biti sistem naravnan tako, da ljudi spodbuja, da legalno bogatijo. Ne pa da morajo mutiti. Ker tega da bi ljudje radi imeli boljši standard ne moreš z nobenim zakonom učinkovito uveljaviti. To je scanje proti vetru. Mi se ukvarjamo s tem, kako najti take obleke, da ne bi bili premočeni od scanja. Jaz pa pravim, da nehajmo proti vetru scati.
Gustl sporočil: 13.625
[#2684990] 21.11.17 12:39 · odgovor na: sopranos (#2684988)
Odgovori   +    4
[sopranos]

Zato mora biti sistem naravnan tako, da ljudi spodbuja, da legalno bogatijo. Ne pa da morajo mutiti.
Ja, sej to se strinjam. In se strinjam, da sistem ne štima. In ne govorim o revežih, ki si z mutenjem izboljšajo standard. Logično, da stremijo k temu.

Govorim zgolj o nadmudrivanju zaradi nadmudirvanja. Ti tu tlačiš potem reveže zraven. Jaz pa ne govorim o revežih.
sopranos sporočil: 11.404
[#2684994] 21.11.17 12:45 · odgovor na: Gustl (#2684973)
Odgovori   +    6
[Gustl]
...oziroma pri tej debati velja tale briljanten post by NemirniTujec še enkrat prebrati:


"Ne bom pa padel na finte srpokladivarskega podjetniskega sloja na forumu financ, ki ga prav nic ne mika pravna drzava in urejen sistem, kot ga imamo v Angliji ali sosednji Avstriji - njih mika samo rahel premik kazalca v njihov prid, vse ostalo pa naj ostane isto. "

forum.finance.si/?m=...682&single
Daj no, tudi v Avstriji in Nemčiji mutijo. Tudi v ZDA. Mali morajo povsod mutiti, da preživijo.

To, da je pri nas mutenja več je pač posledica tega, da smo revnejši od teh držav. Da nimamo tako velikih, uspešnih in dobičnonosnih podjetij. Da pač veliko ljudi živi in dela v enem sivem območju.

Podjetja in javni sektor bi morala biti partnerja. Pri nas je pa tako, da je javni sektor višja kasta, zasebni sektor pa nek "črnc" da se ga jeba in izžema do onemoglosti. Malo vprašaj podjetja, ki so imela opravka s to vlado, ki so se z njimi pogajala in skušala nekaj pametnega dogovoriti. Enega za drugim je vlada na suho pojebala. Ne moreš potem graditi nekega zaupanja.

Hkrati pa gledaš kako si lahko firme in posamezniki, ki so politično povezani z oblastjo vse privoščijo. Pa saj folk to vidi. In logično je, da si potem misli, ja če pa lahko ta veliki kradejo, zakaj bi moral biti jaz pošten.

Jaz sem takoj za to, da se zadeve uredijo. Samo daj naj mi omogočijo, da lahko normalno delam. Da me ne bo strah samovolje inšpektorjev, da bom dobil kakovostno storitev v javnem sektorju. Ne pa, da mi najprej uradnik spizni na dopust, nato na bolniško. Nato moram urgirati, da se zadeva predodeli. Nato pa spet čakam kot budala.
sopranos sporočil: 11.404
[#2684996] 21.11.17 12:55 · odgovor na: Gustl (#2684990)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> [sopranos]
>
> Zato mora biti sistem naravnan tako, da ljudi spodbuja, da legalno bogatijo. Ne pa da morajo mutiti.

Ja, sej to se strinjam. In se strinjam, da sistem ne štima. In ne govorim o revežih, ki si z mutenjem izboljšajo standard. Logično, da stremijo k temu.

Govorim zgolj o nadmudrivanju zaradi nadmudirvanja. Ti tu tlačiš potem reveže zraven. Jaz pa ne govorim o revežih.
Če ima veselje in čas, naj to pač počne. Nekdo, ki ima resno firmo in mora res delati nima časa, da se bo s tem ukvarjal. To je težko preprečiti in take ljudi imaš po celem svetu. Tudi v razvitih državah. Tak potem drugeče dobi to nazaj.
Slej kot prej naleti na mino. V urejenem okolju prej, v takem kot je slovensko pa pač kasneje.
anon-318930 sporočil: 308
[#2685002] 21.11.17 13:18 · odgovor na: Gustl (#2684990)
Odgovori   +    2

Govorim zgolj o nadmudrivanju zaradi nadmudirvanja. Ti tu tlačiš potem reveže zraven. Jaz pa ne govorim o revežih.
Biti revež je relativno, kot je rekel prijatelj ko je pri dvajsetih kupil fičota je skakal od veselja, danes pri sestdesetih z dvema hišama, vikendom na morju, poršu v garaži pa nezadovoljen,..
0121Obcin sporočil: 27
[#2685065] 21.11.17 16:16
Odgovori   +    0
Xy, vse to se je dogajalo že leta nazaj, vmes pa se ni nič spremenilo. Imam dva otroka,polnoletna 22 in 19 let.Takrat, ko sta hodila v vrtec, so vsi vedeli za to kar ste zgoraj napisali.Po tolikih letih in digitalizaciji povsod, se zdi da nekaj ne štima...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2685177] 21.11.17 22:46
Odgovori   +    1
A čeprav imajo od tega le manjšo finančno korist, bi Murglova nadnje vseeno poslala finančno policijo, če bi jo le imeli, saj je nesprejemljivo, da premožni svojim otrokom zaradi skrivanja bogatije omogočijo državne štipendije, na ta račun pa brez njih ostanejo otroci iz delavskih družin, ker se ne gredo skrivalnic in ker je njihovo premoženje za evro ali dva previsoko, da bi bili deležni socialnih transferjev.
Vprašanje zdaj, koga bi bili potrebno poslati nad njih in kam jih poslati!?

Morda celo na zdravljenje!?

Strani: 1 2