Strani: 1

anon-48899 sporočil: 1.153
[#2681074] 27.10.17 06:02
Odgovori   +    3
In razmisljanje domacinov iz ulice
yle.fi/uutiset/osast...ds/9884738
bc123a sporočil: 48.253
[#2681086] 27.10.17 07:55
Odgovori   +    7
Marin, ki živi v mestu Vaasa na zahodu Finske, se je v prvih šestih mesecih prejemanja UTD zaposlila na zavodu za preprečevanje odvisnosti in zlorabe drog,
torej drzavna sluzbica.
Preizkusil je več idej in se odločil: »Izdeloval bom šamanske bobne in organiziral 'naravne koncerte' v finskih parkih.
Ampak bo imel moznost kasirati za te svoje izdelke/storitve?
Tako se dozdeva, da se utegne eksperiment preleviti v spremembo zdajšnjega social­nega sistema in morda pomeni prelomnico za začetek nove, drugačne družbene ureditve.
Tako je - socializem skozi zadnja vrata.
bc123a sporočil: 48.253
[#2681132] 27.10.17 12:09 · odgovor na: (#2681115)
Odgovori   +    19
[kajulci]
Tvoj cinizem je sicer na mestu. Vendar pa nezaposljivost je dolgoročen problem, ki ga bo nekako treba začeti reševati. Večina služb danes je itak mešanje megle za velike ali male denarje. Obstaja pa še en faktor, ki ga omenjajo v članku: ljudje se bojijo izgube denarja, to je eden najmočnejših strahov v sodobni družbi. In ta strah ljudi hromi do točke, ko si ne zmorejo iskat nove službe, če pa jim je služba ponujena, pa jih začne hromit strah, kaj bo če bo če bodo službo zgubili in tako čez noč ostali brez denarja. Hočem rečt, da stvar ni črno bela. Kar se tiče državnih službic - vedno več bo moralo bit tega, če nočemo mase ljudi na socialni podpori. Podjetja so vedno bolj optimizirana, beri: vedno manj zaposlenih potrebujejo. Lahko pa rečemo kurc, pa imejmo maso nezaposlenih in revnih. Ne pravim da navijam za UTD, pravim pa, da ta stvar ni za vreč stran brez razmisleka.
To so dolgorocno upraviceni strahovi. Kratkorocno pa imamo predvsem armado ljudi, ki so ji dela, ki jih je cel kup, pod castjo. In to je predvsem problem zahodnih druzb.

Ker nekdaj je veljalo, da bo prost dostop do izobrazevanja, ki ga na zahodu uziva velika vecina ljudi, resil problem funkcionalno nepismenih bimbotov, ki v moderni druzbi ne morejo najti nobene zaposlitve.

In se je to zgodilo? Ni se. Kaj je problem ameriskih crncev recimo? To, da enostavno ne izkoristijo priloznosti, ki jih imajo. Da so vzgojeni z logiko, da je kul zreti drogo, fukati pri 13tih (brez zascite, kondomi so za pussije) in rzbijati avte pri 18tih. Medtem so (dobro vzgojeni) froci vzgojeni z idejo da je kul biti uspesen, in zato so uspesni tudi pozneje.

Preberi prosim tole, big eye opener:

www.bloomberg.com/vi...l-vouchers

Na koncu je en italic tekst, ki je zelo pomemben:
pbs.twimg.com/media/...AA_Hmk.jpg

No, in sedaj smo v situaciji, ko imamo kao ful brezposelnih, primanjkuje pa delovne sile za enostavna opravila. Zakaj? Ker je velik delez populacije vrgel stran moznost izobrazevanja, ki ga je za velike denarje organizirala drzava. Zato mi ne prosim jamrat, matr vola, polpismen folk moje starosti ali pa mlajsi so si SAMI KRIVI. Se razumemo? VSI smo imeli moznost hoditi v solo, vsi smo imeli moznost poslusati in se uciti. Eni pa se pac niso. Ker je bilo lepse ziveti tako kot mladi crnci v ZDA. Posledice podobne.

Ce recimo damo UTD v "visini minimalnih stroskov zivljenja" to pomeni da bo vecji od minimaalca.

Kar pomeni da bo se manj ljudi hotelo delati. Kar pomeni da bodo davki morali biti se visji, da bodo nafutrali one, ki bodo hoteli ziveti od UTD.

Mislim, sploh ne razumem, kako se lahko o tem resno pogovarjamo.
crt sporočil: 27.122
[#2681143] 27.10.17 13:04 · odgovor na: bc123a (#2681132)
Odgovori   +    2
Survey research conducted by economists Lawrence Katz of Harvard University and Alan Krueger at Princeton University shows that from 2005 to 2015, the proportion of Americans workers engaged in what they refer to as “alternative work” jumped from 10.7% to 15.8%.

ne zgleda revolucionarno, ampak pazi zdaj...

“We find that 94% of net job growth in the past decade was in the alternative work category,” said Krueger.

