Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Finski eksperiment z UTD – bo ta tudi za espeje?
[#2681222] 27.10.17 19:24 · odgovor na: (#2681197)
Odgovori   +    13
[kajulci]
Ok, ampak kaj pa potem naredit? Ti ves čas pišeš o tem, kako bi MORALO bit, kako bi se ljudje MORALI obnašat, MORALI razmišljat, skratka, ti si želiš idealni svet v katerem bi se ljudje obnašali tako kot je prav.
Saj se moramo. Ce peljem skozi rdeco, izgubim izpit. Zakaj je to taksna novost?
V tem svetu, ki ga živimo, pa se ljudje ne obnašajo tako, ne razmišljajo tako, ne živijo tako.
Seveda ne, ker jim druzba to omogoca. Ce dolenjski strojani vozijo brez izpita in skozi rdece, jo verjetno odnesejo brez posledic, ker se druzbi ne da vec ukvarjat z njimi (ker se bojimo konflikta, ker so nam v glavo vcepili da je kulturno normalno da se ne drzijo zakonov, ki se jih moramo vsi ostali).

Lej poznam familije kjer sta foter in mat brezposelna, oba mlada, zdrava, otroci ze trije (and counting). Imajo socialno stanovanje v precej dobri soseski, delat jih pa ne zgonijo, ker so dovolj arogantni in vcasih malo nasilni, da se nobeni socialni delavki ne da delat reda, oni pa itak pravijo da imajo doma toliko dela da ni casa za sluzbo (otroci v vrtcu).

Ampak mark my word, v kateri drugi drzavi bi jim enostavno odvzeli podporo in ce v enem mesecu ne bi poskrbela za sluzbo in otroke, bi jim se otroke vzeli.

Torej, draga moja kajulci, druzba se odloci, da tolerira taksno ali drugacno zabusavanje. In to, da si nekdo zeli rezljat kipce za katerih ne dobi nic, namesto da bi za minimalca brisal riti in pral umazne skrete - prezivetje mu pa placa ostala druzba - to NI samoumevno.

Samoumevno je zato, ker smo zadeve ze tako dalec pustili da so cele generacije zrasle na logiki "delal bom tisto kar mi je vsec in kar me veseli". Kurac bos. Delal bos tisto, kar druzba rabi in ti je pripravljena placati, znotraj tega pa se lahko odlocas, kaj te veseli.
A to si pozabil, da smo vsi gor zrasli z ideologijo, da moram delat tisto, kar radi delamo, ne pa gledat samo na denar? Celotni šolski sistem, celotna družba je inštalirana na to. Nam so v šoli cela predavanja državli na to temo. Tko da kaj se pizdiš name :))
E vidis. Tega odstavka niti prebral nisem predem sem ono gor napisal. Zaradi tega sem tudi strahovito pesimisticen glede tega, kaksne pizdarije nam bo prinesel UTD. Ker to je samo nadaljevanje iste permisivne zgodbe. Sedaj smo pri "delam kar me veseli", potem bo pa se "in zato me drzava placa cetudi moje delo ni nobenemu koristno".

In moja projekcija, ce bo to slo naprej je enostavno taksna: ta degeneriranost, ki smo ji prica sedaj se bo z UTD se povecala, in utd bo obenem prenizek (za razvajene riti, ki bi se igrackale in zivele od utd) in previsok (za budget oziroma davke). In vedno vec ljudi bo z gnusom gledalo na razvajencke ki se bodo slepali na utd (ker ravno to je point) in ali se izogibali davkom, ali enostavno nehali delati in delali manj.

In to bo trajalo ravno dovolj casa, ca druzba tako degenerira, da bodo prvi hoteli streljati prve (ker jim ne dajo dovolj denarja za utd) drugi pa prve (ker so lene gnide). In potem se bo streljalo in nisem ziher kdo bo zmagal.

In se to: bogpomagaj otrokom, ki bodo zrasli v druzinah kjer bo usta futral UTD. Dejansko bodo ze rojeni v druzbo kjer se cohas po jajcih in ti drzva zlico nosi v usta. Groza!