Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[#2680953] 26.10.17 14:03
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: najobj 26.10.2017 14:08
... Za marsikaterega trgovca in trgovko, recimo vsaj za polovico njih, bo vsak dan zaprta nedelja. Kdaj? Čez dve leti? Morda čez pet? Gotovo čez deset. ...

... ja, in čez dvanajst let se bomo v Sloveniji vozili samo še s samovozečimi električnimi avtomobili ...

P.S.: če bi Pero igral loto, bi imel večje šanse, da vsaki teden zadene sedmico, kot pa da se uresniči njegova napoved, če zdaj pozabim na vprašanje, komu kurcu na čast bodo roboti polnili police trgovin, ki bodo zaprte, ker nam bodo droni nosili hrano domov ... aja, še to www.youtube.com/watc...eviAWB0i4Y je fajn pogledat, ko smo glih pri dronih, ki nam bodo nosili hrano domov ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2681063] 26.10.17 22:21 · odgovor na: najobj (#2680953)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 26.10.2017 22:22
[najobj]
... Za marsikaterega trgovca in trgovko, recimo vsaj za polovico njih, bo vsak dan zaprta nedelja. Kdaj? Čez dve leti? Morda čez pet? Gotovo čez deset. ...

... ja, in čez dvanajst let se bomo v Sloveniji vozili samo še s samovozečimi električnimi avtomobili ...

P.S.: če bi Pero igral loto, bi imel večje šanse, da vsaki teden zadene sedmico, kot pa da se uresniči njegova napoved, če zdaj pozabim na vprašanje, komu kurcu na čast bodo roboti polnili police trgovin, ki bodo zaprte, ker nam bodo droni nosili hrano domov ... aja, še to www.youtube.com/watc...eviAWB0i4Y je fajn pogledat, ko smo glih pri dronih, ki nam bodo nosili hrano domov ...
Obstaja razlog, zakaj vse drzave mocno omejujejo ta hec z droni. Zato ker tole lahko cloveka ubije, in to na tak zelo bolec nacin, ce ima smolo (sem se spomnil na opozorilo na eni elektro omarici - "Warning, this will kill you and it will hurt whole time you will be dying") In zakaj bi dostavljal z dronom, ce so baje samovozeci elektricni avtomobili samo kaksno leto ali dve stran...
rx170 sporočil: 6.393
[#2681069] 26.10.17 23:12 · odgovor na: bc123a (#2681063)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [najobj]
> ... Za marsikaterega trgovca in trgovko, recimo vsaj za polovico njih, bo vsak dan zaprta nedelja. Kdaj? Čez dve leti? Morda čez pet? Gotovo čez deset. ...
>
> ... ja, in čez dvanajst let se bomo v Sloveniji vozili samo še s samovozečimi električnimi avtomobili ...
>
> P.S.: če bi Pero igral loto, bi imel večje šanse, da vsaki teden zadene sedmico, kot pa da se uresniči njegova napoved, če zdaj pozabim na vprašanje, komu kurcu na čast bodo roboti polnili police trgovin, ki bodo zaprte, ker nam bodo droni nosili hrano domov ... aja, še to www.youtube.com/watc...eviAWB0i4Y je fajn pogledat, ko smo glih pri dronih, ki nam bodo nosili hrano domov ...

Obstaja razlog, zakaj vse drzave mocno omejujejo ta hec z droni. Zato ker tole lahko cloveka ubije, in to na tak zelo bolec nacin, ce ima smolo (sem se spomnil na opozorilo na eni elektro omarici - "Warning, this will kill you and it will hurt whole time you will be dying") In zakaj bi dostavljal z dronom, ce so baje samovozeci elektricni avtomobili samo kaksno leto ali dve stran...
Spomnimo.