qz.com/851066/almost...temporary/
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2681144] 27.10.17 13:06 · odgovor na: bc123a (#2681132)
Odgovori   +    15
Nesposobni politiki hocejo imeti oblast, ne zmorejo pa zagotoviti dovolj sluzbic. Zato bi podkupili mladino s tujim denarjem. Ni treba delat. Jasno, vam je pod castjo delati za denar, delo zali vase dostojanstvo. Volite nas, pa boste imeli denar brez dela. Psihopati na oblasti, ki preprecujejo sposobnim odlocati. Fuj denar. Kdor ga zasluzi je baraba, treba ga mu je vzeti in dati ljudem z dostojanstvom. UTD je zadnji zebelj v krsto zdrave druzbe. Po slovensko: brez muje se se cevelj ne obuje, kdor ne dela naj ne je. Ane kako se to primitivno slisi. Neoliberalisticno, desnicarsko, fasistoidno?
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2681166] 27.10.17 15:11
Odgovori   +    10
Sem šel čez komentarje in edino kajulci mi pije vodo, nekako izhaja iz razmišljanja.
Torej, kaj je UTD? Nič novega, jaz se spomnim, da so ga poznali že Rimljani, lahko celo, da je pred njimi že kdo drug pogruntal zadevo, ne vem. Od takrat je znan pregovor kruha in iger, sedaj se temu lepše reče UTD.
Kako jaz vidim UTD, kar se tiče Slovenije. Rzumem ga kot hitro rešen problem, kar se tiče neplačevanja zaposlenih, socialnih transferjev, minimalnega plačila in lažjega menjavanja zaposlitve. V bistvu vse, kar si želijo delodajalci, razen prve točke.
Torej, ad.1: vsak delodajalec bi si samo 1x privoščil nateg zaposlenega, potem je oplel. Nihče, nikdar ne bi več delal pri njem. Zadeva rešena. Ad.2: UTD bi bil edini socialni transfer, sem pa tja bi se še našle zadeve, za posebne skupine ljudi (npr. za take, ki potrebujejo nego). Mislim, da bi bila masa socialnih transferjev v tem primeru celo nižja od sedanje. Ad.3: problem minimalne plače, zaradi katerega delodajalci stokajo do onemoglosti, bi bil v trenutku rešen. Zadevo lahko črtajo iz zakona. Bi bilo pa zanimivo, kako bi delodajalci z odprtimi usti zijali, ko nihče več ne bi hotel delati za sedanjega minimalca. Ljudje bi se znebili strahu pred izgubo še tako nedostojne plačane službe. Ad.4: Isto, kot pod tretjo točko, trg dela je lahko liberalen do amena, kar si zelo želijo delodajalci. Samo kaj, ko bi spet zijali z odprtimi usti, ko bi zaposleni na hitro rekel nasvidenje. Takrat bi se delodajalci šele začeli zavedati, kaj pomeni imeti lojalnega zaposlenega, ki rad hodi v službo in da nekaj od sebe.
Je pa zanimivo, da si politika in delodajalci niti ne želijo srečnih in uspešnih zaposlenih (vsaj v prevelikem procentu ne), ker zadovoljni ljudje se ne bojijo in ne požrejo vsega gnoja in je z njimi težje manipulirat. Skratka, pri odločevalcih je splošna blaginja nezaželena.
Seveda je namen UTD-ja odvisen od cifre.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2681169] 27.10.17 15:21 · odgovor na: anon-48899 (#2681074)
Odgovori   +    7
[tes]
In razmisljanje domacinov iz ulice
yle.fi/uutiset/osast...ds/9884738
"I don't want to go to work. I have never sent in a job application for a position and the employment office has never steered me towards a job I could apply for, probably because I don't have training," he tells the tabloid.

V tem je glavni problem tega UTDja. Ljudi bo mentalno pohabil, (še mnogo tistih, ki zdaj morda še niso.)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2681173] 27.10.17 15:33 · odgovor na: (#2681115)
Odgovori   +    2
[kajulci]
Tvoj cinizem je sicer na mestu. Vendar pa nezaposljivost je dolgoročen problem, ki ga bo nekako treba začeti reševati. Večina služb danes je itak mešanje megle za velike ali male denarje. Obstaja pa še en faktor, ki ga omenjajo v članku: ljudje se bojijo izgube denarja, to je eden najmočnejših strahov v sodobni družbi. In ta strah ljudi hromi do točke, ko si ne zmorejo iskat nove službe, če pa jim je služba ponujena, pa jih začne hromit strah, kaj bo če bo če bodo službo zgubili in tako čez noč ostali brez denarja. Hočem rečt, da stvar ni črno bela. Kar se tiče državnih službic - vedno več bo moralo bit tega, če nočemo mase ljudi na socialni podpori. Podjetja so vedno bolj optimizirana, beri: vedno manj zaposlenih potrebujejo. Lahko pa rečemo kurc, pa imejmo maso nezaposlenih in revnih. Ne pravim da navijam za UTD, pravim pa, da ta stvar ni za vreč stran brez razmisleka.
Pred industrijsko revolucijo so se tudi zelo bali tega pojava, navsezadnje so v 19 stoletju uničevali tekstilne stroje (ludizem). Narava zaposlitev se spreminja, lahko sicer takšnim zaposlitvam rečeš tudi bullshit jobs, pa vendar ni nujno da so državno orkestrirane (razen mogoče v SLO in podobnih obskurnih okoljih, ker drugače ne bi preživele)
Gustl sporočil: 13.625
[#2681185] 27.10.17 16:18 · odgovor na: anon-106712 (#2681166)
Odgovori   +    12
[Smudlek]
Sem šel čez komentarje in edino kajulci mi pije vodo, nekako izhaja iz razmišljanja.
Torej, kaj je UTD? Nič novega, jaz se spomnim, da so ga poznali že Rimljani, lahko celo, da je pred njimi že kdo drug pogruntal zadevo, ne vem. Od takrat je znan pregovor kruha in iger, sedaj se temu lepše reče UTD.
Rimljani so to financirali z molzenjem kolonij in osvajanjem in ropanjem novih ozemelj. Vsakič, ko so ladje z žitom iz Egipta zamujale v Ostijo, so bili v Rimu nemiri.

Zdej, ne bi sploh rad debatiral o UTD, ampak samo dodal bi, da mi sicer imamo v Kopru luko, ampak ne vem, od kod naj bi zastonj roba notri prihajala :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2681187] 27.10.17 16:27 · odgovor na: anon-204390 (#2681169)
Odgovori   +    4
[vickibedi]
> [tes]
> In razmisljanje domacinov iz ulice
> yle.fi/uutiset/osast...ds/9884738

"I don't want to go to work. I have never sent in a job application for a position and the employment office has never steered me towards a job I could apply for, probably because I don't have training," he tells the tabloid.

V tem je glavni problem tega UTDja. Ljudi bo mentalno pohabil, (še mnogo tistih, ki zdaj morda še niso.)
Exactly. Ti ljudje so problem. In problem UTDja je, da bo generiral vec teh, ne manj.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2681188] 27.10.17 16:29 · odgovor na: Gustl (#2681185)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: FIN-454644 27.10.2017 16:31
Pa v Jugi smo bili tudi vsi zaposleni, vsi imeli place, pa ni se bilo treba pretegnt na sihtu. Tapridni so popoldne zidali hise in vikende. Zakaj je bilo tako? Ker je Tito nazical dovolj denarja. So rekli: Tito je krao a je i nama dao. In so rekli, da je krmilil med Rusi in Ameri: dal je zmigovec levo in peljal desno. Tako ti to ide. Ce hoces razdeliti, moras imeti. Od kod, je pa druga zgodba. Ko je Tito sel na drugi svet, se je pokazal en haufn pufov in bankrot. Delili smo tudi tisto, cesar nismo imeli?
bc123a sporočil: 48.253
[#2681192] 27.10.17 16:47 · odgovor na: (#2681160)
Odgovori   +    8
[kajulci]
>No, in sedaj smo v situaciji, ko imamo kao ful brezposelnih, primanjkuje pa delovne sile za enostavna opravila. Zakaj? Ker je velik delez populacije vrgel stran moznost izobrazevanja, ki ga je za velike denarje organizirala drzava.

