Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

premza sporočil: 4.276
[sopranos]
> [premza]
> Zakaj se graf v članku začne z letom 2007?
> Zakaj ni v analizi tudi manj zanimivih regij (Koroška, Zasavska...)?

Saj si že sam odgovoril na svoje vprašanje. :) So pač nezanimive. Folk razmišlja kako se od tam odseliti, ne kako se tja priseliti.
Ampak tudi tam naj bi cene rasle, kar ni logično, zato me zanimajo podrobnosti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2682525

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[premza]
> [sopranos]
> > [premza]
> > Zakaj se graf v članku začne z letom 2007?
> > Zakaj ni v analizi tudi manj zanimivih regij (Koroška, Zasavska...)?
>
> Saj si že sam odgovoril na svoje vprašanje. :) So pač nezanimive. Folk razmišlja kako se od tam odseliti, ne kako se tja priseliti.

Ampak tudi tam naj bi cene rasle, kar ni logično, zato me zanimajo podrobnosti.
V rast nepremičnin na teh območjih jaz močno dvomim. Slovenija kot celota statistično raste zaradi Ljubljane, Obale, Obljubljane, delov Gorenjske.

Morda to koga zapelje, da kje drugje kupi po visoki ceni. Ampak Koroška, Prekmurje, Zasavje itd. se praznijo. Iz leta v leto je manj ljudi in več praznih stavb.

Se mi pa zdi da je tudi precej tega v Sloveniji, da kdo bo prej pomežiknil. Kot sem že večkrat zapisal obstaja ogromno prodajalcev, ki niso resni prodajalci. Ampak prodajajo v smislu, da če se najde norec, ki bo to plačal, potem super, če pa ne, bomo pa še malo počakali. In se kdaj čaka tudi 10 let. Tisti, ki prodajajo zato, ker morajo oz. ker so si recimo dali rok, da prodajo v pol leta, pa morajo velikokrat spustiti ceno. Kdaj tudi precej.

Da pa so nepremičnine precenjene se najbolje pokaže pri najemninah. Glede na cene nepremičnin, bi morale biti najemnine tudi 2x ali 3x dražje.

Strani: 1