www.youtube.com/watc...isIf5LxPxw
najobj sporočil: 31.870
[#2681130] 27.10.17 12:03 · odgovor na: bc123a (#2681063)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [najobj]
> ... Za marsikaterega trgovca in trgovko, recimo vsaj za polovico njih, bo vsak dan zaprta nedelja. Kdaj? Čez dve leti? Morda čez pet? Gotovo čez deset. ...
>
> ... ja, in čez dvanajst let se bomo v Sloveniji vozili samo še s samovozečimi električnimi avtomobili ...
>
> P.S.: če bi Pero igral loto, bi imel večje šanse, da vsaki teden zadene sedmico, kot pa da se uresniči njegova napoved, če zdaj pozabim na vprašanje, komu kurcu na čast bodo roboti polnili police trgovin, ki bodo zaprte, ker nam bodo droni nosili hrano domov ... aja, še to www.youtube.com/watc...eviAWB0i4Y je fajn pogledat, ko smo glih pri dronih, ki nam bodo nosili hrano domov ...
Obstaja razlog, zakaj vse drzave mocno omejujejo ta hec z droni. Zato ker tole lahko cloveka ubije, in to na tak zelo bolec nacin, ce ima smolo (sem se spomnil na opozorilo na eni elektro omarici - "Warning, this will kill you and it will hurt whole time you will be dying") In zakaj bi dostavljal z dronom, ce so baje samovozeci elektricni avtomobili samo kaksno leto ali dve stran...
... ja, s tem da si pred zaradi preveč neznank v prometu zmedenimi samovozečimi električnim avtomobili na varnem vsaj na domačem vrtu, pred droni pa niti tam ne ...

P.S.: Perota povsem razumem, ker če bi jaz toliko časa preživel med sanjači na Financah, bi verjetno tudi sam začel podobne članke pisat ...
peterfrankl sporočil: 434
[#2681155] 27.10.17 14:17 · odgovor na: najobj (#2681130)
Odgovori   +    1
Dragi moj,
bomo videli. Si si pred dvajsetimi leti predstavljal, da se bova midva brala in si dopisovala tako, kot si zdaj? Si si leta 1984, ko sem jaz bil v vojski, ti pa si morda kako leto starejši (ne vem), predstavljal, da bo leta 1992 Slovenija neodvisna država? Najtežje je napovedovati, še posebej prihodnost :-) In včasih lahko realnost prekaša še tako pestro fantazijo.
Skratka - jaz domnevam, da bo v trgovini čez čas zaposlenih bistveno manj ljudi kot danes in da bodo ti delali nekaj povsem drugega, morda celo v trgovini, a tega, kar delajo zdaj, verjetno ne. Ne domišljam pa si, da se bodo moja predvidevanja potrdila na vsak način. Skepsa, tudi in predvsem do sebe, je pomembna, in hvala, ker jo s svojimi pripombami spodbujaš :-)
Lep vikend.
Pero
najobj sporočil: 31.870
[#2681167] 27.10.17 15:15 · odgovor na: peterfrankl (#2681155)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 27.10.2017 15:17
[peterfrankl]
Dragi moj,
bomo videli.
Si si pred dvajsetimi leti predstavljal, da se bova midva brala in si dopisovala tako, kot si zdaj? Si si leta 1984, ko sem jaz bil v vojski, ti pa si morda kako leto starejši (ne vem), predstavljal, da bo leta 1992 Slovenija neodvisna država? Najtežje je napovedovati, še posebej prihodnost :-) In včasih lahko realnost prekaša še tako pestro fantazijo.
Skratka - jaz domnevam, da bo v trgovini čez čas zaposlenih bistveno manj ljudi kot danes in da bodo ti delali nekaj povsem drugega, morda celo v trgovini, a tega, kar delajo zdaj, verjetno ne. Ne domišljam pa si, da se bodo moja predvidevanja potrdila na vsak način. Skepsa, tudi in predvsem do sebe, je pomembna, in hvala, ker jo s svojimi pripombami spodbujaš :-)
Lep vikend.
Pero
... eh, o trgovinah sem te s tistimi roboti in policami bolj zbodel, kot pa da bi ti oporekal, češ da se trgovine ne bodo spremenile ... no, definitivno pa si ne predstavljam, da bodo droni kdaj letali naokoli, kot zdaj z nakupovalnimi vozički okoli letajo kupci, kaj šele da bi si predstavljal, da bodo avtomobili kdaj tako "pametni", da bodo znali sprocesirat in odreagirat na vse različne situacije v prometu, ki jih noben ne more sprogramirat, ker jih vnaprej - kot sam praviš - noben ne more predvidet ... khmm, celo če zdaj pozabim na napoved, da bodo vsi avtomobili na elektriko, elektriko pa bomo pridobivali na sonce in veter, ker je vse drugo preveč umazano ... aja, pa lep vikend tudi tebi ...

Strani: 1