Tale tvoja trditev je v kontradikciji s samo sabo. Če primanjkuje delovne sile za enostavna opravila, potem bi imeli s temi opravili še večji problem, v kolikor velik delež populacije NE BI vrgel stran možnost izobraževanja. kajti bolj izobraženi bi ŠE MANJ hoteli opravljati enostavna opravila. V bistvu je zastonj šolanje povzročilo večji manjko delovne sile in ne obratno.
To ne drzi. Protestiral sem, da imamo obenem brezposelne, in prazna delovna mesta. To pomeni da alokacija resursov ne deluje, kar je tocno poanta tistega clanka, na katerega sem dal link. Torej, ce se omejimo na ZDA: mlad crnski mulo in njegova mat samohranilka lepo vidita, da kaksna je pot do dobrega lajfa, ampak bo vseeno sel razbijat avte, uzivat drogo in porivat sosedo 13letno crnko, da bosta pri 15tih imela nezakonskega otroka.
(nadaljevanje nizje)
Drži. Ampak kaj bi pa koristilo, v kolikor pa BI hodili v šolo? Imeli bi še več šolanih brezposelnih in trajno nezaposljivih. Zdaj, lahko ugovarjaš, da to zato, ker vsi rinejo na družboslovne fakse. Inženirjev pa primanjkuje. Ampak inženirjev zato primanjkuje, ker jih malo študira. Če bi se vsa solata iz družboslovja preselila na inženirstvo, bi imeli pa hud višek tam. Poleg tega večina folka ni sposobna inženir
Vidis, tu pa nastane razlika. Vec inzenirjev oziroma ljudi v neposredno produktivnih poklicih bi pomenila hitrejsi napredek. A je treba razlagat, da v sloveniji gospodarsko rast kurijo zaposleni v izvoznih firmah in ne obsezen aparat na "direktoratu za enake moznosti" ali "uradu za knjigo"?

Ti pravis da bi potem imeli vec brezposelnih inzenirjev? No podjetje s katerim sodelujem planira vsako leto zaposliti kup inzenirjev zaradi novih tehnologij, ki prihajajo. In jih seveda ne bodo, ker inzenirjev s temi znanji v sloveniji diplomira premalo. In to pomeni da podjetja ne morejo izkoristiti potenciala rasti ko bi jo lahko, zato nam BDP raste v glavnem zaradi premetavanja ceglov na kredit in ostalega zero-sum mesetarjenja. POtem gre pa vse v pickumaterino, ko baloni pocijo.
skega študija, razen če bi fajn spustili standarde. Ampak standarde lahko spuščamo brez škode na družboslovju, na naravoslovju pa bi to pomenilo velike težave. Ergo,
Tisto kar je fascinantno je, da so ljudje prepricani, da so neke blazne genetske razlike v IQju in sposobnostmi. To sploh ne drzi, v moderni druzbi je bistveno pomembnejsa vzgoja in trud, zato tudi korelacija med uspehom starsev in otrok. Ker dobijo dobre navade v dobrem okolju. In se - ti domnevas da gredo na inzenirske studije najboljsi. To sploh ni res. Dejansko je ravno to problem - koliko potenciala za rast je zapravljenega ker gredo ljudje, ki bi bili sposobni za tehnicno delo, na druzboslovje.

Ti si predstavljaš, da ljudje na socialnih, utdju, nočejo delat. Ampak tu se motiš. Ti ljudje samo ne sprejmejo redne, nizko plačane službe. Ves čas pa nekaj posličarijo, poskušajo bit kreativni, nekaj se turijo tu in nekaj tam, nekaj zaslužijo tu nekaj tam. Redki so tisti, ki ležijo doma, ti so predvsem bolani, depresija and co. Ljudje predvsem nočejo delat zaradi premalega plačila preprostih služb. Ker jim ne omogoča standarda, ki si ga želijo. Zato je bolje utd in še nekaj zraven zaslužit i
A res? Morda je pa bolje nagnat jih delati stvari, ki so koristne za vse skupaj? Recimo, nadebudna "umetnica" doma dela kipce ki jih nihce ne kupi in rise risbice ki jih noben noce. Lahko bi skrbela za ostarele v domou za ostarele. Ali pa svasala auspuhe pri Akrapovicu!

Kaj bomo mi naredili? Dali ji bomo UTD da bo lahko se naprej "poslicarila", za ostarele pa bo poskrbelo nekaj tistih, ki so to pripravljeni delati? Se huje, bodo morali otroci iz produktivnih sluzb zmanjsati svoj obseg dela, da bodo skrbeli za ostarele starse, da bo ena "umetnica" se vedno lahko poslicarila?

Pa daj bodi no resna! Saj si krasno ilustrirala zakaj mora UTD off the table, takoj!

Ravno to je, ljudi smo razvadili v bozjo mater in sedaj se nam to mascuje tako, da nocejo delati in bi vsi nekaj po malem u izi poslicarili, ceprav ne zasluzijo nic? Ker je njim VSEC nekaj in bi tisto delali, tudi ce se s tistim nic ne zasluzi?!?
Zato, ker je to resen problem. Lahko se o tem tudi ne pogovarjamo, ampak ta probem bo še vedno resen. In če ga bomo pometali pod preprogo, bo še bolj resen, kot je značilnost vseh po preprogo pometenih problemov. Ker osnovni problem, iz katerega izvirajo vsi ostali problemi, je manjko služb.
Manjko sluzb je marksisticno gledanje na problem. Jaz vidim predvsem kup dela, ki ga morajo delati ljudje, ki so sposobni za kaj drugega, including me. In ta kuga se se siri zaradi komunisticne mentalitete, da noben ne sme biti gospod. Recimo, ljudje so cist srecni ce slisijo da nek zdravnik ali odvetnik ali whatever sam puca za sabo in tipka. Namesto da bi bedaki sprevideli, da njegove delovne ure gredo v nizkoproduktivno delo, zaradi cesa je cela druzba na slabsem.
Če bo še več ljudi študiralo, bo še večja konkurenca med iskalci zaposlitve, bo še več zavrnjenih na razgovorih,
Res? Lej, lahko ti dam kontakt, ne enega, ne dva, deset, za firme ki rabijo inzenirje. Ki jih ni.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2681212] 27.10.17 18:29 · odgovor na: (#2681194)
Odgovori   +    0
[kajulci]
>Pred industrijsko revolucijo so se tudi zelo bali tega pojava,

