Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[pobalin]
Me pa čudi, da bi samo Energetika delala z Belektronom in samo zadnji dve leti. Kdo pa potem pobira denar za emisijske kupone od TEŠ in podobnih? To mora biti zanimiv posel.
Pravzaprav sem o trgovanju z evropskimi kuponi ETS pisal zelo malo. Imam slabo vest zaradi tega :-(

Mislim pa, da Energetika še zdaleč ni edina, ki ima opravka z ETS pri nas. Pomemben trgovec je HSE, ki trguje s kuponi TEŠ. Tu so še drugi. Moral bi preveriti, a mislim, da gre za tkim. IPPC zavezance (staro ime), torej večje onesnaževalce.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2682493

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[hocevarb]
Pravzaprav sem o trgovanju z evropskimi kuponi ETS pisal zelo malo. Imam slabo vest zaradi tega :-(
Pomirite jo. Ne bi imelo smisla, je dolgočasno. S tem poslom lahko obogati samo en Bandelj. Imate pa zato v Financah veliko pisanja o kripto zadevah, s katerimi lahko obogatimo vsi. Tako je prav.
Mislim pa, da Energetika še zdaleč ni edina, ki ima opravka z ETS pri nas. Pomemben trgovec je HSE, ki trguje s kuponi TEŠ. Tu so še drugi. Moral bi preveriti, a mislim, da gre za tkim. IPPC zavezance (staro ime), torej večje onesnaževalce.
Aha, to je pa zanimivo. Mož je delal pri državni HSE, tam najbrž temeljito ispekao zanat in nabral dobre kontakte, potem pa odšel na svoje in v nekaj letih postal milijonar, ki je bil vreden celo posebne omembe v silno zanimivem Manežerjevem poročanju o najbogatejših deželanih.

Pohvalno, da ne krade pacientov državni HSE. Misterij, kako je svoji mlajši firmi za preprodajo lesa, keramike ipd. v manj kot treh letih promet s cca 1,4 zaposlenca spravil od ničle na 33 MEUR in po čudežu še ni prišel med gazele Moje Dežele, pa si zasluži samo retorično vprašanje. Izključno forumski retoriki primerno je tudi vprašanje, če je kaj v sorodu z nekdanjima političnima funkcionarjema Mirkom in Elidom Bandljem. (those were the days my friend press)

Strani: 1