Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.869
[ogo]
> [najobj]
> P.S.: ker si omenil hitrosti, me zanima, kako bodo električni avtomobili delovali v neprekinjenih kolonah ob selitvah narodov po celi Evropi sredi poletja oziroma me zanima, kako se npr. deset ur bolj stanja kot premikanja s vklopljeno klimo pozna na porabi ... khmm, ali pa da obtičiš s prazno baterijo "in the middle of nowhere" spada v kategorijo "topasenidalopredvideti", čeprav so v zadnjih desetletjih po celi Evropi stoječe kolone pravzaprav najbolj normalen pojav ...
Tako kot hibridi. Odlično.
Bencinar v zastojih povprečna 25 l / 100km. Hibrid 4 l / 100 km.


Jaz računam da klima ne potroši več kot 2 kWh/h. Prej v resnici okrog 1 kWh/h, ker je avto že sprotoma ohlajen.

Skratka, glede na to da ima novi 40 kWh baterijo je to za 20-40 ur klimatiziranja.
... ja, ampak bencinar rabi pet minut, da natanka in gre dalje, štromar pa rabi pet ur, da se sploh pozna, da je začel "tankat" ... khmm, če seveda kje najde kakšno prosto "tankštelo" ...

P.S.: če znanstveniki ne bodo pogruntali nekaj zelo revolucionarnega, bodo zaradi znanih omejitev električni avtomobili ostali "mestni" avtomobili, zaradi problemov s "tankštelami" pa jih ne bo kaj dosti več, kot jih je zdaj ... ja, in politiki bodo seveda še naprej sprejemali svoje resolucije ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2684283

Strani: 1

XKRIM sporočil: 3
... ja, ampak bencinar rabi pet minut, da natanka in gre dalje, štromar pa rabi pet ur, da se sploh pozna, da je začel "tankat" ... khmm, če seveda kje najde kakšno prosto "tankštelo" ...

P.S.: če znanstveniki ne bodo pogruntali nekaj zelo revolucionarnega, bodo zaradi znanih omejitev električni avtomobili ostali "mestni" avtomobili, zaradi problemov s "tankštelami" pa jih ne bo kaj dosti več, kot jih je zdaj ... ja, in politiki bodo seveda še naprej sprejemali svoje resolucije ...
Čim več takih mnenj, bolje bo za nas, ki vemo da se motiš ...

Strani: 1