Takrat so se ga bali, zdaj ga pa imamo.
Poglej kaj se dogaja, proizvodnja ne more preživet, trgovina ne more preživet, kam naj pa zaposlimo ves ta folk? Vsi optimizirajo da si znižajo stroške, optimizacija pa VEDNO pomeni manj in še manj zaposlenih. Ponavljam, ne gre za strah, zdaj to imamo.
Japaja, nezaposlenost pada..v državah razvitega kapitalizma pa je sploh že nevarno nizko. Celo SLO v teh časih je na trgu koristne delovne sile suša na strani ponudbe.
bc123a sporočil: 48.253
[#2681222] 27.10.17 19:24 · odgovor na: (#2681197)
Odgovori   +    13
[kajulci]
Ok, ampak kaj pa potem naredit? Ti ves čas pišeš o tem, kako bi MORALO bit, kako bi se ljudje MORALI obnašat, MORALI razmišljat, skratka, ti si želiš idealni svet v katerem bi se ljudje obnašali tako kot je prav.
Saj se moramo. Ce peljem skozi rdeco, izgubim izpit. Zakaj je to taksna novost?
V tem svetu, ki ga živimo, pa se ljudje ne obnašajo tako, ne razmišljajo tako, ne živijo tako.
Seveda ne, ker jim druzba to omogoca. Ce dolenjski strojani vozijo brez izpita in skozi rdece, jo verjetno odnesejo brez posledic, ker se druzbi ne da vec ukvarjat z njimi (ker se bojimo konflikta, ker so nam v glavo vcepili da je kulturno normalno da se ne drzijo zakonov, ki se jih moramo vsi ostali).

Lej poznam familije kjer sta foter in mat brezposelna, oba mlada, zdrava, otroci ze trije (and counting). Imajo socialno stanovanje v precej dobri soseski, delat jih pa ne zgonijo, ker so dovolj arogantni in vcasih malo nasilni, da se nobeni socialni delavki ne da delat reda, oni pa itak pravijo da imajo doma toliko dela da ni casa za sluzbo (otroci v vrtcu).

Ampak mark my word, v kateri drugi drzavi bi jim enostavno odvzeli podporo in ce v enem mesecu ne bi poskrbela za sluzbo in otroke, bi jim se otroke vzeli.

Torej, draga moja kajulci, druzba se odloci, da tolerira taksno ali drugacno zabusavanje. In to, da si nekdo zeli rezljat kipce za katerih ne dobi nic, namesto da bi za minimalca brisal riti in pral umazne skrete - prezivetje mu pa placa ostala druzba - to NI samoumevno.

Samoumevno je zato, ker smo zadeve ze tako dalec pustili da so cele generacije zrasle na logiki "delal bom tisto kar mi je vsec in kar me veseli". Kurac bos. Delal bos tisto, kar druzba rabi in ti je pripravljena placati, znotraj tega pa se lahko odlocas, kaj te veseli.
A to si pozabil, da smo vsi gor zrasli z ideologijo, da moram delat tisto, kar radi delamo, ne pa gledat samo na denar? Celotni šolski sistem, celotna družba je inštalirana na to. Nam so v šoli cela predavanja državli na to temo. Tko da kaj se pizdiš name :))
E vidis. Tega odstavka niti prebral nisem predem sem ono gor napisal. Zaradi tega sem tudi strahovito pesimisticen glede tega, kaksne pizdarije nam bo prinesel UTD. Ker to je samo nadaljevanje iste permisivne zgodbe. Sedaj smo pri "delam kar me veseli", potem bo pa se "in zato me drzava placa cetudi moje delo ni nobenemu koristno".

In moja projekcija, ce bo to slo naprej je enostavno taksna: ta degeneriranost, ki smo ji prica sedaj se bo z UTD se povecala, in utd bo obenem prenizek (za razvajene riti, ki bi se igrackale in zivele od utd) in previsok (za budget oziroma davke). In vedno vec ljudi bo z gnusom gledalo na razvajencke ki se bodo slepali na utd (ker ravno to je point) in ali se izogibali davkom, ali enostavno nehali delati in delali manj.

In to bo trajalo ravno dovolj casa, ca druzba tako degenerira, da bodo prvi hoteli streljati prve (ker jim ne dajo dovolj denarja za utd) drugi pa prve (ker so lene gnide). In potem se bo streljalo in nisem ziher kdo bo zmagal.

In se to: bogpomagaj otrokom, ki bodo zrasli v druzinah kjer bo usta futral UTD. Dejansko bodo ze rojeni v druzbo kjer se cohas po jajcih in ti drzva zlico nosi v usta. Groza!
bc123a sporočil: 48.253
[#2681223] 27.10.17 19:28 · odgovor na: (#2681198)
Odgovori   +    6
[kajulci]
Aja še to, jaz ne mislim, da gredo lahko na naravoslovje samo inteligentni. Gredo pa lahko na naravoslovje samo tisti, ki so SPOSOBNI veliko časa namenit študiju. In ta sposobnost je tista, ki mnogo ljudi ovira. Ti ne veš, kako to zgleda, ko se otroci zafrustrirajo, ker nekaj ne razumejo. In pri naravoslovju je to precej razširjen pojav. In ta frustracija ni rešljiva na način, "ne bit len pa se pejt učit". To so tiste vrste frustracije, ki ljudi DOBESEDNO onemogočijo, da bi se učili/študirali.
To lahhko resijo dobri ucitelji. In ja, komot se strinjam, da je (javni) solski sistem v veliko zahodnih drzavah totalna jeba, za rasfukat in naredit iz nule.

Ampak: clanek ki sem ga linkal pravi tako: tudi ce ljudem drzava placa (voucherji) vstop v dobre kvalitetne sole, tega ljudje ne cenijo in na koncu ostanejo isti bebci kot prej.

In nenazadnje. Ne ti meni tralala, kaj mislis da sem se jaz ze rodil z diplomo ali kaj? Saj smo vsi sli skozi solo in tocno vem kako so stvari zgledale, eni so ga fajn zurali, eni so ga fajn pili, eni so ga fajn fukali, no eni smo se ga pa tudi fajn ucili (in bili neredko zaradi tega tudi na receiving end zasmehovanja).

