Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[abohte]
> [sopranos]
> > [MaliPolde]
> > Izgleda, da bi trgovine v nedeljo rada zaprla kar trgovina sama. Izpad prodaje seveda ne bo 8%, prej 2% do 3%, torej zgolj pacienti, ki jim nedeljski šoping pomeni pobeg. Ker veliki trgovci vedno teže najdejo ljudi za mizerno plačilo, si tako strošek delavca zagotovo zmanjšajo za več kot 3%. Vsekakor bolje kot novemu kadru ponuditi večje plačilo. Dobavitelje lahko nateguješ dlje kot zaposlenega. Najbolje, da je zaposlenih čim manj.
>
> Ja lej, če niso pripravljeni plačati naj pa zaprejo. Nihče jih ne sili, da so odprti v nedeljo. Res nihče. Ne vem zakaj bi se v to vtikala država?
>

Iz istega razloga, iz katerega država delodajalce sili, da za nedeljsko delo plačujejo dodatek. Zakaj pa bi za nedeljsko delo plačevali dodatek, če je nedelja dan kot vsi ostali?

> Plačilo je pa velikrat povezano tudi s tem, kako odprt je vstop v nek poklic. V trgovino je vstop odprt, zato so cene nizke. Recimo odvetniki se trudijo zelo omejiti in otežkočiti vstop v svoj ceh, zato imajo visoke cene. Simpl.

Ti se še nisi prav dosti ukvarjal z vstopnimi ovirami, anede?
So tudi druge, na strani kapitala. Ampak jaz sem se tukaj osredotočil na zaposlene.

Povej zakaj moja trditev ne drži.