Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[denac]
A bejž no. V Jugi je bila vsaka malo večja investicija vedno politična odločitev, vedno zadeva politike. Odločali so najvišji. In tako je še danes (2.tir, Magna). Kar spomni se na politične fabrike, ki so propadle (Feni). Novo valjarno na Koroški Beli (Jesenice) je odprl Dolanc (okoli leta 1986). Bil sem zraven, ko je takrat rekel, da se zaveda(mo), da bo valjarna imela izgubo, jeklo bo pa naše!
In dandanes je to velik del odlično delujoče jeklarne, ki so jo neki umni Lojzeki hoteli zapredi rekoč, da je bodočnost v majhnem gospodarstvu.
V zadevi električnega javnega prevoza v Ljubljani so umni politiki ugotovili, da je nafta poceni in bo boljši (cenejši) mestni javni prevoz na nafto. Napajalna postaja je (bil) le izgovor. Stroka je imela drugačne rešitve, tudi glede podvozov (nadvozov), politiki pa glavno besedo. Kardelj je bil pa Ljubljančan.
In v delovanje mestne oblasti se ni kaj preveč vtikal, je imel drugačne, mogoče clo bolj škodljive (ali pa ne?) ideje. Druga stvar pa je, če vse verjameš, kar prebereš v resničnostnih medijih. Res pa je, da so velike investicije, zlasti v infrastrukturo politično požegnane. Saj zato pa imamo politiko, lokalno ali državno. Včasih pač grešijo, kot v primeru tramvaja. Se pa bojim, da kakšne silne stroke za tirni promet v RS nikoli ni bilo in je tudi danes NI.
V razvoj in obnovo tramvaja se po 2. vojni ni prav nič vlagalo. Toliko sem star, da se tega dobro spomnim. Na izgled nov in bolj sodoben voz št.51 je bil le predelan star tramvaj.
Tu imaš pa dokaj prav, sam se tramvajeh ne spomnim, nisem rojen Ljubljančna. vem le to, kar preberem v zgodovinah tramvaja. In v njih ni zaslediti vplivo EK.
Zagreb, Beograd, Sarajevo imajo tramvaj. Zamisli si Zagreb brez tramvaja! Zagreb k sreči ni imel Kardelja.
In vsa ta mesta so bila vsaj 2x večja od Ljubljane....
Naivneži pa padejo na vsak izgovor politikov.
Za ponazoritev, kako so Slovenci zagamani in bolj papeški od papeža. Zajeban folk do amena. Posebno politiki. Kmalu po vojni so vse redovne sestre usmiljenke nagnali iz slovenskih bolnišnic. Beograd jih je sprejel z odprtimi rokami in niso mogel prehvaliti njihove strokovnosti in predanosti.
Pa kaj mene brigajo sestre usmiljenke in njih usoda po vojni, to ni stvar debate. Ko bomo debatirali o usodi uršulink bo pa drugače. Kolikor sem bil pa v bolnišnicah, UKC Lj, UKC Mb, so me civilne srednje in višje švestre ali "bratje" vedno vzorno kvalitetno obravnavale(i), tako da v uršulinkah ne vidim nobene dodane vrednosti. Sicer so pa še vedno zaposlene v UKC, podatki iz prve roke.
Moraš pa biti osebno izjemno prizadet zaradi razno raznih povojnih zunanjih političnih vplivov na tvojo bit, da začenjaštake off-topic teme. Kaj hočemo, enih je samo jamranje, nekateri pa kljub precejšni starosti zremo optimistično v svet.