Who is laughing now, eh?
blink sporočil: 3.523
[#2681421] 29.10.17 19:01 · odgovor na: anon-48899 (#2681074)
Odgovori   +    3
"Z uvajanjem avtomatizacije, naprednih tehnologij in umetne inteligence v delovne procese se napoveduje vse več ljudi, ki ne bodo mogli najti dela in bodo prisiljeni živeti v revščini."

Statistična revščina ne pomeni, da nekdo živi pod mostom in brska po smeteh. Po kriterijih razvitih držav je večina slovencev revnih.

Glede UTD, pa se bojim da bomo ponovno odkrili Jugoslavijo. Med tem ali nekomu daš določen znesek na mesec in ustvarjanjem nepotrebnih delovnih mest ni nobene razlike. V obeh primerih jemlješ tistim, ki imajo in daješ tistim, ki nimajo = socializem.

Če prav razumem je UTD zasnovan tako, da vsak državljan dobi enak mesečni znesek. Sedaj pa mi povejte iz kje naj bi prišel ta denar?

Tukaj je proračun: www.vlada.si/teme_in...vas_denar/

Za socialo gre letno 2.6 mlrd EUR, kar znese 1300 eur na državljana oz. cca 110 eur na mesec.
bc123a sporočil: 48.253
[#2681558] 31.10.17 11:34 · odgovor na: (#2681241)
Odgovori   +    1
[MorituriTeSalutant]
par pripomb.

Prvič, diplome so danes vsaj v Sloveniji en kurc vredne (razen pri inženirjih). Znanje (izjema spet inženirji) je v Sloveniji popolnoma razvrednoteno, kar je posledica dostopnosti izobraževanja, ker je to brezplačno. Kar je huda anomalija. Tu je še efekt ustanavljanja množice takšnih in drugačnih visokih šol dvomljive kvalitete, katerih diplomanti so po veljavni zakonodaji izenačeni z diplomanti bolj "zaresnih" fakultet. Diplome imajo tudi tisti, ki so čagali, tisti, ki so hodili na kumreoveško "fakulteto", tisti, ki so delali internet šnel kurze in tudi tisti, ki so bili tarča posmeha, ker so se učili. Šnelkurz na Dobi je enakovredn tvoji diplomi na matematiki, recimo, ali pa diplomi inženirja strojništva, ki je mukotrpno študiral in znanje preverjal v praksi. Zato so tisti, ki se danes smejijo (da odgovorim na tvoje vprašanje) oni, ki so lažje prišli do papirja, ki je sedaj enakovreden tvojemu, čeprav s kurcem niso mignili, da bi od tega kaj tudi odnesli. Torej imamo na eni strani problem dostopnosti brezplačnega izobraževanja, po drugi strani pa problem slabe kvalitete plačljivih šol. Rezultat pa enak: aramada brezposelnih z takšnimi in drugačnimi diplomami, pri čemer so eni bolj usposobljeni za potrebe delodajalcev, drugi pa dejansko čisto nič.
S tem se strinjam. Tudi to lahko damo pod predalcek "the shit that brought us here". Nezasluzeno pridobljene diplome (pa stopnje izobrazbe na splosno) so eden vecjih problemov, ki prispeva k temu, da plebs navija za UTD. Ces, lejte me, imam papir XX stopnje, pa me noben noce zaposliti. Pri cemer je pac problem to, da je tisti njegov papir nezasluzen, trg to pogrunta, clovek pa se noce sprijazniti z delovnim mestom, ki je "pod" njegovim nivojem. Ampak spet, resitev za to ni UTD, ampak vbiti plebsu v glavo, da bo pac moral delati nekaj "kar je pod njegovim nivojem".
Drugič, delo je kljub številnim oglasom o prostih delovnih mestih težko dobiti (četudi imaš diplomo in bi za preživetje brisal riti ali pometal ceste). Problem, ko gre za brezposlenost, tako ni zgolj nagnjenost slovenskega življa k socialnim transferjem (in posledično nedelu), kot sam utemeljuješ, temveč k temu stanju enakovredno prispeva v socializmu zakoreninjena in še zelo živeča miselnost delodajalcev, ki v razpisih o prostih delovnim mestih VZTRAJAJO pri ustrezni VRSTI (smeri) izobrazbe,
Ce beres moje poste, ugotovis da je velik del mojega zolca rezerviran za delodajalce, pri cemer celo poudarjam da to zal ni tipicno slovenski problem, kot kazeta tale dva carska clanka iz WSJ:

www.wsj.com/articles...0897409182
www.wsj.com/articles...0869708338
negujejo neracionalen odpor do zaposlovanja ljudi, ki so starejši od 45 let, sanjajo o mladih zaposlenih z dolgoletnimi delovnimi izkušnjami (sic!) in hkrati na nizko plačana (in nizko cenjena) delovna mesta ne želijo zaposlovati ljudi z diplomami (ker se najbrž bojijo, da bi se ti v primeru kršitev pogodb o zaposlitvi bolj znašli kot nekvalificirani in neuki zaposleni).
Drzi. Vse.
Dragi prijatelj, na trgu dela, ki je zasičen ne le z nekvalificirano delovno silo, temveč tudi in predvsem z armado diplomantov z družboslovnimi diplomami, je pravo klanje za delovna mesta. To JE slovenska realnost. Če pa je klanje, pomeni, da je za delo/zaposlitev obstaja tudi interes. Pa kljub temu predvsem diplomanti dela ne dobijo. Tudi kot pometači ne, recimo.
Drzi. Lej. Jaz vem da so vse te stvari pizdarija - moja v.d. zene je bila kar nekaj casa brezposelna (brez kakrsnihkoli transferjev, ker CE je hotela dejansko iskati sluzbo tako da bi jo nasla, ni mogla biti prijavljena na zavodu). Je bila krvava pot do prekvalifikacije (tek na ovire 40 km, z vsemi moznimi formalnimi ovirami).

Ampak vseeno - razlogov za brezposelnost je cel kup - in tu ti meni efektivno pritrjujes. Levica pa vztrajno goni mantro o tem, da so ljudje brez dela zaradi robotov in da zato rabimo utd. Eno figo. UTD je bencin na ogenj slovenske brezposelnosti, ravno zaradi fenomenov, ki jih oba tule opisujeva. Zmanjsal bo incentive vseh da bi zadeve zaceli resevati.

