Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Si Slovenija lahko privošči nižji DDV?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-324893 sporočil: 18
[Glavni forum] Tema: Si Slovenija lahko privošči nižji DDV?
[#2684617] 19.11.17 09:11 · odgovor na: (#2684615)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 19.11.17 09:07
[rename]
Imam obcutek, da ne poznas ddv zakonodaje.
Sicer tudi jaz ne poznam detajlov glede s.p., ampak sem skoraj preprican, da se v ddv vkljucis od trenutka, ko presezes 50k v davcnem obdobju in se potem od takrst dalje obracunavata tako vstopni, kot izstopni ddv.
Za nazaj pa ddv ne obracunas, saj ga tudi nisi zaracunaval strankam.
Vem kaj je vstopni in izstopni ddv. Razumem zadeve.
Podjetje katero je v ddv krogu in prodaja storitve ali izdelke končnemu kupcu mora obračunati ddv. Ali podjetje, s.p., kateri niso davčni zavezanci prejemajo račune z ddv-jem in izdajajo račune brez.

Za DDV prag se šteje 1 leto od današnjega dneva in ne koledarsko leto, velja za bilance, kot mnogi zmotno mislijo.

Želel sem povedati da en s.p., ki nima nič in nobenega zato od bank dobi k/batini, se ukvarja s prodajo končnim kupcem, posluje z zalogami in nato čez noč preskoči v ddv krog, če mu promet ne skoči npr iz 45k na 80k jo bo slabše odnesel kot bi bil pod 50k.
Dokler je v rangu 60k/leto mu ostaja manj in več mora delati. Ali dvigne cene, težko verjetno, ali pa mora več prodati da mu po plačilu ddv-ja ostane enako.

Že tako mora dlje časa scati kri in se ubijati na trgu da pride do finančnih sredstev za zaloge in potem dobi ddv na vrat.

O samih bankah in bančnikih škoda besed. Dokler morajo vse transkacije čez njih jih BK, ker nič ne delajo in denar kaplja. Lahko ravnajo s stankami kakor hočejo, moraš imeti trr.

Kar se tiče davščin so samo in zgolj kraja. Vse ostalo je BS.
Lahko ljudi izisljujejo da plačujejo davke, ker imajo silo na svoji strani.