14 min
S kozmetiko nad vrste
29 min
ZPIZ je določil nove pokojninske osnove 1
37 min
V Slovenijo prek madžarskega AutoWallisa prihajajo kitajski kombiji 1
1 ura
Špekulacija: ali je Ivan Anušić novi Plenković? 1
1 ura
Šola borze, 11. del: Tehnična analiza delnice (2)
1 ura
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
1 ura
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov 1
2 uri
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 2
2 uri
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
2 uri
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
2 uri
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
3 ure
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
3 ure
Slovenski Siemens prejemnik nagrade Feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
3 ure
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
4 ure
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
4 ure
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
4 ure
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi
5 ur
Pomoč ali past na cesti? Na to pri avtovlekah pazite, da ne boste plačali preveč

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[bobek13]

Kaj točno je pa prevagalo pri tebi, da si šel v prostovoljni izgon??? Glede na to, kako razumevajoč si do te mentalitete "malega, delovnega, pridnega" slovenca?

:-)

lpA
Jaz posiljam v filadelfijo tiste tri ali stiri odstotke - ja, dobronamerno. Ker v tem plemenu zrihtarskega komunizma ni mesta zanje.

na kratko; pri meni je prevagala ljubezen. V Sloveniji nisem zivel nic slabse kot v Angliji.

Na dolgo; v zrihtarsko komunajzarskem sistemu sem se odlicno znasel. Morda zato, ker sem odrasel v razmeroma sirotinjskih okoliscinah in nisem imel casa za pripovedke o polpretekli in polprihodnji zgodovini in pravicnosti, pac pa sem se bolj ukvarjal s sluzenjem denarja in bezanjem pred domacim alkoholizmom in nasiljem. Neverjetno, kako se mlademu cloveku razjasnijo prioritete v taki situaciji :-)

Sele bistveno kasneje, ko sem postajal vsako leto bolj debel in nasmejan in kasiral ze skoraj dva jurcka mesecno za kakih 6 do 7 ur efektivnega mesetarjenja dnevno, sem se zacel sprasevat o srpokladivarskih grozodejstvih nase polpreteklosti. Tako kot nasa forumska inteligentsia - ni ga med njimi, ki ne bi imel kakih 200 jurjev kapitala in cez jurja mesecnih prihodkov, ki se pridusa, da v sloveniji se pa res nic ne da, in komunajzerska kamarila zatira ubogo ljudstvo in pridne in podjetne (in zato sem se odlocil, da malo popljuvam na ta njihov svetohlinski karbid). Da se utegnemo pogovarjati o nasem mestu v avstroogrski in v Yugi, pa o naslednikih koljacev te ali one vrste in zadoscenju... oh, pozabljajo kaksen luksuz je tako pamfletanje. S polnim zelodcem in ob toplem radiatorju bentiti cez drzavo in nje preteklost. Res nam je tezko :-)

In tako je prisla ena ljubezen, ki je znala se kaj bistveno vec vrednega, kot mesetariti s solato, polagati ploscice, uvazati kitajsko robo, izvazati subvencionirano oljno ogrscico, in optimizirati davke preko kesa, polovicnega minimalca in pavsalnega espeja, dopolnilne dejavnosti na kmetiji in podobnih stranpoti nasega srpokladivarskega plemenjastva, ki mu ni vredno reci sistem, ker to sistem ni. Znala je nekaj veliko vec vrednega, ni pa imela trohice zrihtarsko plemenske mentalitete.

In potem sem jaz gledal to mojo ljubezen, kako se matra, najprej v ponorelem akademskem javnem sektorju (kjer je kao plac v sloveniji za take ki res veliko znajo), in pol se v plemensko inbreedanem privatnem, z nekimi minimalci, pa volontiranji, pa "srecna si lahko da sploh dobis priloznost" pa tako dalje. Gledal sem, kako ji nepokvarjeni mozgani niso uspeli zaobjeti srpokladivarske logike slovenskega malega podjetnistva "no, punca, pa imas subvencijo od zavoda, al moras bit se par mesecev brezposelna, da nam jo lahko prineses?" Gledal sem vse to jaz, bubreg u loju, kako jo z vsem njenim znanjem in moralnostjo in nacelnostjo vozijo scat raznorazni drugi meni slicni bubregi, in kako ji vseskupaj nazira samozavest, in kako si pocasi misli da je ona prfuknjena in ne sistem.

Jaz pa nikoli nisem pozabil na Krishnamurtijevo modrost: "it is no measure of health to be well adjusted to a sick society!"

In potem sem rekel "dosta! eto devojka enosmerna karta za Englesku, zemljo proletersku, nema vise cedevite, gibanice, in varnosti pod okriljem bratuskinih pravicnih davkov!"

najprej je bilo tezko.

Moja ljubezen zdaj tukaj resnicno cveti in je spostovana gospa, placana temu primerno, in spara za svojo hisko, pa daruje za unicef pa sestavlja knjiznjico complete works of terry pratchet in tako dalje. Se malo, pa bo imela toliko fraj placa v glavi, da jo bodo zacele zanimati krivice polpretekle zgodovine v oddaljeni sloveniji :-)

Jaz, doktorirani mutibaric in mojster za zrihtarsko plemenske zadeve, sem tukaj seveda precej bolj na suhem - ker v tej proletarski angliji se placa delo in dodana vrednost, ne pa mesetarjenje in mutivodenje. Ampak tako je tudi prav i ja to postujem. Ce hocem tukaj kaj zasluziti, moram celo kaj narediti, in ceprav sem se v sloveniji tega principa cisto odvadil, z njim ni nic narobe.

Vidis, jaz nisem na moji zrihtarsko mesetarski strani, jaz sem custveno in moralno predvsem na strani ljudi kot je moja ljubezen - ljudi, ki jih slovenski plemenski prilagojenci odirajo iz vseh strani - najprej nepremicninarski dedici ki so formalno sirotinje, pa vseobsezni pravoverni srpokladivarji pripeti na drzavni proracun, vse do kvaziliberalnih uspesnih ploscicarjev in uvoznikov kitajske plastike, ki so si dobro postlali in so v proracun placali bistveno manj, kot bi v kateri koli zahodni drzavi z ucinkovitim pravnim sistemom, in lagodno psujejo cez (kao socialno) drzavo.

Treba je pa priznati, da bi ureditev slovenije v dobro ljudi kot je moja ljubezen, bilo vsiljeno - ljudje tega nocejo, zahtevajo vztrajanje v zrihtarsko plemenskem druzbenem sistemu. In jaz nisem noben vsiljevalec. Dokler sem bil tam, sem se prilagodil, zdaj ko sem zunaj, ne zahtevam da se oni prilagajajo meni.

Ne bom pa padel na finte srpokladivarskega podjetniskega sloja na forumu financ, ki ga prav nic ne mika pravna drzava in urejen sistem, kot ga imamo v Angliji ali sosednji Avstriji - njih mika samo rahel premik kazalca v njihov prid, vse ostalo pa naj ostane isto. Ce bi jih mikala pravna drzava in delovanje na takem trgu, ga imajo pol ure voznje severno - pa se noro cenovno konkurencni so tam. Pa se kar vztrajajo pri tem povampirjenem klientilisticnem nemogocem domacijskem sistemu... baje da iz ljubezni do domovine, hehe... jaz bi pa rekel, da so krishnamurtijevi bolniki - tako kot jaz sam. Very well adjusted indeed.