Zdaj pa ti meni povej, kdo bo vzgajal delodajalce, da ne bodo gledali na starost, foh itd., temveč bodo za pometača zaposlili tistega, ki ima voljo do tega dela, ne pa tistega, ki je končal recimo Srednjo biotehnično šolo, smer okoljevarstvo in komunala (izmišljujem si), je star 20 let in ima 30 let izkušenj na primerljivih delovnih mestih. Malo si poglej oglase, pa boš videl, o čem govorim.
Ja, razumem tole. Ampak tole je spet - to si lahko delodajalci zmisljujejo tam, kjer se tare brezposelnega folka. To je tam, kjer je delovne sile (del od te z pravimi diplomami, del pa seveda z diplomami raznih Dob) itak prevec da bi jih kadarkoli trg absorbiral. To so abnormalnosti, ki jih povzroca totalno sfukana ponudba. Temu se rece "market for lemons". Na trgu imas kup ponudbe, in ker nimas nacina da bi izvedel, kateri primerki so vredni vec, postavis za vse nizko ceno - ker imas pac recimo 50% sanse, da bos itak naletel na "limono".

Druge ni, kot da se trg tu spuca, tako da se ljudje prekvalificirajo, in se pool ljudi, ki iscejo sluzbo "smetarja" zmanjsa do te tocke, da je ponudba enaka povprasevanju.
In nenazadnje, kdo bo organiziral državni aparat tako, da do tistih, ki bi radi delali, namesto prejemali socialne transferje, ne bo mačehovski in jih obravnaval kot zločince, ker za vsak kurčev drobiž, ki bi ga zaslužili z opravljanjem storitev, po katerih je povpraševanje (npr. nega ostarelih), nimajo odprtega s.p.? Ker tudi takšnih je cel kup. Nekaj ne štima, če imaš kup brezposelnih ljudi, pa tako malo s.p.-jev, ki bi tem ljudem rešili problem lastne eksistence.
Jaz mislim da je tako kot UTD tudi s.p. napacna resitev problema. s.p. je obvod okrog sfukane delovne zakonodaje. Ce gledas je najvec s.p.jev v evropi v Grciji, z enakim razlogom, kot pri nas - sfukana struktura gospodarstva.

In se nekaj, eno bi tu uzgal cez delodajalce. Treba bo - v izogib jamranju kot je v zgornjih clankih iz WSJ, pac tudi strosek retentiona delovne sile vsteti v stroske. Ne mores najprej v krizi odpustiti folka, ki ga bos rabil cez 3 leta, ko se bo kriza pocasi nehavala, pa bo treba pripravljati izdelke za konjukturo, potem pa jamrati da ti drzava ne generira dovolj izobrazenega kadra. Zal tako ne gre.
bc123a sporočil: 48.253
[#2681578] 31.10.17 13:57 · odgovor na: (#2681572)
Odgovori   +    1
[kajulci]
Ne, narobe razumeš. folk bi delal karkoli, tudi jobe "pod nivojem", ampak jih delodajalci nočejo, ker so overeducated.
Ja, tudi zato, ker je na izobrazbo vezanih se vedno prevec stvari.
Najbolj pomemben razlog za brezposelnost je predvsem premalo delovnih mest. In kakorkoli obračaš, delovnih mest je v razvitih družbah premalo. Četudi bi šli vsi ti današnji brezposelni vsi študirat naravoslovje, bi bilo delovnih mest še vedno premalo, samo da bi imeli v tem primeru armado inženirjev brez službe.
Mislim da si tocno enake stvari ze pisala, in sem ti dal tocno enak odgovor: ce bi ljudje delali produktivne stvari, bi problem ne bil tako hud. Oziroma plasticno: v firmi, kjer je 1000 inzenirjev, lahko imas se 50 cistilk, 10 hisnikov, 20 kuharic, 10 varnostnikov, in imajo vsi dobre place, ker ima firma kot celota visoko dodano vrednost.

V druzbi hisnikov in cistilk, bodo pa vsi imeli mizerne place, in se premalo jih bo (delovnih mest), ker ne bodo imeli zaa kom pucati. Ker tistih, katerih dodana vrednost lahko prenese stroske dobre place cistilke pac ni dovolj.

In se nekaj, kar je tu bistveno: tudi ce globalno (ali pa za EU) velja da bo nastal problem z premalo delovnih mest, ponavljam: to ne velja za slovenijo kot privesek Nemcije. Nasi problemi so v vecini primerov homegrown, in ce odstejemo tisti, kar sta napisali ti in Morituri, se vedno ostane veliko tistega, kar UTD ne bo resil, ampak noro poslabsal.
>In se nekaj, eno bi tu uzgal cez delodajalce. Treba bo - v izogib jamranju kot je v zgornjih clankih iz WSJ, pac tudi strosek retentiona delovne sile vsteti v stroske. Ne mores najprej v krizi odpustiti folka, ki ga bos rabil cez 3 leta, ko se bo kriza pocasi nehavala, pa bo treba pripravljati izdelke za konjukturo, potem pa jamrati da ti drzava ne generira dovolj izobrazenega kadra. Zal tako ne gre.

No, in kaj je to drugega kot socializem? Zagotavljati službo ljudem, kljub temu da jih ne potrebuješ?
Opa bato. Ne govorim o prisili. Govorim o tem, da bodo firme prej ali slej morale nehale jamrat. Aakrapovic bi moral iskati varilce v krizi, ko je kovinarska industrija masovno odpuscala, to pa vracunati v stroske dela.

Ali pa varilcev ne bo imel in lahko jamra, kakor hoce.

Sedaj imamo vsepovsod isto pizdarijo, gledas piar prezentacije "nacrtujemo xx% letno rast, vsako leto bomo zaposlili xx ljudi profila X". Moje vprasanje, kje jih boste pa vzeli, mater?
bc123a sporočil: 48.253
[#2681869] 02.11.17 20:32 · odgovor na: (#2681581)
Odgovori   +    4
[kajulci]
>in sem ti dal tocno enak odgovor: ce bi ljudje delali produktivne stvari, bi problem ne bil tako hud. Oziroma plasticno: v firmi, kjer je 1000 inzenirjev, lahko imas se 50 cistilk, 10 hisnikov, 20 kuharic, 10 varnostnikov, in imajo vsi dobre place, ker ima firma kot celota visoko dodano vrednost.

