Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj vse vam še skriva Franjo Bobinac?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[Glavni forum] Tema: Kaj vse vam še skriva Franjo Bobinac?
[#2683586] 12.11.17 20:22 · odgovor na: sopranos (#2683585)
Odgovori   +    11
[sopranos]
Če se tokrat osredotočim samo na mikro vidik. Moji starši so včasih kupovali samo Gorenjeve izdelke. Sedaj že mešano. Jaz kupujem glede na ceno/kakovost in imam zato samo en Gorenjev aparat. Ko se pogovarjam s prijatelji je podobno. Tako da počasi Gorenje vedno bolj izginja iz zavesti slovenskega potrošnika. Je pač samo še ena znamka, srednje kvalitete, ki se prodaja po nadpovprečni ceni. Kdaj s kakšno akcijo celo pridejo v izbor racionalnih potrošnikov. Večinoma pa ne.
Itak skoraj 90% izvozijo, tako da ta domaca percepcija najbrz niti ni zelo pomembna.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2683586

Strani: 1

Nikec3 sporočil: 1.203
[Glavni forum] Tema: Kaj vse vam še skriva Franjo Bobinac?
[#2683595] 12.11.17 21:03 · odgovor na: Gustl (#2683586)
Odgovori   +    27
Poslovanje je slabo. Bobinac bi moral že zdavnaj leteti.
sopranos sporočil: 11.404
[Glavni forum] Tema: Kaj vse vam še skriva Franjo Bobinac?
[#2683601] 12.11.17 21:27 · odgovor na: Gustl (#2683586)
Odgovori   +    20
[Gustl]
> [sopranos]
> Če se tokrat osredotočim samo na mikro vidik. Moji starši so včasih kupovali samo Gorenjeve izdelke. Sedaj že mešano. Jaz kupujem glede na ceno/kakovost in imam zato samo en Gorenjev aparat. Ko se pogovarjam s prijatelji je podobno. Tako da počasi Gorenje vedno bolj izginja iz zavesti slovenskega potrošnika. Je pač samo še ena znamka, srednje kvalitete, ki se prodaja po nadpovprečni ceni. Kdaj s kakšno akcijo celo pridejo v izbor racionalnih potrošnikov. Večinoma pa ne.

Itak skoraj 90% izvozijo, tako da ta domaca percepcija najbrz niti ni zelo pomembna.
Imaš prav. V tujini je pomembno samo to, da so cenejši od konkurence. Samo na tem področju imaš tudi Beko itd. Ali pa da do kvalitetni in inovativni. Tukaj nimajo šans. Glede na to, da ne ustvarjajo dobička, bodo težko vlagali v razvoj in sledili razvoju. Tako da bo kmalu napočil čas ko niti s šminko ne bodo mogli več skriti, da jih je povozil čas.

Strani: 1