Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

descende sporočil: 7
Vsi tisti, ki ste proti dvigu minimalne plače, me zanima kaj počnete v resnici. Moja prva zaposlitev po študiju je bilo moje lastno podjetje, ustvarjeno z lastnimi rokami, po trnovi poti. Danes sem mnenja, da podjetje, ki ne more izplačat minimalne plače naj zamenja vodstvo oziroma bolje da ga ni... To da meni konkurenčna podjetja delavce plačujeo z minimalcem, tudi tiste z višjo izobrazbo je žalostno in totalna sramota za vsakega direktorja,lastnika in kadrovnika (kaj lahko pričakujemo od nekega diplomiranca, ki dela za 600€ cele dneve?). Ko bom sam moral izplačevati minimalca svojim zaposlenim, bom podjetje raje predal nekomu ali ga likvidiral...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2681168

Strani: 1

kixs sporočil: 1.232
Res ne vem zakaj potem ne dvigne minimalca kar na 2000€ neto. Saj ni nobenega problema, kajne? Ce ne sfolgas, pac zapri. Simple ;)
sopranos sporočil: 11.404
[descende]
Vsi tisti, ki ste proti dvigu minimalne plače, me zanima kaj počnete v resnici. Moja prva zaposlitev po študiju je bilo moje lastno podjetje, ustvarjeno z lastnimi rokami, po trnovi poti. Danes sem mnenja, da podjetje, ki ne more izplačat minimalne plače naj zamenja vodstvo oziroma bolje da ga ni... To da meni konkurenčna podjetja delavce plačujeo z minimalcem, tudi tiste z višjo izobrazbo je žalostno in totalna sramota za vsakega direktorja,lastnika in kadrovnika (kaj lahko pričakujemo od nekega diplomiranca, ki dela za 600€ cele dneve?). Ko bom sam moral izplačevati minimalca svojim zaposlenim, bom podjetje raje predal nekomu ali ga likvidiral...
Kakšne to pokaš. Očitno ti niso jasne osnove ekonomije, matematike, človeškega vedenja in še kaj. Ker če bi ti bile, potem verjetno ne bi pisal takih bedarij.

Drugače pa samo za primerjavo. Minimalna plača leta 2008 je bila 590 EUR. Danes je 805 EUR, kar je 36,6% več kot leta 2008. BDP Slovenije je leta 2008 znašal 38,8 milijarde EUR, leta 2016 pa 38,1 milijarde EUR. Torej manj kot leta 2008!!!

Gremo se recimo populizem, pa dajmo minimalno plačo določiti pri 1.500 EUR bruto. Nekako tako kot v Avstriji. A se zavedaš koliko podjetij ne dosega dovolj visoke dodane vrednosti, da bi lahko izplačevalo takšne plače? A si pripravljen na situacijo, ko bi zaradi tega ostalo brez dela 150.000-200.000 ljudi? Misliš da bi se v takem okolju kot je v Sloveniji, lahko generiralo dovolj novih delovnih mest, ki bi zaposlila teh 200.000 brezposlenih ljudi?

Strani: 1