Ja, to se strinjam in razumem. Jaz oporekam v tem, da ne moreš imeti 1000 x 1000 inženirjev v 1000 firmah, ker je treba tudi to, kar ustvari teh 1000x1000x1000, prodati.
Seveda. Zato pa ti pravim - ne iscem resitve za svet, dovolj dobra bo za slovenijo. To, kar predlagam je predatorski merkantilizem, ki ga je do perfektnosti izpilila Nemcija in bi se mi lahko nanj samo priklopili.
Ok, jaz se ne pogovarjam samo o Slo, ampak o zahodnih družbah nasplošno.
Jaz se pogovarjam o SLO :)
Ampak jaz si tudi ne predstavljam, da bi Slo čist izolirano uvedla utd,
Jaz si. Rabis samo ZL kot jezicek na tehtnici koalicije.
to, kar tebe moti, ni utd, ampak socialna podpora, ki jemlje voljo za delo. Socialno podporo pa že imamo. Zato je čisto vseeno ali temu rečemo utd ali pa kako drugače,
Seveda to ni isto. Absolutno ni isto. UTD ima ta nesrecni "U" zraven, ki pomeni da je univerzalni, ga dobijo torej vsi, in to v znesku, ki zagotavlja prezivetje. Ce prezivetja ne zagotavlja po tvojih trditvah 570 EUR minimalne place, kako ga bo 200 EUR UTD?
kot je Morituri zgoraj napisala, v taki ali drugačni obliki bomo utd enkrat najbrž imeli. Lahko pa gledaš na to stvar tako, da bi utd naredil razmerja malo bolj pravična, sedaj folk gara za minimalca, eni pa ne delajo nič in vlečejo socialo, ki je lahko z ene par otroci prav sanjska.
Eni so sedaj invalidi paraplegiki, ki dobivajo invalidnino, ki je vseeno bistveno visja od sociale. Ideja UTD, kot jo razlagajo zagovorniki je, da se ukinejo VSI socialni transferji in da imata potem paraplegik na vozicku in mladi marksisticno indoktrinirani junec iz metelkove oba UTD v enakem znesku (saj ves, utd dobimo tako da odpustimo vse uradnike ki sedaj razporejajo transferje)

To je nagravzno in ze zaradi tega si UTD zasluzi moje zanicevanje.
Pred kratkim ti je nemirni, ali pa mimoidoči, pisal (morda ne tebi, ampak nekomu drugemu), da stvar ni tako črno bela, kot prikazuješ, ampak da se z dvigom pokojnin, social, utdjev dviga tudi potrošnja, ki ustvarja podjetjem dodatne zaslužke,
To je podobno falacy razbite sipe. Ce se dvigne potrosnja zato, ker drzava davke pobere ter jih razporedi, je efekt taksen, kot ce se za lase hoces vleci iz mocvirja. Ne vem, koliko ti gre matematika, ampak da se pokazati da stvar dela skodo.
državi pa se del tega denarja povrne nazaj skozi davke zaradi povečane potrošnje. Treba je gledat tudi benefite denarnih pomoči, ne pa samo kot (nepotrebne) stroške.
Ne, to ne drzi. To je laz, ki jo sirijo ekonomsko nepismeni drzavni uradniki in ideologi skrajne levice.
Res je. Ampak ponovno - ker optimizacija. To, kar bi ti želel, pa je OBJEKTIVNO socializem. Ne, firme se tega ne bodo šle, razen če jih v to prisilimo.
Spet ne. Podjetja imajo oportunitetne stroske, ce ne morejo rasti, ko je cas za to. Delodajalec ki dela plane "sedaj bom pa 3 leta vsako leto zaposlil 10 kadra tipa X", dobi jih pa samo 1-2, bo spusil velik del potenciala in dobicka. V normalnih drzavah to vseeno laufa malo bolj kot v sloveniji (clanku v WSJ navkljub), v sloveniji pa ne, ker je poslovni horizont izrazito kratek (beri, kam bom dal danes jurja, da lahko cez en mesec pokasiram 10 jurjev).

Akrapovicu je treba v fris reci, da naj pomisli ali ga vec stane izpad prihodka sedaj, ko nima dovolj varilcev, ali pa bi ga vec stalo to, da bi varilce iskal v krizi, ko so drugje izgubljali sluzbe.
In ja, se strinjam s tabo, upravičeno se pizdiš, ampak optimizacija. To je pač kapitalizem, če hočeš določeno stopnjo socializma, moraš ali firme z zakonom v to prisilit
Sploh ne. Firmam je treba jasno povedati da naj delovno silo iscejo takrat, ko je prosta na trgu.
No, in tukaj imaš potem svoje tehnične poklice. Ko so obstajali, niso dobili službe. Potem so se prekvalificirali/znašli po svoje/jih ta stvar več ne zanima, zdaj bi jih pa trg hotel. In lahko ti zastavim vprašanje nazaj. Ja kdo se bo pa zato učil, če potem ne bodo dobili službe?
Tehnicni poklici so bili vedno iskani, bolj ali manj. Seveda je jasno, da ce bi razmerje tehnika-naravoslovje:druzboslovje-humanistika ne bilo 2:1 ampak 1:1 bi seveda bilo tudi inzenirjem tezje (najlazje je ce imas 3 ponudbe za job, a ne), ampak bi vseeno slovenija dosegala visjo "zdravo" rast BDPja, od tam pa pride cisto vse: sluzbe za reveze, socialni transferji, itd.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2681888] 03.11.17 04:51 · odgovor na: bc123a (#2681869)
Odgovori   +    2
Tehnicni poklici so bili vedno iskani, bolj ali manj.
Pa ja. Ce bi bili RES iskani, bi imeli hude place, v resnici pa so place v tehnicnih poklicih bolj ali manj mizerne.

Akrapovic in druscina naj zacnejo izplacevati primerno visoke place, pa jim ne bo treba jokati, ces da ni varilcev. Ampak ocitno se mu izplaca jokati, finance pa tudi vedno ponudijo medijsko okno, skozi katerega lahko potoci kaksno solzico.

V resnici pa je to vse smesno. Ce kader potrebujes, se bos potrudil, da ga tudi najdes. Morda pa ga najdejo skozi jokcanja po cajtngih, kdo bi vedel.

Jaz tocno vem, kaj bomo morali narediti, ce bomo hoteli dobiti primeren kader v firmo. Ce bom jokcal naokoli nekega haska po mojem ne bo...
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2681914] 03.11.17 08:22 · odgovor na: bc123a (#2681222)
Odgovori   +    2
Podjetniki so se navelicali sindikalistov in lenih delavcev, pa so proizvodnjo avtomatizirali, robotizirali. Lenuhi sanjajo o pravicnem UTD. Kaj pa, ce je pravicno, da ima ta, ki proizvaja tudi nekaj od tega, tisti, ki se mu ne ljubi delati, pa pravicno slabo zivi? In ker noce slabo ziveti, zacne razmisljati, kako bi si zivljenje izboljsal. Mogoce bo kdo pogruntal, da z delom. In bo poiskal delo. Kakrsnokoli. In bo nehal pizditi na cel svet, ki je tako krivicen, da ga ne futra kar tako, kot prasica v svinjaku?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2681919] 03.11.17 09:12 · odgovor na: FIN-454644 (#2681914)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Podjetniki so se navelicali sindikalistov in lenih delavcev, pa so proizvodnjo avtomatizirali, robotizirali.
A stranke podjetnikov bodo tudi roboti?
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2681950] 03.11.17 11:30 · odgovor na: shevchenko (#2681919)
Odgovori   +    3
Ne, prejemniki UTD, ki bodo ziveli kot prasici v svinjaku. Kenede, najkoristnejsi clani druzbe. Ponizani z miloscino in razzaljeni, ker je miloscina premajnhna. Potem bodo terjali dvojni UTD. Pa trojnega. Patkonaprej. Nikoldost.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2681957] 03.11.17 11:57 · odgovor na: shevchenko (#2681919)
Odgovori   +    1
Pa se to: odnos do denarja je psiholoska kategorija. Zakaj? Vsi bi radi denar. Najbolj si ga zelijo tisti, ki ne vedo kako do njega. Eni vedo, da ga je treba zasluziti in znati obrniti, prihraniti. Tudi od nekdaj zivijo v kroznem gospodarstvu. Zrno zo zrna pogaca, kamen do kamna palaca. Drugi ga hocejo takoj in zdaj. Eni so vlomilci, tatovi vseh vrst, eni pa z zakoni razlascajo druge in si prilascajo, kar jim ne gre. Hic et nunc. V zdravi druzbi se stimulira ustvarjalnost, spostuje ustvarjalne, v nezdravi pa se postenjake kriminalizira, dikreditira in se s scuvanjem neumnih in pokvarjenih unicuje to, kar bi lahko vsem zagotovilo boljse in lepse zivljenje. Podjetniki bi se radi zascitili z avtomatizacijo in robotizacijo. Ampak: jok. Ce bodo hoteli proizvajati, bodo morali najprej dati denar tistim, ki naj bi potem od njih za njihov denar kupovali njegove produkte?????Bolno. Bolno.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2682000] 03.11.17 13:27 · odgovor na: FIN-454644 (#2681957)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Podjetniki bi se radi zascitili z avtomatizacijo in robotizacijo. Ampak: jok. Ce bodo hoteli proizvajati, bodo morali najprej dati denar tistim, ki naj bi potem od njih za njihov denar kupovali njegove produkte?????Bolno. Bolno.
lahko se tudi strinjam, da je bolno, ampak ce bo po eni strani prihajalo do robotizacije in avtomatizacije, bo po drugi strani potrebno potrosnikom dati denar na drugacen nacin. ce ne, bodo pa skladisca polna, pa bo mir. pa lahko se midva tu repenciva in tolceva po glavi, a bo tako.

sicer pa se to ze danes dogaja. kaj pa so vsi ti krediti po malodane nicelni obrestni meri kaj drugega kot nasilno spodbujanje potrosnje. seveda to diretkno ne bo nikdar predstavljeno na taksen nacin.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2682009] 03.11.17 13:36 · odgovor na: shevchenko (#2682000)
Odgovori   +    1
Proizvajalci bodo proizvajali ce/dokler bodo imeli trzisce. Da pa sistematicno degeneriras mlade generacije, ki bi jim valil denar namesto, da bi jih poucil o zakonitostih zivljenja, je pa zlocin. Ta, ki se navdusuje nad UTD pricakuje, da ga bo dobil. Da pa ga dobi, ga moramo z zakonom nekomu ukrasti na zakonit nacin. No, ta pa je zagotovo proti UTD. Churchill pravi ""my fair share"". Davek je lahko pozitivna stvar, lahko pa je pogubna. Najprej za proizvajalce potem pa za vse druge. Kaj pa bo, ce vse bankrotiramo? Brezbozcem, ki to delajo se Bogec ne bo dal, ker ne verjamejo vanj.
bc123a sporočil: 48.253
[#2682134] 03.11.17 21:02 · odgovor na: shevchenko (#2681888)
Odgovori   +    2
[shevchenko]
> Tehnicni poklici so bili vedno iskani, bolj ali manj.

Pa ja. Ce bi bili RES iskani, bi imeli hude place, v resnici pa so place v tehnicnih poklicih bolj ali manj mizerne.
Seveda so mizerne. Saj so vse place v sloveniji vec ali manj mizerne - visok minimalc in huda uravnilovka, med 570 EUR neto in 2000 EUR neto prakticno najdes skoraj vse zaposlene, med 570 neto in jurja neto pa od cistilk do polovice inzenirjev.

Samo se vedno je bolje biti inzenir za jurja, kot pa brezposeln in na karitasu.

Inzenirska sluzba v sloveniji ni nobena mana z neba, je pa dokaj ziher nacin da dobis sluzbo vsaj v konjukturi.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2682454] 06.11.17 12:14 · odgovor na: Gustl (#2681185)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Rimljani so to financirali z molzenjem kolonij in osvajanjem in ropanjem novih ozemelj. Vsakič, ko so ladje z žitom iz Egipta zamujale v Ostijo, so bili v Rimu nemiri.

Zdej, ne bi sploh rad debatiral o UTD, ampak samo dodal bi, da mi sicer imamo v Kopru luko, ampak ne vem, od kod naj bi zastonj roba notri prihajala :)
Sploh ne gre toliko za molzenje, gre bolj za to, da vreča ne spušča. Z UTD-jem ne pušča nič, stvar je jasna, koliko kdo dobi. Molzne krave se pa ve, kdo so, vsak, ki kakorkoli prispeva v državno blagajno.

Strani: 1